Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Rozwiązanie umowy o pracę. Problem z pracodawcą

52 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kama0918

Kama0918

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 12:52

ZosiA, nie wiem czy dobrze rozumiem. Mimo tego, że adresat odmówił odbioru przesyłki jest to traktowane tak jakby była dostarczona? Zwolnienie lekarskie mam do 31 marca, a w kwietniu chciałabym już zacząć nową pracę w innej firmie. Jeśli nie dostarczę wypowiedzenia umowy o pracę z obecnym pracodawcą, to w ogóle będzie możliwość zatrudnić się gdzie indziej? A czy można wysłać wypowiedzenie umowy mailem, albo mms-em do pracodawcy?

#22 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21589 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 marzec 2018 - 12:58

To że ktoś unika odbioru nie znaczy, że nie jest skuteczne, to samo dotyczy w odwrotną stronę, gdyby tobie pracodawca wysyłał a ty byś nie odbierała to co? nigdy by cię nie zwolnił?

Zrób tak, jak ci napisałam.

Wypowiedzenie nie ma nic wspólnego z nową pracą, pracodawce poproś jeszcze o Świadectwo pracy, ale czy terminy zgrasz z nową pracą tego nie wiem zależy kiedy dostaniesz drugą zwrotkę + 7 dni+ 2 tygodnie......raczej na 1 kwietnia nie zdążysz

#23 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21589 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 13:00

Już nie kombinuj z mailem czy SMS-em, zostań przy poczcie, możesz tylko SMS poinformować pracodawcę, że wysłałaś i unikanie odbioru nie zmienia i nie ma wpływu na skuteczność przepisów.

#24 Kama0918

Kama0918

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 13:07

Przepraszam, ale nadal jest to dla mnie bardzo zawiłe. Bardzo mi zależy na tym, żeby umowa o pracę rozwiązała się z dniem 31.03, tak żebym w kwietniu mogła już rozpocząć nową pracę. Czy teraz to będzie jeszcze możliwe? Czy wypowiedzenie umowy o pracę może dostarczyć do pracodawcy ktoś w moim imieniu? 

#25 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21589 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 13:09

Pewnie, że może, ale zwolnienie wysłałaś pocztą

#26 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21589 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 13:10

A w marcu i tak nie zdążysz bo 2 tygodnie będą "biegły od niedzieli do soboty, czyli od 25 marca do 7 kwietnia

#27 Kama0918

Kama0918

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 13:16

Oj, dopiero zauważyłam, że w pierwszym wpisie pomyliłam się. Umowa o pracę była na okres próbny, ale na niepełne 3 miesiące, dlatego okres wypowiedzenia wynosi w moim przypadku 1 tydzień. Czyli jeśli wypowiedzenie zostanie dostarczone w tym tygodniu, to umowa przestanie obowiązywać 31 marca. Dobrze myślę? 

#28 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21589 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 13:18

Tak

#29 Kama0918

Kama0918

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 13:30

ZosiA, to może zapytam wprost. Jeśli moje wypowiedzenie nie zostanie odebrane przez szefową do końca tego tygodnia, to nie ma możliwości żebym rozpoczęła pracę w innym miejscu od 3 kwietnia? 

#30 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 20 marzec 2018 - 13:34

a skąd dziewucho jedna ktoś może to wiedzieć???

zakładasz jakieś spekulacje, odebrała nie odebrała, rozpocząć nie rozpocząć...

co się głupio pytasz? wysyłasz czy zanosisz bo już nic z tych postów wyczytać się nie da

i jak chcesz zacząć inną pracę jak jednej umowy nie rozwiążesz?

machnij ręką na robotę, zrób porzucenie pracy i idź do nowej, a najważniejsze

NIE TRUJ JUŻ

#31 Kama0918

Kama0918

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 13:39

Guest_Bogdan, jeśli to co piszę tak bardzo Cię irytuje, to po co w ogóle to czytasz i odpowiadasz w tak niemiły sposób? Nigdy nie byłam w takiej sytuacji, dlatego szukam porady na forum. Nie wiem w którym momencie napisałam tutaj coś niezrozumiałego.

#32 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 20 marzec 2018 - 13:50

Mało kto byłby w takiej sytuacji.....sama nagmatwałaś.

Nie wiesz gdzie niezrozumiałe? to sobie przeanalizuj, same sprzeczności

3 m-ce okres próbny = nie, mniej niż 3 m-ce

wysłać wypowiedzenie = zanieść wypowiedzenie

rozpocząć pracę = nie wiem czy mogę

ZosiaA się gimnastykuje, podpowiada, liczy dni, a ty w kółko mędzisz typu: "Jeśli moje wypowiedzenie nie zostanie odebrane przez szefową do końca tego tygodnia, to nie ma możliwości żebym rozpoczęła pracę w innym miejscu od 3 kwietnia?"

i teraz duch święty ci powie czy odbierze czy nie odbierze, czy p. kama rozpocząć chce czy cnotliwie się waha.......idź kobieto w pole...

#33 Kama0918

Kama0918

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 20:26

Naprawdę szkoda komentować takie wpisy jak ten powyżej, dlatego przemilczę. A wracając do tematu. Sprawa się rozjaśniła. Dzisiaj wybrałam się do ZUSu, i jeszcze przedzwoniłam do inspekcji pracy, żeby dowiedzieć się paru rzeczy. Przede wszystkim co się okazało, moja szefowa wyrejestrowała mnie z ubezpieczeń 13 marca, a 15.03 dostałam od niej tego sms-a, w którym poinformowała mnie, że moja umowa o pracę została rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym. Nie wiedziałam, że coś takiego można zrobić sms-em, byłam przekonana, że to musi być na piśmie. Pani z inspekcji pracy poinformowała mnie, że jest to co prawda nie do końca zgodne z prawem, ale obowiązuje, chyba że zgłosiłabym teraz sprawę do sądu pracy. Jako że nie chcę się bawić w żadne sądy, mogę uznać, że de facto nie jestem już pracownikiem tej firmy od 15 marca. Moje zwolnienie lekarskie nie ma w tym przypadku większego znaczenia, tak samo jak i wypowiedzenie umowy, które wysyłałam. Teraz jedyne czego jeszcze mogę się w tej całej historii obawiać, to że szefowa poda mnie do sądu, tak jak straszyła. Wątpię, bo jej argumenty są naprawdę żadne. No ale zobaczymy. Dziękuję osobom, które miały ochotę mi pomóc w tym temacie i pozdrawiam. 

#34 Guest_Zonk

Guest_Zonk
  • Goście

Napisano 20 marzec 2018 - 20:47

Czy ci się to podoba, czy nie - zasłużyła świata takim zachowaniem, odwracasz się i wychodzisz z pracy, teraz pracowników nikt nie błaga o zostanie, okłamałaś na rozmowie chwaląc się nie wiadomo jakimi umiejętnościami, módl się żeby tylko dyscyplinarne była a nie odszkodowanie.

#35 Kama0918

Kama0918

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 21:13

Nie wiem kim jesteś człowieku i dlaczego w tobie tyle jadu. Z pracy wyszłam pod wpływem stresu spowodowanym przez pracodawcę i koniecznością udania się do lekarza. Lekarz psychiatra zwolnieniem potwierdził mój rozstrój nerwowy. Na rozmowie o pracę nikogo nie okłamałam. Tak więc nie wiem o jakim odszkodowaniu piszesz i proszę, nie pomawiaj, bo w internecie też nie jesteś do końca anonimowy, jak ci się może wydaje. 

#36 Guest_Zonk

Guest_Zonk
  • Goście

Napisano 20 marzec 2018 - 21:58

Stres :)psychiatra wszystko potwierdzi w udawaniu jak widać jesteś niezła.
Teraz dopiero masz strach koło tyłka.
Nie pomawiam, czytam co sama wypisywałaś, sprawdź sobie.
No i co z tego że nie anonimowy?
Jakieś groźby?

#37 Guest_Eliza

Guest_Eliza
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2018 - 20:47

Ja mogę jedynie polecić świetnego adwokata w dziedzinie prawa pracy, Pana Tomasza Tomaszczyka, który chętnie doradzi i podpowie co możesz zrobić;)

#38 Guest_Eliza

Guest_Eliza
  • Goście

Napisano 13 maj 2018 - 20:52

polecam, Tomasz Tomaszczyk jest dobry, czasem niektórzy do niego dojeżdżają spoza Warszawy, więc to chyba coś znaczy

#39 Guest_Danusia

Guest_Danusia
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2018 - 18:43

Prawem pracowniczym zajmują się w kancelarii adwokackiej Wojas Pawlak. Tym bardziej przy umowach, państwo Wojas mogą jak najbardziej pomóc tak jak mi. Ale akurat w moim przypadku był jeszcze w tym mobbing i w ogóle sprawa nie była zbytnio przyjemna. Jak dla mnie sam stres przez kilka miesięcy, aż nawet musiałam wreszcie udać się do psychiatry i psychologa.. Co w sumie też pomogło na moją korzyść przy rozwiązaniu umowy. Tylko że niestety weź później znajdź nową pracę jak masz tak naprawdę traumę. No ale i tak cieszę się ze trafiłam na tę kancelarię.

#40 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2018 - 19:49

Ty jesteś jakąś desperatka, pojebało cię z tym W..... Idź na drzewo

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych