Skocz do zawartości


przedszkole


wróć do serwisu Kadry 21 odpowiedzi w tym temacie

#21 patiks

patiks

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2219 postów

Napisano 16 sierpień 2019 - 08:50

Rozsądnie, masz rację. Jestem zdania, że nie powinno się przesadzać. Uważam, że rodzice, którzy każdego dnia wysyłają dziecko na inne zajęcia dodatkowe delikatnie mówiąc - przesadzają. Nie powinno to tak wyglądać. #22 mama2synkow

mama2synkow

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 sierpień 2019 - 11:02

Obydwaj nasi synowie chodzili do przedszkola publicznego. Niby wszystko w porządku, to znaczy bezpieczne, zaopiekowane, przedszkole przestronne z ładnym ogrodem i placem zabaw. Opłaty tylko za wyżywienie i w miarę blisko.

 

Jednak kiedy zdecydowaliśmy, żeby posłać starszego syna do szkoły społecznej okazało się, że edukacja w przedszkolu państwowym jest na miernym poziomie i Panie przedszkolanki zaniedbały temat przygotowania dzieci do szkoły. Żeby zostać przyjętym do szkoły społecznej trzeba zdać egzaminy. Po spotkaniu organizacyjnym w szkole stwierdziliśmy, że wymagania egzaminacyjne znacznie przekraczają to, czego syn nauczył się w przedszkolu... Kosztowało nas wiele, wiele pracy, żeby przygotować syna do egzaminów, ale pracowaliśmy z nim ok 9 miesięcy co drugi dzień: szlaczki, czytanie, liczenie itp. Szczęśliwie dostał się do szkoły ale przedszkole w tym wcale nie pomogło.

 

Z drugiej strony mamy znajomych, którzy posłali dzieci do przedszkola prywatnego i nie musieli z dzieckiem pracować indywidualnie, bo program przedszkolny realizowany był tak, żeby po jego ukończeniu dziecko było przygotowane w 100% do szkoły. I to rzeczywiście zadziałało, ich syn dostał się do szkoły społecznej.

 

Oczywiście nie można generalizować, trzeba sprawdzić przedszkole wcześniej, na ile się da. Ale trzeba mieć na uwadze poziom edukacji. A przy okazji coś dla rodziców, którzy cenią tez rozwój fizyczny dziecka https://www.activekid.pl/Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych