Skocz do zawartości

samochód za gotówkę czy leasing

wróć do serwisu Księgowość 32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 05 marzec 2018 - 18:20

Zamierzam kupić samochód na firmę i nie wiem co mi się lepiej opłaca.

Mam gotówkę powiedzmy 90 000zł. Wiem że odliczyć mogę 50% vatu od zakupu i potem amortyzować.

Co się bardziej opłaca zakup i amortyzacja czy leasing i odliczanie co miesiąc raty. Są jakieś kalkulatory na to?

#2 Tomek-FmLeasing

Tomek-FmLeasing

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 marzec 2018 - 21:40

Leasing samochodów jest obecnie nisko oprocentowany, więc kupowanie za gotówkę ma sens tylko jeśli:

a) nie masz pomysłu i wiesz, że nie będziesz go miał, żeby gdzieś ją ulokować/zainwestować, żeby mieć wyższą stopę zwrotu niż wynosi oprocentowanie leasingu auta (obecnie ok. 3,5-4% rocznie)

b.) wiesz, że nie będziesz potrzebował tej gotówki w najbliższych, np.: 3 latach na zakupy/inwestycje w rzeczy, które ciężko jest sfinansować tanim pieniądzem z innych źródeł

Jeżeli jest to samochód osobowy, to dochodzi jeszcze kwestia ograniczenia w amortyzacji (20 tys. euro) przy zakupie za gotówkę, co powoduje, że w pewnym momencie leasing razem z oprocentowaniem staje się realnie tańszy niż zakup za gotówkę, ale cena 90 tys. powiedzmy nie jest jeszcze tą, która daje aż takie korzyści. Przy 120 - 130 kupowanie za gotówkę już raczej nie miałoby żadnego sensu - tu wyjaśnienie: https://www.fmleasin...ngu-operacyjnym

#3 orionn

orionn

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 07 marzec 2018 - 12:36

Ja bym się rozeznał w tym obszarze tematycznym. To moim zdaniem będzie naprawdę dobre i sprawdzone źródło wiedzy oraz informacji :)

Nie jestem głupszy od innych, a ministrów wybiera się spośród takich.

#4 ŁukaszP56

ŁukaszP56

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 09 marzec 2018 - 09:32

Ja na twoim miejscu umówiłbym się w salonie na spotkanie i porozmawiał jak to wszystko wygląda przy danym aucie i co się bardziej opłaca. Tym bardziej, że teraz trwają jeszcze wyprzedaże roczników m.in w HondaPlaza  i dzięki temu możesz też sporo zaoszczędzić przy zakupie za gotówkę jak i leasingu. 

#5 wera_

wera_

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 08:30

zgadzam się z ŁukaszemP56. Warto odwiedzić salon i tam porozmawiać z konsultantem. ostatnio kupowałam Toyotę Yaris i odwiedziłam salon w Zabrzu. Przedstawiono mi wiele ofert, ale w końcu zdecydowałam się na leasing operacyjny.

Co to jest leasing

http://auta-firmowe....o-jest-leasing/

#6 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 24 sierpień 2018 - 23:29

Ja uważam, że warto pójść w kierunku leasingu bo jeżeli prowadzisz działalność która dobrze działa to po co inwestować duże pieniądze w rzecz która z biegiem lat traci na wartości. W zakresie leasingu polecam odwiedzić stronę platformafinansowa.pl która oferuję usługę i-leasingu nie tylko na auta ale również innego rodzaju sprzęty potrzebne w różnych firmach. 

#7 kazik-kazik

kazik-kazik

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 04 styczeń 2019 - 08:31

ja bym postawił na leasing. Ja mam samochód wzięty w leasing od Carolina Toyota Wola i z perspektywy czasu uważam, że to jedna z najbardziej opłacanych form "zakupu" samochodu.

#8 Guest_karolson

Guest_karolson
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:58

Rozejrzałem się po ofertach w Lublinie i dealer BMW Best-Auto oferuje modele z rocznika 2018 w naprawdę dobrych cenach. To dla mnie idealny moment na zaopatrzenie firmy w takie samochody i to jeszcze w leasingu....

#9 pletteri

pletteri

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 06 styczeń 2019 - 15:40

Jest jeszcze 3 opcja

Można wynająć samochód

Tutaj oferta super wypożyczani https://biznes.fleet-solutions.pl/

Mają dobre ceny i warunki 

#10 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 13:30

Mój mąż wziął w leasing i to była dobra decyzja - w Częstochowie - https://czestochowa.mazda-dealer.pl/Tak się na firmę najbardziej opłaca. A wybierasz takie jak potrzebujesz w firmie i masz dobre reprezentacyjne auto. A auto porządne, pracownicy nam pomogli z wyborem, z wyposażeniem, konfiguracją itd. Kota w worku nie kupowaliśmy 

#11 Guest_karolowy

Guest_karolowy
  • Goście

Napisano 04 luty 2019 - 08:26

no mi też się wydaje, że jednak leasing jest lepszym rozwiązaniem. Bo zakładam, że to będzie samochód firmowy? wejdź sobie na stronę salonu Carolina Toyota Wola i zobacz sobie ich ofertę na biznesu. Tam masz u nich wszystko ładnie rozpisane.

#12 krystek91

krystek91

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 04 luty 2019 - 10:51

Odnośnie leasingów, słyszałem że idą zmiany w tym temacie, ktoś z Was orientuje się czy coś konkretnego się zmieni? Planuje leasing na samochód o wartości 80 tysięcy.

#13 Guest_Dokka

Guest_Dokka
  • Goście

Napisano 05 luty 2019 - 12:44

Odnośnie leasingów, słyszałem że idą zmiany w tym temacie, ktoś z Was orientuje się czy coś konkretnego się zmieni? Planuje leasing na samochód o wartości 80 tysięcy.

Najlepiej to właśnie dowiadywać się bezpośrednio u dealera. Oni mają najświeższe informacje w tym temacie. Ten salon Toyoty również polecam, trzy lata temu kupowałem tam auto

#14 Darek Piwowarczyk

Darek Piwowarczyk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 06 luty 2019 - 14:04

Eh. Jak chcesz blokować gotówkę to za gotówkę. Jak szykują ci się inwestycję to weź leasing. Przeanalizuj to osobiście pod wieloma względami...

#15 leasing-firmowy.pl

leasing-firmowy.pl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 marzec 2019 - 08:57

Ja zawsze namawiam do rozważenia leasingu samochodu używanego 3 letniego. Marża leasingodawcy taka sama jak w nowym samochodzie, brak kosztów rzeczoznawcy, sam pojazd nie jest stary, duży spadek wartości już za nim i tańsza kwota nabycia.  Bez strachu można zrezygnować z ubezpieczenia GAP, jest po okresie gwarancji i nie trzeba serwisować samochodu w sieci ASO jak w przypadku nowego na gwarancji w leasingu.

Jak policzysz to wszystko, to biorąc w leasing samochód 3 letni na 3-4 lata, następnie wykup na osobę prywatną i wtedy takie finansowanie się układa na wejściu i wyjściu z kontraktu leasingowego i w trakcie nie ma  dużych kosztów.

W przypadku leasingu nowych samochodów niektórych marek, jedna wizyta w serwisie ASO (wymiany eksploatacyjne) potrafi  skonsumować roczne oszczędności na Vacie.

No i trzeba zaznaczy, że leasing operacyjny dla firm nie będących Vat-owcami lub sprzedawanymi na fakturę VAT-marża się nie opłaca. Wtedy lepiej skorzystać z pożyczki leasingowej na samochód.

Zapraszam do kontaktu: https://leasing-firmowy.pl/

#16 JarekDon

JarekDon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 197 postów

Napisano 26 kwiecień 2019 - 08:34

Jeżeli zdecydujesz się jednak na zakup samochodów firmowych i będziesz potrzebował pomocy w zakresie ich kontroli itd. to tutaj zdecydowanie mogę polecić Ci abyś również zwrócił uwagę na ofertę Flotman oraz prowadzonego przez nich bloga na którym znajdziesz takie artykuły jak https://www.flotman....fleet-managera/ Realnie przekłada się to na wzrost oszczędności i co ważne cała praca idzie dużo sprawniej z bardzo pozytywnym efektem bo automatyczne raporty dają bardzo dokładne wyniki. 

#17 kazik-kazik

kazik-kazik

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 04 czerwiec 2019 - 22:35

leasing dla firm to spoko opcja :) tym bardziej że w salonie Carolina Toyota Wola mają naprawdę niezłą ofertę dla firm i generalnie to się opłaca

#18 Guest_megadejw

Guest_megadejw
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2019 - 19:56

W dużym skrócie, bardziej opłacalny jest leasing, bo masz to rozbite na dłuższy czas. Poza tym możesz uzyskać dodatkowe profity. Sprawdź sobie kalkulator leasingowy na stronie Toyota Banku, a na pewno Ci się rozjaśni.

#19 Borkowski91

Borkowski91

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 lipiec 2019 - 03:23

ja teraz rozkrecam firme transportowa i wzialem w leasing mercedesy w salonie w emilianowie w mercedes trucks, szczegoly leasingu dobre warto sie z nimi skontaktowac, szczerze mowiac to nie dostalem lepszej oferty niz tam

#20 Adambb

Adambb

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 10 lipiec 2019 - 09:17

Niestety ale muszę odradzić Idea bank, który reklamuje się jako bank udzielający najlepszych leasingów dla firm. Nie byłem zadowolony z jego usług. Leasing przez nich oferowany był drogi, było tam wiele dodatkowych opłat, o których wczesniej nie wiedziałem. Myślałem,ze ubezpieczenie będzie w racie jaką mi przedstawili a okazało się, że jest płatne dodatkowo. Infolinia również na kiepskim poziomie.Jesli chcesz się z nimi skontaktować musisz sie naczekać.

Dodatkowo jeśli bierzesz leasing jako osoba prywatna to opłaca się tutaj bardziej wzięcie kredytu;

https://www.dziennik...1000206421.html

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych