Skocz do zawartości


odprawa dyrektora-nauczyciela


wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 13 marzec 2018 - 13:00

Dyrektor placowki oświatowej odchodzi na emeryturę z dn. 31 sierpnia - osiągnął już wiek emerytalny (pobiera od kilku lat emeryturę i pensję). Czy odprawa będzie trzymiesięczna? Podstawą będzie wynagrodzenie z sierpnia? Czy myslę poprawnie?



#2 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17333 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 marzec 2018 - 13:10

A nie brał jeszcze odprawy? przeciez pobiera emeryturę



#3 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17333 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 marzec 2018 - 13:11

Musiał już wcześniej rozwiązywać umowę skoro pobiera emeryturę



#4 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 13 marzec 2018 - 13:23

Nie rozwiazał umowy, przynajmniej nie znalazłam dokumentów (nie pracowałam  w tym okresie), do pobierania emerytury też się oficjalnie nie przyznaje, wiem z innego źródła, że pobiera. Nie otrzymał odprawy - sprawdziłam w archiwum.



#5 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17333 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 marzec 2018 - 13:33

No to żeby otrzymać odprawę emerytalną musi umowę rozwiązać.

Jest nauczycielem, czy nie, czy "tylko" dyrektorem?

Jeśli jest pracownikiem samorządowym to przepisy ustawy o pracownikach samorządowych.

nie podajesz pełnych info a to ważne



#6 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17333 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 marzec 2018 - 13:34

Masz do wyboru:

Podstawa prawna

>> art. 87 Karta Nauczyciela

>> art. 38 ust. 3 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 902)



#7 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 13 marzec 2018 - 14:20

powierzenie stanowiska dyrektor art. 36a ustawy o systemie oświaty, wynagrodzenie zgodnie z KN - n-l dyplomowany, staż pracy ponad 20 lat
moim zdaniem art. 87 KN, chciałabym sie upewnić, czy dobrze robię, bo to moje początki



#8 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17333 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 marzec 2018 - 14:44

Daria masz podstawę prawną, zajrzyj do niej, przeczytaj, to nie jest trudne.



#9 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17333 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 marzec 2018 - 14:46

Trzymiesięczne ostatnio pobieranego wynagrodzenia, jeżeli okres zatrudnienia w szkole wynosi co najmniej 20 lat w szkole będącej podstawowym miejscem jego pracy. Przepisy nie określają, co należy rozumieć pod pojęciami: „ostatnio pobierane wynagrodzenie” oraz „podstawowe miejsce pracy”.

W praktyce przyjmuje się jednak, że ostatnio pobierane wynagrodzenie to wynagrodzenie, jakie otrzymał nauczyciel bezpośrednio przed rozwiązaniem stosunku pracy, a podstawowe miejsce pracy to szkoła/przedszkole, które wskaże nauczyciel.

Najczęściej będzie to placówka, w której nauczyciel zatrudniony jest w wyższym wymiarze zajęć (art. 87 KN).



#10 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 09:37

Dziekuję za pomoc, w pierwszej kolejności przeczytałam przepisy, ale chciałam się upewnić :)
 

P.S. mam jakieś problemy z dodawaniem odp - co rusz pokazuje, że błąd techniczny :/



#11 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17333 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 marzec 2018 - 10:26

:)





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych