Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prof. Gładoch - projekt Kodeksu pracy jest zły

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515872 postów

Napisano 14 marzec 2018 - 12:00

Już dziś Komisja Kodyfikacyjna zakończy prace nad projektem Kodeksu pracy. Zdaniem wiceprzewodniczącej Komisji Kodyfikacyjnej Prawa pracy, prof. Moniki Gładoch projekt nowego Kodeksu jest zły i stanowi ubezwłasnowolnienie człowieka pracy.

Powrót do artykułu: Prof. Gładoch - projekt Kodeksu pracy jest zły

#2 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 12:00

Całe szczęście ,że wiceprzewodnicząca komisji ma odwagę przyznać ,że projekt jest do kosza. W ten sposób przygotowywane prawo świadczy o braku kompetentnych ludzi w rządzie PIS. Hasło zmieniamy aby zmienić wszystko co się da przynosi straszliwe żniwo. Szkoda tylko ,że obywatele za to zapłacą.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 12:46

Ale..., jakie żniwo, suwerenowi się podoba, słupki rosną.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 12:46

Ale..., jakie żniwo, suwerenowi się podoba, słupki rosną.

#5 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 17:39

Ciekawe kto chce pracować na umowę cywilno prawna? Każdy chce mieć etat.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 06:56

Nie generalizuj wg siebie, są sytuacje, kiedy ani nie ma potrzeby, ani woli żadnej ze stron do zawarcia umowy o pracę.Nie wszyscy potrzebują ciepełka etatu, żeby zapewnić sobie bezpieczne i dostanie życie.

#7 Guest_elo

Guest_elo
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 08:14

@Michal, Ja nie chce etatu. Jestem samozatrudniony i jest mi dobrze. Gdyby mnie wcisneli na etat to musialbym sie wyprowadzic z kraju, bo nie stac by mnie bylo na splate kredytu i zycie na obecnym poziomie, jako ze nie chce rezygnowac ani z mieszkania ktore dopiero co kupilem ani obnizac poziomu zycia to po prostu wyjade za granice na jakis czas, tam bede placil podatki i budowal tamta gospodarke a nastepnie moze wroce i splace kredyt albo juz tam zostane i jednak sprzedam mieszkanie.... Tak czy siak, jestem mlody, dopiero co sobie ulozylem zycie a tutaj znowu czeka mnie walka...

#8 Guest_Gabi

Guest_Gabi
  • Goście

Napisano 16 marzec 2018 - 07:37

Zasadnicza sprawa, każdy chce być zależy max od jednego pracodawcy, mając etat i zlecenie zawsze mogę podziękować i zrezygnować z dnia na dzień ze zlecenia, w wypadku pracy na kilka etatów jest to niemożliwe i zgadzam się z autorką tekstu że to nieprzemyślane i wprowadzone przez teoretyków ...niekonstytucyjne, dlaczego ktoś ma decydować za mnie, uważam że powinno się zmniejszyć koszty pracodawcy wtedy nikt by nie kombinował i tyle w temacie

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 marzec 2018 - 11:21

Ciekawe kto chce pracować na umowę cywilno prawna? Każdy chce mieć etat.

Rozmawiałeś z każdym? Możesz wskazać wyniki sondażu lub innych badań potwierdzających Twoją tezę?

Nie każdy chce umowę o pracę. Umowy cywilnoprawne i samozatrudnienie są elastycznymi formami współpracy między podmiotami. To, że pojawiają się sytuacje patologiczne, jak zmuszanie pracowników do zakładania jednoosobowej działalności gospodarczej lub współpraca na podstawie umowy-zlecenia, nie oznacza, że należy je zlikwidować. Państwo ma narzędzia, które pozwalają walczyć z tą patologią. Jednak łatwiej jest zmienić prawo. Być może Kodeks pracy nie jest doskonały i wymaga zmiany, ale to co robią "eksperci" PIS nie przyniesie nic dobrego, wprowadzi chaos na rynku pracy i konsekwencje tego odczują wszyscy Polacy.

#10 Guest_j7

Guest_j7
  • Goście

Napisano 18 marzec 2018 - 13:37

Mam 37 lat i jeszcze tylko jedno marzenie... dożyć końca PISu w tym kraju. Bo jak znowu wyjadę do Anglii to już nie wrócę...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych