Skocz do zawartości

PIT

wróć do serwisu Księgowość 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Wiktoria

Guest_Wiktoria
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 12:27

Jeszcze nigdy nie rozliczałam sama PIT-u, wydaję się to dosyć trudne. Czy możecie polecić jakiś łatwy program do rozliczania?

#2 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 12:43

Mogę Ci polecić program Pit Scan, idealny program dla ludzi, którzy nigdy sami nie rozliczali PIT-u

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13420 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 marzec 2018 - 22:38

chyba ze strony Ministerstwa Finansów można pobrać druki do elektronicznego rozliczenia się 

#4 Arniq

Arniq

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 24 marzec 2018 - 18:29

Z reguly OPP maja swoje programy do rozliczania PITow. Tak ma np Fundacja Pociecha - www.fundacjapociecha.pl

Ich program do PITow mozna pobrac ze strony: www.pit.FundacjaPociecha.pl

Program jest oczywiscie w pelni darmowy, bezpieczny i prosty w obsludze. W razie czego dostepna jest intuicyjna pomoc, oraz wsparcie osob z Fundacji.

#5 Amoniaczek2

Amoniaczek2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 20 kwiecień 2018 - 09:21

A co z rozliczaniem podatku od kryptowalut? Przyszedł do mnie stały klient i nie bardzo wiem gdzie go odesłać nawet, bo nie mam zielonego pojecia.

#6 HSRZ

HSRZ

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 maj 2018 - 18:06

Mam takie pytanie:

Jeśli podatek który mam zapłacić w roku podatkowym jest w takiej wysokości, że mogę go w całości "zniwelować" poprzez odjęcie od niego składek na ubezpieczenie zdrowotne to mogę nie "wykorzystywać" straty z poprzedniego roku i "przełożyć" ją na kolejny rok?

To by było dla mnie korzystniejsze ponieważ składki na ubezp. zdrowotne "przepadną" a stratę mogę rozliczyć w ciągu 5 lat.

Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź.

#7 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13420 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 07 maj 2018 - 21:13

Oczywiście możesz tak zrobić, odliczenie straty jest prawem a nie obowiązkiem. 

#8 Juras

Juras

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 94 postów

Napisano 21 styczeń 2019 - 13:20

Ja korzystam z programu PIT Format https://www.pit-format.pl/i jestem zadowolona. Wiem, że w tym roku można nie rozliczać PITa osobiście tylko zlecić to zadanie pracownikom urzędu ale wtedy nie można oddać 1% podatku na cel charytatywny. Lepiej więc zrobić to samemu w domu, to zajmie tylko kilka minut.

#9 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 08:40

Mam pytanie drodzy Inforowcy.

Jestem na etapie corocznego rozliczania się z fiskusem. Jestem osoba fizyczną, rozliczam się z mężem. Moje dochody mieszczą się w granicach 60.000zł, męża 35 000 zł. Jakim cudem wychodzi nam do zapłaty 4 zł podatku? Wpisuję wszystko tak jak jest na pit-11. Oboje pracujemy na umowę o pracę. Nie mamy innych dochodów. tylko umowa o pracę. Czy jest tu ktoś mądry, kto wytłumaczyłby mi to?? Bo wszyscy znajomi mówią, że to niemożliwe, że jeszcze zwrot powinniśmy mieć.

#10 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3587 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 07 luty 2019 - 09:01

Zaliczkę na podatek w ciągu roku zaokrągla się do złotówki w związku z tym w zeznaniu rocznym może wyjść taka różnica.Zwrot przysługiwał by wówczas,gdy by jeden z małżonków był w innej skali podatkowej,więc nie należy słuchać znajomych.

#11 ladymn

ladymn

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 11 luty 2019 - 13:09

Hej uśmiech może ktoś zna się na tych całych Pitach i mi pomoże. Odbywałam staż z projektu , nie z urzędu po którym zatrudniono mnie na pół etatu na trzy miesiące . Nie pracuje już tam , Mam pytania :
1.czy muszę się rozliczać ze stażu i tego pół etatu ( staż jest chyba zwolniony z tego obowiązku a pół etatu?? 
2.Czy muszę wysłać jakieś podanie do firmy i upominać się żeby wysłali mi ten Pit , czy firma sama mi wyślę tego Pita bo wciaż ten dokument nie dostałam a chyba , mieli wysłać do końca stycznia.

#12 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13420 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 luty 2019 - 23:06

Płatnik ma przekazać PIT-11 do końca lutego, więc spokojnie poczekaj, na pewno go dostaniesz. 

Rozliczasz się z przychodów z etatu.

#13 edudusia

edudusia

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 13 luty 2019 - 09:28

Mam taka sytuację: jako osoba wystawiająca pit jest nadruk imienia i nazwiska właściciela firmy. Pity będzie podpisywała osoba która ma pełnomocnictwo do tego typu spraw, i teraz pytanie czy podpis musi być czytelny czy może być parafka?

#14 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13420 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 luty 2019 - 21:45

Skoro jest taki nadruk, to wg mnie podpis innej osoby nie jest wymagany.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych