Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rewolucja w wypowiadaniu umów o pracę

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515772 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 13:41

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy już za kilka dni przedstawi projekt nowego kodeksu pracy. Rewolucyjne zmiany mają dotknąć przepisów dotyczących wypowiadania umów o pracę.

Powrót do artykułu: Rewolucja w wypowiadaniu umów o pracę

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2018 - 13:41

To paranoja. Fryzjerka zatrudnia pracownicę,łamie nogę idzie na zwolnienie lekarskie. Początkująca w zawodzie pracownica prawdopodobnie nie utrzyma klientów a za lokal trzeba zapłacić, zusy wynagrodzenie dla pracownicy.Bankructwo. Moja fryzjerka urodziła troje dzieci w niedużych odstępach. Do samego porodu pracowała i i zaraz po urlopie macierzyńskim wracała do pracy, Nie chciała stracić klientów a i musiała zarobić na lokal. Pracownica się poduczyła iotworzyła swój zakład. I oto sa luksusy bycia pracodawcą. Paranoja co oni wymyślają.

#3 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 12 marzec 2018 - 21:20

Nie jestem pracodawcą, a pracownikiem i uważam, że to jest idiotyzm! Jak dla mnie wypowiedzenie powinno trwać od 2 tyg. do miesiąca, ew. porozumienie stron. Po co jakieś trzymanie na siłę?

#4 Guest_Pavlo

Guest_Pavlo
  • Goście

Napisano 13 marzec 2018 - 13:37

Rozmowa w obecności świadka :) może podwładnego osoby zwalnianej :) albo innego kierownika w przypadku zwalniania kierownika :) a co w sytuacji jak to pracownik wręczy wypowiedzenie, to też na siłę trzeba wzywać świadków i prowadzić dyskusję? Ktoś chce odejść i odchodzi... Jaki ma być przebieg tej dyskusji? Szablon? O czym gadać? Chcę się zwolnić to się zwalniam... Jak nie wypełni się szablonu dyskusji to co? Świadek ma na piśmie poświadczać, że przy dyskusji poruszano takie i takie tematy, Kowalski przy pytaniu, dlaczego się zwalnia zrobił kwaśną minę, poleciała mu łza, po czym półgębkiem oświadczył, kocham Cię szefie, dłużej nie mogę, lepiej odejdę, bo źle to się skończy... Przepraszam, ale to trąca paranoją... A w firmach gdzie jest rotacja ludzi, to co, sale przesłuchań będą??? Obłęd!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych