Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakaz handlu w niedziele - 11 marca nie zrobimy zakupów

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197087 postów

Napisano 08 marzec 2018 - 13:20

Zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedziele, która obowiązuje od 1 marca br., 11 marca jest pierwszą niedzielą, kiedy nie zrobimy zakupów w większości sklepów. W każdym miesiącu tego roku dwie niedziele będą handlowe - pierwsza i ostatnia, wobec czego Polacy będą mogli zrobić zakupy w 21 niedziel.

Powrót do artykułu: Zakaz handlu w niedziele - 11 marca nie zrobimy zakupów

#2 Guest_Wik

Guest_Wik
  • Goście

Napisano 08 marzec 2018 - 13:20

Ten nowy zakaz, który wywalczyły sobie związki zawodowe, z pewnością trochę poprawi sytuację pracujących w handlu. Mamy jednak już jednak wiele pomysłów jak omijać te przepisy, choćby głośny przykład gdzie centrum handlowe przy dworcu przekształciło się w dworzec i będzie sobie legalnie ten handel prowadzić. Trochę na pewno zyskają także małe sklepiki. Mam jednak wrażenie, że niebawem w niejednej kwiaciarni pojawią się dodatkowe półki z artykułami niekonicznie florystycznymi, bo co by nie powiedzieć, przepisy te są dziurawe.

#3 alllfredo

alllfredo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 07:59

Wystarczy tylko poczekać aż do pracy wezmą się prawnicy i znajdą sposoby by obejść ten zakaz, już słyszałem pomysły by w niedzielę lidl czy biedronka były stacją benzynową :)

Mój blog

#4 majasliwka

majasliwka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 12:27

Jak nie zrobimy zakupów? Przecież małe sklepy były otwarte, a u nas nawet jeden arhelan był otwarty. Ten zakaz to chyba po to by dokopać dużym supermarketom i utrudnić życie ludzi tam pracującym. 

______

Blog

#5 Wiśnicki

Wiśnicki

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 09:29

Absolutnie nie jestem za zakazem handlu. Powinni to moim zdaniem rozwiązać w innych sposób. Jakby dali pracownikom 200% pensji za pracę w niedzielę i dodatkowo możliwość odebrania sobie dnia wolnego w tygodniu to od razu znalazłoby sie masa chętnych na pracę tego dnia.

Rozmawiałem poza tym z wieloma osobami pracujacymi w handlu. I naprawdę wielu z nich jest przeciwnych nowym przepisom. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych