Skocz do zawartości

Zdjęcie

RziS &419

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarioLeśna

MarioLeśna

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 11:37

Witam,

w której pozycji rachunku zysków i strat należy ująć paragraf 419 "Nagrody konkursowe" B.VII Pozostałe koszty rodzajowe czy może B. IX Inne świadczenia finansowane z budżetu

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18337 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 marzec 2018 - 11:47

Tam gdzie konta 409 „Pozostałe koszty rodzajowe”

#3 MarioLeśna

MarioLeśna

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 13:35

ale 409 daje się i tu i tu przecież paragraf 443 daj się w B.VII Pozostałe koszty rodzajowe a paragraf 324 daje się w B. IX Inne świadczenia finansowane z budżetu

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18337 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 13:41

Zajrzyj do komentarzy w RB i mnie nie przekonuj, pytałaś-odpowiedziałam.

Mogę jeszcze raz :

B.VII Pozostałe koszty rodzajowe

#5 MarioLeśna

MarioLeśna

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 13:56

Nikogo nie chce przekonywać do niczego skoro sama nie wiem, chciałam się dopytać. Dziękuję za odpowiedź i pomoc

#6 Guest_red.PRB

Guest_red.PRB
  • Goście

Napisano 12 marzec 2018 - 14:34

W 2017 r. z tym pytaniem zwracałam się do MF. Pytanie i odpowiedź opublikowałam w PORADNIKU Rachunkowosci Budżetowej nr 3/2017 na str. 8

W Do której pozycji „Rachunku zysków i strat” należy przyporządkować paragraf 419 „Nagrody konkursowe”

Pytanie redakcji PRB: Rozporządzenie Ministra Finansów z 2 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych przewiduje paragraf 419 „Nagrody konkursowe”. Paragraf ten został wyodrębniony z paragrafu 304 i obejmuje nagrody dla osób fizycznych, osób prawnych lub innych jednostek organizacyjnych, w tym również zakup nagród rzeczowych. Do której pozycji kosztów działalności operacyjnej w „Rachunku zysków i strat jednostki budżetowej/samorządowego zakładu budżetowego (wariant porównawczy)” należy przyporządkować ten paragraf? Czy będzie to pozycja B.II. „Zużycie materiałów i energii”, B.IX. „Inne świadczenia finansowane z budżetu” czy inna?

Odpowiedź MF: Jednostka budżetowa zobowiązana jest do prowadzenia ksiąg rachunkowych zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z 29 września 1994 r. o rachunkowości oraz ustawie z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych. Z uwzględnieniem zasad szczególnych wynikających z rozporządzenia Ministra Finansów z 5 lipca 2010 r. w sprawie szczególnych zasad rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

Koszty dotyczące nagród konkursowych należałoby – w ocenie Departamentu Rachunkowości i Rewizji Finansowej – prezentować w sprawozdaniu finansowym zgodnie z załącznikiem nr 7 do ww. rozporządzenia „Rachunek zysków i strat jednostki budżetowej lub samorządowego zakładu budżetowego” w pozycji B.VII. „Pozostałe koszty rodzajowe”.

Odpowiedź Ministerstwa Finansów z 10 lutego 2017 r. na pytanie redakcji PORADNIKA Rachunkowości Budżetowej

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18337 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 14:34

Tak też napisałam :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych