Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co jeść aby schudnąć?

wróć do serwisu Sektor Publiczny 33 odpowiedzi w tym temacie

#1 zieba

zieba

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 05 marzec 2018 - 10:27

Przy wzroście 175 cm mam 88 kg. Zależałoby mi, aby zrzucić minimum 10 nadmiarowych kilogramów. Jak to jest, że jedni jedzą wszystko to na co mają ochotę i nie tyją, a inni muszą tak bardzo liczyć się z kaloriami, bo zaraz pojawia się efekt jojo czy inne tego typu.

#2 dante80

dante80

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 07:09

Sprawdziłem szybko Twój wskaźnik BMI i jest sporo przekroczony, bo dla takiego wzrostu jaki podajesz, Twoja prawidłowa waga powinna zawierać się z przedziału od 57 do 77 kg. Czyli optymalnie to niewiele ponad 70 kg.

Jest więc co zrzucać. Samą aktywnością fizyczną trudno to będzie osiągnąć, potrzebna będzie dieta. A więc redukcja tłuszczy i węglowodorów. Ja wiem, że jest to wyrzeczenie dla kogoś kto lubi jeść, ale niestety - nie ma innej opcji.

Jest to pewne wyzwanie, ale nie z takimi sobie ludzie radzili z powodzeniem.

Sprawdź jeszcze tutaj: http://aktywnienaplu...tegory/trening/- masz tam serię artykułów poradnikowych na temat treningów. Wbrew pozorom, plan treningowy ma bardzo duże znaczenie.

#3 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 804 postów

Napisano 09 marzec 2018 - 12:13

Najlepiej pójść do dietetyka. No i trzeba dietę połączyć z ćwiczeniami.

Always look on the bright side of life!

#4 toplik

toplik

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 marzec 2018 - 13:28

Najlepiej opierać swoją dietę na warzywach i owocach. No i jak przedmówca, bez ćwiczeń się nie obejdzie niestety.

And all, but Lust, is turned to dust In Humanity's machine

#5 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 358 postów

Napisano 09 marzec 2018 - 14:08

Owoce nie są zbyt wskazane. Mają cukier prosty. Ja bym się po prostu udała do dietetyka.

#6 Guest_young

Guest_young
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 23:24

Akurat dla mnie nie najważniejsze jest schudnięcie, a raczej ogólna poprawa kondycji organizmu, przy okazji, jeśli trochę uda się schudnąć - będzie wyśmienicie. Zamawiam catering z AlmaVerde, gotują z wysokiej jakości, nieprzetworzonych produktów, najważniejsze, żeby po prostu wiedzieć co się je.

#7 renutka10

renutka10

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKrajenka

Napisano 23 marzec 2018 - 15:06

Z pewnością pomocna będzie aktywność fizyczna. Bieganie, fitness, a nawet intensywne rowerowe wypady za miasto sprzyjać będą utracie kilogramów. Jedz mniej ale częściej i zacznij liczyć kalorie. Odłóż słodycze i przekąski. Jedz dużo warzyw i mięsa abyś miała siłę na aktywność. Warto również pomyśleć o siłowni lub intensywnym pływaniu latem w jeziorze, a poza sezonem na basenie. Ruszaj się i jedz tyle ile musisz a nie tyle ile chcesz. 

#8 theanswer

theanswer

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 25 marzec 2018 - 15:42

Przede wszystkim należy ograniczyć spożywanie cukru. A więc w pierwszej kolejności wyrzucić z menu słodycze i odzwyczajać się od słodzenia kawy, herbaty.

#9 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 303 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 10:16

Myślę, że najskuteczniejszą dietą jest MŻ :D Taka prawda, można jeść wszystko byle by się nie obżerać, tylko jeść z głową. Organiczenie węglowodanów też na pewno pomoże. Ja myślę też, zeby wspomóc się jakimś suplementem. W necie czytałam o slimetrou, dokładnie tutaj. Ktoś z Was go stosuje? Jak go oceniacie? 

#10 basia222

basia222

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 21:30

Można jeść wszystko ale w granicach rozsądku, do tego musisz zacząć ćwiczyć bo tak to nic nie zdziałasz.  

Poza tym nie wiem czy jakieś rzeczy Ci nie szkodzą typu makarony itp. więc trzeba by to z kimś skonsultować.

#11 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 358 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 21:33

Najlepiej iść do dietetyka. On powinien coś doradzić.

#12 a.maria1987

a.maria1987

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 21:00

Albo catering dietetyczny :) Sprawdź sobie ofertę firmy https://www.maczfit.pl/, możesz zamówić zestaw próbny i przekonać się, czy Ci odpowiada taki sposób żywienia :)

#13 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 489 postów

Napisano 04 kwiecień 2018 - 09:40

Kilka porad ode mnie:

pijcie dużo wody

zrezygnujcie z kawy, słodzonej herbaty oraz napojów słodzonych 

włączcie do swojej diety błonnik oraz zdrowe produkty:

https://www.aptekaot...wa-zywnosc.html-  najlepiej te z certyfikowanych upraw

Warto jest zrezygnować z jedzenia kolacji po godzinie 19 tej. Pod koniec dnia nasz  metabolizm jest zwolniony Szczególnie jeśli idziemy spać.Lepiej nie kłaść się spać z pełnym brzuchem. 

#14 Marianna5

Marianna5

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 08 kwiecień 2018 - 21:01

Najlepiej iść do dietetyka. On powinien coś doradzić.

Zgadzam się w zupełności :)! No właśnie, warto poradzić się specjalisty http://magiazdrowia....-moze-ci-pomoc/. Bo wtedy może się okazać, ze nie co jeść, ale ile i kiedy, żeby schudnąć. Bardzo często okazuje się, że osoby, które przychodzą do dietetyka, jedzą za mało, a nie chudną, bo organizm wpadł w "tryb oszczędnościowy" i skoro dostaje mało kalorii, to je oszczędza. Warto pójść na wizytę - nawet tylko jedną - żeby porozmawiać się i dowiedzieć się więcej. W każdym dużym i małym mieście obecnie jest dostępny dietetyk. Wystarczy poszukać w Google i nagle okaże się, że pod bokiem mamy dobrego dietetyka :). Polecam samemu / samej spróbować.

#15 radoslaw

radoslaw

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 11 kwiecień 2018 - 13:52

Jeśli ktoś jest w stanie ograniczyć się do 5 posiłków dostarczanych każdego dnia przez firmę cateringową i nie będzie podjadał, to bez większego problemu schudnie, nawet jeśli jakoś specjalnie nie będzie aktywny fizycznie. Można wybrać choćby dietę 1500, czy 1800 kcal, by z biegiem czasu skutecznie zrzucić nadmiar kilogramów. Ja miałem do czynienia z firmą cateringową Wygodna Dieta, która działa w wielu miastach (gdzie dokładnie sprawdzić można na https://www.wygodnad...zplatna_dostawa) i ze standardową dietą niskokaloryczną zrzuciłem kilka kilogramów. Naprawdę super. ;)

"I understand. You found paradise in America, you had a good trade, you made a good living."

#16 fitel

fitel

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 20 kwiecień 2018 - 21:45

Pytanie chyba powinno brzmieć czego nie jeść by schudnąć - odpowiedź jest dość prosta -> węglowodanów (szczególnie białego pieczywa, ziemniaków) no i cukrów.

Trening personalny Katowice - trenuj z doświadczonym trenerem personalnym!

#17 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 358 postów

Napisano 30 maj 2018 - 13:16

Najlepiej zamówić dietę u dietetyka. Wtedy można być pewnym efektów.

#18 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 740 postów

Napisano 05 czerwiec 2018 - 10:22

Ojej, ciężko powiedzieć, z takimi pytaniami najlepiej zgłosić się do dietetyka

#19 Aneta_1990

Aneta_1990

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 czerwiec 2018 - 13:17

Schudnąć można też bez diety. Wystarczy zdrowo się odzywiać i uprawiać sport. I to musi być stylem życia!

#20 Guest_magdalena89

Guest_magdalena89
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2018 - 11:04

Wiadomo ważne jest co ale też kiedy i w jakich ilościach jest. Co z tego że będziesz jeść zdrowo jak za duże porcje. Ja zdecydowałam się na dietę pudełkową i zamawiam katering z Lunabox. Mam wersję Slim Fit 1800 kcal, jem regularnie i dostarczam organizmowi odpowiednich suplementów. Ważne jest też picie dużej ilości wody w ciągu dnia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych