Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak przygotować się do RODO 2018 - nowe obowiązki pracodawców

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515879 postów

Napisano 07 marzec 2018 - 15:40

RODO to temat, którym żyje nie tylko cała Polska ale także Unia Europejska. RODO to unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych, które zacznie obowiązywać od 25 maja 2018 r. Nowe przepisy oznaczają nowe obowiązki dla pracodawców. Jak w takim razie przygotować się do RODO?

Powrót do artykułu: Jak przygotować się do RODO 2018 - nowe obowiązki pracodawców

#2 Guest_kuba12

Guest_kuba12
  • Goście

Napisano 07 marzec 2018 - 15:40

A jednak...Już wcześniej słyszałem o wejściu w życiu nowego rozporządzenia, który zmieni bardzo dużo. Myślałem, że to się nie ziści, pomyliłem się. Dla sporych pracodawców, którzy muszą przetwarzać dużą ilość danych osobowych to spore utrudnienie. O RODO przeczytałem na stronie Kryptos'a - serdecznie polecam przeczytać profesjonalistów z Nowego Sącza.

#3 Guest_Monica

Guest_Monica
  • Goście

Napisano 11 marzec 2018 - 15:09

My zaczęliśmy korzystać z Usecrypt Safe. Rozwiązuje wszystkie nasze problemy w związku z tym rozporządzeniem. Można przez miesiąc testować za darmo: www.usecrypt.com

#4 Guest_vera

Guest_vera
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 07:26

kategorie danych wg RODO: 1. dane osobowe, 2. 1. szczególne kategorie danych (katalog wymieniony w RODO), 2.2. dane dot. wyroków skazujących oraz naruszeń prawa. Inf. takie jak: imię, nazwisko, adres. PESEL itd. to identyfikator.

#5 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2018 - 13:38

My zaczęliśmy korzystać z Usecrypt Safe. Rozwiązuje wszystkie nasze problemy w związku z tym rozporządzeniem. Można przez miesiąc testować za darmo: www.usecrypt.com

Fajnie reklama tylko,że  w regulaminie jest napisane ze odpowiedzialność ponoszą tylko do kwoty abonamentu. 

#6 Guest_gonzo

Guest_gonzo
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2018 - 18:28

Trochę się obawiam, że to będzie kolejny bat na przedsiębiorców, żeby dowalić mandaty. Jakoś trzeba to będzie ugryźć, bo to niestety nieuniknione. Wybieram się 12 kwietnia do Nadarzyna na ictlive, tam ma być cała prelekcja na temat RODO, może coś podpowiedzą od strony praktycznej jak się za to zabrać możliwie niskim kosztem

#7 Guest_tede

Guest_tede
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2018 - 21:20

urzędasy UE i POniekąd z PL chcą nas utopić w gooownieee które sami stworzyli!!! ps. czy RODO też zadziała w ambasadach USA gdzie skanują wszystkie palce wszystkich rąk a pewnie za niedługo wszystkich nóg

#8 Guest_AGM Konsulting

Guest_AGM Konsulting
  • Goście

Napisano 02 maj 2018 - 07:50

O tym jak i z kim wdrożyć RODO też pisaliśmy www.agm-konsulting.pl/skutecznie-wdrozyc-rodo/ - to dość ważny i kontrowersyjny temat, ale obowiązkowy dla każdej firmy. Warto więc przygotować się do niego w najmniejszym szczególe

#9 Guest_gaga

Guest_gaga
  • Goście

Napisano 09 maj 2018 - 07:27

tede, to są przepisy unijne, nie dotyczą Stanów :)

#10 Guest_basik

Guest_basik
  • Goście

Napisano 25 maj 2018 - 16:01

kurcze ale beznadziejne firmy szkolące mają żniwo, cholera jasna tak trudno zrozumieć o co chodzi w tym RODO, to nawet przedszkolak wie , bo mamusi nie zdradzi ja jego dziewcinka z pseckola siem nasyfa :)) oj dorośli debile !!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych