Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Rozwiązanie umowy o pracę. Problem z pracodawcą

52 odpowiedzi w tym temacie

#41 Kludyna2

Kludyna2

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 10:03

Tak, Pan Tomaszczyk faktycznie jest specjalistą w tej dziedzinie. Prowadził dość trudną sprawę mojej koleżanki i zakończył ją sukcesem, więc moim zdaniem, warto zacząć poszukiwania prawnika właśnie pod niego. 

#42 Guest_Zofia

Guest_Zofia
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2018 - 21:36

ta kancelaria mieści się na Alejach Jerozolimskich? słyszałam o niej pozytywne opinie

#43 aronr

aronr

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 16 kwiecień 2019 - 06:52

Każdy z nas może wypowiedzieć umowę o pracę i pracodawca nie powinien nam robić żadnych problemów z tego tytułu - warto byłoby jednak zadbać o to, aby rozstać się z godnością. Nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać - wystarczy zastosować się do rad zawartych w treści tego artykułu: https://www.aplikuj....sowa-wspolprace

#44 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2019 - 15:59

Witam,
Mąż od pewnego czasu jest na zasiłku chorobowym, szefowa nie wypłaca mu pieniędzy w tym momencie mąż jest jedynym żywicielem rodziny ja jestem w ciąży. Mało tego przez 13 lat pracy u nich w firmie nazbierało się ponad 150 dni zaległego urlopu. Mąż chciałby złożyć wypowiedzenie umowy o pracę czy jeżeli to on składa wypowiedzenie to i tak mu się należy ekwiwalent za zaległy urlop. Rozmowy z jego szefową nie przynoszą skutku ponieważ ta kobieta nie uznaje innych racji oprócz swoich.

#45 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21589 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 31 lipiec 2019 - 17:32

Niezależnie kto wypowiada umowę ekwiwalent za urlop przysługuje

#46 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 31 lipiec 2019 - 19:48

"szefowa nie wypłaca mu pieniędzy"

Skoro jest na zasiłku chorobowym, to pewnie ZUS mu wypłaca. 

W jakim celu to napisałaś ? 

#47 Guest_Alicja Nowak

Guest_Alicja Nowak
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2020 - 19:40

Witam od 6 lat pracuję w firmie, od 2 mc nam umowę na czas nieokreślony, i chcę się zwolnić, jaki okres wypowiedzenia ni się należy?

#48 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5924 postów

Napisano 11 grudzień 2020 - 22:02

Jeśli chodzi o wypowiedzenie - 3 m-ce,

za porozumieniem stron (jeśli szef się zgodzi) - w uzgodnionym terminie.

#49 Mariusz322

Mariusz322

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 23 styczeń 2021 - 21:06

Umowa na czas nieokreślony od 3 lat, na umowie wypłata na 1 dzień miesiąca. Umówiłem się z szefem na tygodniówki. Ostatni rok to nieregularne wypłacanie tych tygodniówek lub wypłacanie w niepełnych kwotach. Ostatnia lista płac podpisana za wrzesień, potem już nie dawał do podpisu mimo że wypłacał mi "na raty". Łącznie nazbierało się 3 miesiące "zaległości"

Chcę wypowiedzieć umowę o pracę z winy pracodawcy i mam kilka pytań:

1. Spółka cywilna  - jest dwóch szefów - wystarczy że jeden mi podpisze czy muszę mieć oba podpisy w razie czego ?

2. Jak rozumiem wypowiedzenie mogę złożyć praktycznie w dowolnym dniu miesiąca? Trochę niezrozumiałe dla mnie jest stwierdzenie: "rozwiązanie umowy przez pracownika nie może nastąpić później niż 1 miesiąc od uzyskania przez niego wiadomości o okoliczności uzasadniającej rozwiązanie umowy." Czyli jak nie wypłaci mi za 2 miesiące a teraz zapłaci to już nie mogę złożyć wypowiedzenia ?

3. Po podpisaniu wypowiedzenia jak rozumiem mogę już wyjść z pracy i nie przychodzić ?

4. Potrzebuję świadectwo pracy? Musi mi je wydać? 

Wiem że pytania może banalne ale jest to moja pierwsza praca i nie mam doświadczenia.

#50 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21589 postów

Napisano 24 styczeń 2021 - 07:39

1. Wystarczy złożyć w sekretariacie i mieć pokwitowanie, że złożono.
2. Przyczyną ustała więc raczej nie masz podstaw, chyba, że chodzi o tę zaległość, to możesz wezwać pracodawcę na piśmie o wypłacenie i podać ewentualnie art.55 KP w razie braku wypłaty.
3. Tak
4. Tak

#51 Mariusz322

Mariusz322

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 24 styczeń 2021 - 09:48

Generalnie to nie mam podpisanej listy płac z ostatnich kilku miesięcy więc można by powiedzieć że nie otrzymuję wynagrodzenia i mam podstawę do zwolnienia się. Chodzi mi tylko o to czy mogę to zrobić w dowolnym terminie czy muszę w jakimś konkretnym okresie czasu.

#52 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21589 postów

Napisano 24 styczeń 2021 - 11:16

Nie masz podpisanej listy płac, ale może otrzymywałeś pieniądze na konto i pracodawca ma na to dowody. W takim przypadku nie musisz podpisywać listy płac.
Wypowiedzenie możesz złożyć w dowolnym czasie, ale pytanie jaką podstawę chcesz przyjąć?
Czy to, że nie płaci wynagrodzenia? To patrz wyżej.

#53 Mariusz322

Mariusz322

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 24 styczeń 2021 - 16:38

Od zawsze mam wypłacane w gotówce więc konto odpada. Powiedzmy że mając dajmy na to 2000 "na rękę" to od kilku miesięcy dostaję po 200,300 zł tygodniowo ale zawsze brakuje do pełnej kwoty.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy