Skocz do zawartości

Usługi przez internet - pomysł na biznes

biznes usługa handel

wróć do serwisu Moja Firma Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Wojciech

Guest_Wojciech
  • Goście

Napisano 07 marzec 2018 - 19:20

Witam!

Ostatnio wpadł mi do głowy pewien pomysł. Moja usługa polegała by na tym, że kupowałbym dla klientów produkty zza granicy, mam na myśli dosłownie wszystko - od części samochodowych, przez elektronikę po rzeczy związane z meblarstwem. Licytowałbym dla nich, kupował  wszelkiego rodzaju produkty za granicą jak i w Polsce. Pobierałbym przy tym opłatę procentową od całkowitej kwoty zakupu. No i tu nasuwa mi się kilka pytań:

- Czy muszę rejestrować to jako firmę? Jeżeli nie firmę, tylko coś innego (podobnego, lub nie), to jakie papiery muszę załatwiać? No bo wydaję mi się, że mimo tego, ze jest to zwykła strona internetowa tylko i wyłącznie z moimi danymi do kontaktu to jakąś usługę świadczę, a nie chcę się witać z komornikiem po miesiącu.

- W jakim urzędzie mogę załatwić sprawy z tym związane? Kogo popytać, do kogo się dalej zwrócić?

- Czy będę musiał odprowadzać od tego podatek dochodowy lub jakieś inne podatki? Z tego co mi wiadomo odprowadzam mając firmę, ale nie znam się na tym.

Głównie chciałbym się dowiedzieć do jakiego urzędu pójść z tym, żeby oni mi już powiedzieli konkretnie - musisz płacić lub nie, musisz robić jakieś numery lub nie.

Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: biznes, usługa, handel

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy