Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór odpowiedniego oprogramowania wspomagającego pracę i zarządzanie firmą

wróć do serwisu Moja Firma 38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102148 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 14:00

Wielu właścicieli i managerów słusznie upatruje źródeł sukcesu Firmy w ofercie i dynamicznej sprzedaży. Ale dobry produkt to nie wszystko. Rozwój i przewaga konkurencyjna zależą też od wewnętrznej sprawności przedsiębiorstwa. Pomagają w tym specjalistyczne systemy do zarządzania różnymi obszarami Twojej Firmy. Na co zwracać uwagę by dobrze i świadomie dokonać wyboru systemu? Powrót do artykułu: Wybór odpowiedniego oprogramowania wspomagającego pracę i zarządzanie firmą

#2 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2012 - 09:16

Witam,Moim zdaniem nie ma jednego złotego środka, który mógłby wspomóc firmę. Ostatnio poszukiwałam programu, który umożliwiłby mi prowadzenie księgowości we własnej firmie. Spotkałam się z kilkoma opcjami, jednak najbardziej zainteresowały mnie 2: Program Symfonia oraz LeftHand- pełna księgowość. Ten pierwszy jest bardzo dobry, polecany przez wszystkich prosty w obsłudze. lecz niestety bardzo drogi, co za tym idzie niezbyt praktyczny. LeftHand jest również prosty w obsłudze, przejrzysty dla kogoś kto nie miał z tym nigdy wcześniej styczności a jednocześnie dużo tańszy niż Symfonia. Biorę również pod uwagę zatrudnienie księgowej. A co Państwo by polecili? Proszę podzielcie się ze mną swoimi opiniami....

#3 partner enova

partner enova

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 108 postów

Napisano 19 lipiec 2012 - 15:49

Karolina to wszystko zależy od tego co potrzebujesz, programów jest dużo więcej, ja np sprzedaję enove. Czy ona byłaby najlepsza dla Ciebie, to zależy? Powinnaś każdy program chociaż zobaczyć, zastanowić się czy jest dostosowany do profilu Twojej działalności. Można kupić program gotowy, lub modułowy, który wymaga więcej pracy na wstępie, ale potem lepiej dostosowuję się do poszczególnych działań.
Zakup u nas: najlepszy program dla księgowych

#4 Guest_anka2012

Guest_anka2012
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 09:59

Można kupić program gotowy, lub modułowy, który wymaga więcej pracy na wstępie, ale potem lepiej dostosowuję się do poszczególnych działań.

Popieram, pod tym względem doskonale się sprawdzają programy do księgowości online, cena zależy od ilości wykupionych modułów. Jednak z doświadczenia wiem, że zbyt duża ilość osobnych modułów może przysporzyć też wielu problemów w ich użytkowaniu. Najlepiej wybrać złoty środek: pakiet funkcji, które najbardziej są potrzebne (biorąc pod uwagę profil działalności, czy zatrudnia się pracowników, czy potrzebny jest magazyn itp. itd.).W Internecie jest mnóstwo aplikacji do prowadzenia samodzielnej księgowości, polecam przejrzenie testów na:webhosting.pl/wFirma.pl.test.onlineowego.narzedzia.do.prowadzenia.malej.firmywebhosting.pl/Kpirek.pl.Test.ksiegi.przychodow.i.rozchodow.onlineW większości przypadków można też skorzystać z darmowego okresu próbnego, więc warto wypróbować kilka serwisów, porównać, wykorzystać oferowane narzędzia i funkcjonalność.Pozdrawiam

#5 koziołek78

koziołek78

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 23 sierpień 2012 - 19:58

Dzień Dobry,poszukuję opinii nt. Symfonii. Słyszałam, że program nie należy do najłatwiejszych w obsłudze i ciężko poradzić sobie bez odpowiedniego kursu. Czy to prawda? Interesuje mnie także program Reset2 R2fk. Producent chwali się, że program jest intuicyjny i "prowadzi za rękę". Niestety, brak mi zaufania, by sprawdzać to na własnej skórze. Będę zatem wdzięczna jeżeli podzielicie się swoimi spostrzeżeniami.PozdrawiamAnna

#6 Piotr Jesionek

Piotr Jesionek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2012 - 13:08

Z wyborem oprogramowania jest trochę jak z kupnem samochodu. Wymienię kilka analogii:-okazja lub wyjątkowo niska cena to zwykle wtopa.-najdroższy nie znaczy najlepszy do potrzeb danego użytkownika.-zwykle pierwszym kryterium wyboru jest cena.-szybkie programy/samochody mają prostą konstrukcję i niewielką uniwersalność za to złożone programy (bogato wyposażone samochody) zwykle nie są szybkie. Dlatego programy dos-owe pozostaną najszybsze.-złożone rozwiązania dają dużo możliwości ale częściej się psują, są mniej bezawaryjne. Serwis złożonych rozwiązań jest kosztowniejszy niż serwis prostych rozwiązań. W dużym fiacie większość napraw można dokonać samodzielnie, we współczesnym aucie już niekoniecznie.-zakup to tylko pierwszy wydatek-jeśli chcemy sprawnego działania musimy regularnie inwestować w serwisJaki wniosek? Że wybór oprogramowania to zawsze kompromis. Jeśli zależy na prostocie i szybkości to dlaczego skreślać programy DOS-owe? Jeśli potrzebny jest kombajn obsługujący większość procesów w firmie - należy zapomnieć o niskich kosztach utrzymania. Ze stabilnością tutaj jest różnie. Znam zagraniczne programy, które uchodzą za bardzo stabilne, ich ale koszty są bajońskie, a startowe funkcjonalności ograniczone.Nie należy spodziewać się też, że któryś z programów będzie górował na innym pod każdym względem - wybór powinien zależeć od takich cech programu, które są najistotniejsze z punktu widzenia danego przedsiębiorstwa.Przy wyborze warto więc w pierwszej kolejności powiedzieć sobie ile możemy na ten program wydać(*), a w drugiej na jakie elementy zwrócić największą uwagę. Dzięki temu długa lista oprogramowania dostępnego na rynku zawęzi się do kilku - kilkunastu pozycji.(*) Przy kalkulowaniu budżetu na program warto uwzględnić co najmniej 30% bufor bezpieczeństwa. Rzadko zdarza się, aby wdrożenie nowego programu spełniło od razu wszystkie oczekiwania firmy, a możliwości uświadamiamy sobie dopiero w trakcie jego eksploatacji. Jakaś kwota w obwodzie powinna więc dać nam możliwość dodania kolejnych funkcjonalności nie uwzględnionych w pierwotnej umowie wdrożeniowej bez uszczerbku na zakładanym budżecie.

Wdrożenia i serwis Comarch ERP XL / Optima. Autoryzowany partner Comarch. http://www.prospeo.com.pl. Szkolenia Comarch Optima. http://www.comarchsz...ptima-szkolenia

#7 koziołek78

koziołek78

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 24 sierpień 2012 - 21:30

Panie Piotrze,

Pan wybaczy, ale przeczytawszy Pana odpowiedź, jestem w kropce. W mojej opinii nijak się ona ma do zadanego przeze mnie pytania.

Ponowię je zatem.

Czy ktoś z Państwa może doradzić mi odnośnie Symofnii (czy jest tak, jak się słyszy, czy bez kłopotu poradzę sobie ze wszystkim sama?) oraz czy ktoś z Państwa może wypowiedzieć się odnośnie firmy Reset2 i jej oprogramowania (konkretnie chodzi o program R2fk).

Będę zobowiązana.

Pozdrawiam
Anna

#8 Piotr Jesionek

Piotr Jesionek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 sierpień 2012 - 20:49

Pan wybaczy, ale przeczytawszy Pana odpowiedź, jestem w kropce. W mojej opinii nijak się ona ma do zadanego przeze mnie pytania.

Zgadza się Pani Jolu, moja odpowiedź odnosi się do tytułowego artykułu:

Wybór odpowiedniego oprogramowania wspomagającego pracę i zarządzanie firmą

Osobiście nie znam programu Symfonia, choć stykam się z nim czasami. Tworzyliśmy kiedyś audyt przedwdrożeniowy dla pewnej firmy, gdzie jednym z rozpatrywanych programów była Symfonia. W tym konkretnym przypadku nie nadawała się najlepiej, choć z drugiej strony spotykam księgowych, którzy twierdzą że to bardzo przyjazny i intuicyjny program. W mojej opinii silnikiem napędzającym Symfonię jest moduł księgowy, a pozostałe moduły są tylko jego uzupełnieniem. Przez to program jest dość popularny wśród biur rachunkowych. W czasach gdy analizowaliśmy ten program sporym problemem była rozłączność danych pomiędzy księgowością, a logistyką i konieczność migrowania danych do księgowości.

Wdrożenia i serwis Comarch ERP XL / Optima. Autoryzowany partner Comarch. http://www.prospeo.com.pl. Szkolenia Comarch Optima. http://www.comarchsz...ptima-szkolenia

#9 Guest_tyc

Guest_tyc
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 22:25

A ja z kolei polecam partnera ProGama z Krakowa. Pewna i solidna firma. W ofercie maja m.in. Enove, Reseta i Inserta. Finalnie wdrazali nam R2platnika i za to duzy plus. Przede wszystkim za fachowe doradztwo w zakresie wyboru oprogramowania oraz za szybkie i solidne wdrozenie. Podsumowujac to wg mnie wazny jest wybor partnera, ktory pomoze nam w pierwszym etapie korzystania z oprogramowania, ktore zostalo wdrozone i nie skosi nas przy tym jak za zboze.... :))

#10 Guest_zibi

Guest_zibi
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2012 - 09:38

ProGama rzeczywiście godna polecenia jest. My także skorzystaliśmy z jej usług pod kątem wdrożenia R2płatnika. Bardzo fachowo podeszli do sprawy i stąd też się zdecydowaliśmy.

#11 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 01 październik 2012 - 20:06

U nas enove wdrażał computer-expert.pl i było wszystko ok. Jak coś potrzeba to też chętnie służą pomocą. Czy jednak enova to program dla wszystkich, niesądze.

#12 Guest_ksiegowy

Guest_ksiegowy
  • Goście

Napisano 02 październik 2012 - 10:57

Ja robiłem w tej samej firmie i nawet był duży rabat na zakup enova

#13 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 10 październik 2012 - 13:11

Potwierdzam powyższe opinie, ja miałam nawet problem z obsługą, to Pan Mariusz udzielił mi pomocy przu użyciu Skype- dzięki czemu mogłam zobaczyć też jak on to robi, a nie tylko słuchać jak ktoś próbuję mi wytłumaczyć przez telefon. Dla wielu osób my księgowe mamy mieć wiedze jak informatycy

#14 Guest_mikrus

Guest_mikrus
  • Goście

Napisano 29 październik 2012 - 13:25

My mamy w firmie Taskbeat - świetny program. Niby prosty, niby pod przeglądarką, ale faktycznie od kiedy zaczeliśmy pilnować interesu z jego pomocą, po prostu efekty są znacznie lepsze, a głównie o to nam chodziło. Po prostu Taskbeat dał nam porządek firmie, a jego zaprowadzenie np. z pomocą zwyczajnych kartek papieru, jak dla mnie jest prawie niemożliwe.

#15 Guest_laczka

Guest_laczka
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 13:48

Co tzn. świetny? Ten program jest na pewno przydatny, to mogę potwierdzić, ale czy świetny?W przypadku mojej firmy Taskbeat był pomocy - udało się zrobić porządek w firmie.

#16 Guest_Marek MM

Guest_Marek MM
  • Goście

Napisano 22 listopad 2012 - 11:12

Jak dla mnie dobry program powinien być:- elastyczny - sam mogę go zmieniać tak, aby był najlepiej dopasowany do tego co robię i aby mógł go modyfikować, gdy coś zmienia- mieć dobrą relację cena/efekty korzystania - nie może być tak że mam drogę licencję na program a żeby z niego korzystać potrzebuję albo zatrudnić nową osobę albo pogodzić się z tym, że muszę poświęcić na niego czas, który możnaby było spożytkować dużo efektywniej.- być prosty w obsłudze i łatwy do wdrożenia- integrować się z innymi systemami ( w moimi przypadku obsługą klientów i wysyłką produktów)Programem, który jak do tej pory spełnia te wymagania jest dla mnie Kanban Tool.

#17 Guest_Atteli

Guest_Atteli
  • Goście

Napisano 12 marzec 2013 - 15:51

jeśli jesteś zainteresowany my wdrażamy takie systemy do firm, napisz info@atteli.com. Jak to wygląda zobaczysz tutaj: https://www.bitrix24.com/features/posiadamy systemy CRM, Intanetowe, pomagające w rozliczeniach czasu pracy, oraz systemy do zarządzania projektami

#18 Guest_Fineczka

Guest_Fineczka
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2013 - 17:27

My korzystamy z Taskbeat. Aplikacja ta bardzo pomaga nam w zarządzaniu i organizacji pracy. Porządkuje wszystkie sprawy i przyczynia się do wzrostu sprzedaży w firmie.

#19 Piotr Jesionek

Piotr Jesionek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 czerwiec 2013 - 11:36

My korzystamy z Taskbeat. Aplikacja ta bardzo pomaga nam w zarządzaniu i organizacji pracy. Porządkuje wszystkie sprawy i przyczynia się do wzrostu sprzedaży w firmie.

Od dawna już próbuję potwierdzić lub obalić ten mit i frazes jednocześnie, jakoby jakiś program przyczyniał się w bezpośredni sposób do wzrostu sprzedaży. Może Pani rozwinąć tę myśl?

#20 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2013 - 14:32

Nie wiem czy słyszeliście o systemie do zarządzania zespołem zadaniowym GetTime, gdzie można w prosty sposób "zabudować" stanowisko pracownika oraz menadżera / właściciela firmy. Korzyścią używania takiego oprogramowania jest to, że dzięki lepszej organizacji pracownicy są bardziej efektywni, a menadżer widzi jak idą postępy prac. 

Aplikacja jest dostępna w wersji online i jest to rozwiązanie nisko-budżetowe.

W razie czego jeśli ktoś z was chciałby wypróbować wersję trial podsyłam link: https://gettime.biz

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych