Kategorie
Skocz do zawartości

Co jeść aby schudnąć?

zieba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawdziłem szybko Twój wskaźnik BMI i jest sporo przekroczony, bo dla takiego wzrostu jaki podajesz, Twoja prawidłowa waga powinna zawierać się z przedziału od 57 do 77 kg. Czyli optymalnie to niewiele ponad 70 kg.

Jest więc co zrzucać. Samą aktywnością fizyczną trudno to będzie osiągnąć, potrzebna będzie dieta. A więc redukcja tłuszczy i węglowodorów. Ja wiem, że jest to wyrzeczenie dla kogoś kto lubi jeść, ale niestety - nie ma innej opcji.

Jest to pewne wyzwanie, ale nie z takimi sobie ludzie radzili z powodzeniem.

Sprawdź jeszcze tutaj: http://aktywnienaplus.pl/category/trening/- masz tam serię artykułów poradnikowych na temat treningów. Wbrew pozorom, plan treningowy ma bardzo duże znaczenie.

• 2 tygodnie później...

Akurat dla mnie nie najważniejsze jest schudnięcie, a raczej ogólna poprawa kondycji organizmu, przy okazji, jeśli trochę uda się schudnąć - będzie wyśmienicie. Zamawiam catering z AlmaVerde, gotują z wysokiej jakości, nieprzetworzonych produktów, najważniejsze, żeby po prostu wiedzieć co się je.

Z pewnością pomocna będzie aktywność fizyczna. Bieganie, fitness, a nawet intensywne rowerowe wypady za miasto sprzyjać będą utracie kilogramów. Jedz mniej ale częściej i zacznij liczyć kalorie. Odłóż słodycze i przekąski. Jedz dużo warzyw i mięsa abyś miała siłę na aktywność. Warto również pomyśleć o siłowni lub intensywnym pływaniu latem w jeziorze, a poza sezonem na basenie. Ruszaj się i jedz tyle ile musisz a nie tyle ile chcesz. 

Myślę, że najskuteczniejszą dietą jest MŻ :D Taka prawda, można jeść wszystko byle by się nie obżerać, tylko jeść z głową. Organiczenie węglowodanów też na pewno pomoże. Ja myślę też, zeby wspomóc się jakimś suplementem. W necie czytałam o slimetrou, dokładnie tutaj. Ktoś z Was go stosuje? Jak go oceniacie? 

Kilka porad ode mnie:

pijcie dużo wody

zrezygnujcie z kawy, słodzonej herbaty oraz napojów słodzonych 

włączcie do swojej diety błonnik oraz zdrowe produkty:

https://www.aptekaotc.pl/zdrowa-zywnosc.html-  najlepiej te z certyfikowanych upraw

Warto jest zrezygnować z jedzenia kolacji po godzinie 19 tej. Pod koniec dnia nasz  metabolizm jest zwolniony Szczególnie jeśli idziemy spać.Lepiej nie kłaść się spać z pełnym brzuchem. 

Najlepiej iść do dietetyka. On powinien coś doradzić.

Zgadzam się w zupełności :)! No właśnie, warto poradzić się specjalisty http://magiazdrowia.com.pl/kim-jest-dietetyk-i-w-czym-moze-ci-pomoc/. Bo wtedy może się okazać, ze nie co jeść, ale ile i kiedy, żeby schudnąć. Bardzo często okazuje się, że osoby, które przychodzą do dietetyka, jedzą za mało, a nie chudną, bo organizm wpadł w "tryb oszczędnościowy" i skoro dostaje mało kalorii, to je oszczędza. Warto pójść na wizytę - nawet tylko jedną - żeby porozmawiać się i dowiedzieć się więcej. W każdym dużym i małym mieście obecnie jest dostępny dietetyk. Wystarczy poszukać w Google i nagle okaże się, że pod bokiem mamy dobrego dietetyka :). Polecam samemu / samej spróbować.

Jeśli ktoś jest w stanie ograniczyć się do 5 posiłków dostarczanych każdego dnia przez firmę cateringową i nie będzie podjadał, to bez większego problemu schudnie, nawet jeśli jakoś specjalnie nie będzie aktywny fizycznie. Można wybrać choćby dietę 1500, czy 1800 kcal, by z biegiem czasu skutecznie zrzucić nadmiar kilogramów. Ja miałem do czynienia z firmą cateringową Wygodna Dieta, która działa w wielu miastach (gdzie dokładnie sprawdzić można na https://www.wygodnadieta.pl/bezplatna_dostawa) i ze standardową dietą niskokaloryczną zrzuciłem kilka kilogramów. Naprawdę super. ;)

• 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość magdalena89

Wiadomo ważne jest co ale też kiedy i w jakich ilościach jest. Co z tego że będziesz jeść zdrowo jak za duże porcje. Ja zdecydowałam się na dietę pudełkową i zamawiam katering z Lunabox. Mam wersję Slim Fit 1800 kcal, jem regularnie i dostarczam organizmowi odpowiednich suplementów. Ważne jest też picie dużej ilości wody w ciągu dnia.

• 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...