Skocz do zawartości

Założenie firmy - sprzedaż elektroniki na allegro. Jestem na etacie.

ALLEGRO FIRMA ELEKTRONIKA

wróć do serwisu Moja Firma 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 09 marzec 2018 - 02:49

Witam,

chciałbym was dopytać jak ogarnąć mój sposób na biznes.

Mam możliwość uzyskania nowego sprzętu elektronicznego w atrakcyjnych cenach w różnych elektromarketach typu Media Markt. Sprawa wygląda tak, że dotychczas kupowałem sporo sprzętu dla siebie i całej rodziny i widzę w tym potencjał na dodatkowy zarobek.

Zastanawiam się nad założeniem własnej działalności gospodarczej i chcę dopytać o szczegóły.

- Pracuję na pełnowymiarowym etacie, umowa o pracę, zarobki około 4200 brutto.

- kupowany sprzęt elektroniczny nie przechodzi, przeze mnie. Jest wysyłany bezpośrednio z magazynu sklepu od którego go kupuję. Czyli jestem tylko pośrednikiem w transakcji.

Dotychczas fakturę ze sklepu brałem bezpośrednio na odbiorcę np: wujka.

Jeżeli rozpocznę handel i będę sprzedawał sprzęt dla osób trzecich o czy faktura którą dotychczas brałem na odbiorcę będzie musiała być wystawiona na moją firmę? W takiej sytuacji będę musiał dosyłać klientowi fakturę na pełną kwotą z moją prowizją.

Pytanie o ewentualne reklamację towaru. Jeżeli jako firma wystawię fakturę dla klienta to czy obowiązuje go 24 miesięczna gwarancja producenta, czy towar wtedy musi być reklamowany bezpośrednio u mnie a ja odsyłam go dalej do serwisu na podstawie dowodu zakupu przez moją firmę?

Planowany miesięczny przychód to około 4tysiące przy obrocie około 15tys zł.

Pozdrawiam

#2 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 359 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 18:35

Tak byłoby najrozsądniej - faktura będzie wystawiana na Twoją firmę, a Ty później będziesz wystawiać FV swoim klientom. Wtedy klienci będą reklamować produkt u Ciebie, a Ty będziesz reklamować go u producenta. Takie jest przynajmniej moje zdanie. Gdybyś szukał programu, który umożliwiłby Ci ogarnięcie całej papierologii, możesz skorzystać z oprogramowania od https://wfirma.pl/ które znacznie ją uproszcza. 

#3 Guest_Mirosław2

Guest_Mirosław2
  • Goście

Napisano 30 marzec 2018 - 09:24

Z racji, że teraz Allegro dość dużo zmienia warto powierzyć prowadzenie sprzedaży profesjonalnej agencji reklamowej. Sam korzystam z usług firmy E-prom ( e-prom.com.pl ) i jestem bardzo zadowolony

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ALLEGRO, FIRMA, ELEKTRONIKA

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych