Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak usprawnić swoją firmę?

wróć do serwisu Moja Firma 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102552 postów

Napisano 03 marzec 2018 - 12:10

Obecnie powszechną formą prowadzenia działalności są małe i średnie przedsiębiorstwa, zatrudniające mniej niż 50 bądź 250 pracowników. Często są to firmy rodzinne, zarządzane od pokoleń w ten sam sposób. Przedsiębiorcy mogą częściej liczyć na pomoc finansową ze strony państwa oraz Unii. Warto jednak usprawnić swoją firmę. Jak tego dokonać?

Powrót do artykułu: Jak usprawnić swoją firmę?

#2 Guest_Konsultant Lean

Guest_Konsultant Lean
  • Goście

Napisano 03 marzec 2018 - 12:10

W ramach usprawnienia firmy warto skorzystać z doradców, konsultantów zewnętrznych, którzy "świeżym okiem" spojrzą na firmę i będą potrafili zdefiniować problemy oraz przedstawić propozycję ich rozwiązań. Godna polecania firmą jest Lean Action Plan. Firma w pierwszym kroku wykonuje diagnozę, potem realizuje projekty i wdraża system zarządzania.

#3 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 436 postów

Napisano 04 maj 2018 - 11:39

A dodatkowo osoby prowadzące swój własny lokal mogą skorzystać z systemu https://joinposter.c...endowany-sprzet System POS to sprzęt komputerowy i oprogramowanie do obsługi sprzedaży. Najczęściej systemy POS stosuje się w sklepach detalicznych, gastronomii, czy obiektach noclegowych. Terminal, czyli niewielki dedykowany komputer, obsługiwany przez sprzedawcę. Ma służyć do wprowadzania niezbędnych danych i rejestrowania sprzedaży. Najczęstsze, bo najwygodniejsze, są terminale z panelem dotykowym, ale oczywiście czasem stosuje się też terminale ze zwykłą, lub specjalistyczną, programowalną klawiaturą.

#4 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 260 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 01:01

Ja planuje usprawnić działanie firmy a konkretniej produkcje poprzez zakup oprogramowania, które w dużej części zautomatyzuje produkcje w mojej firmie. Już nawet znalazłam odpowiednie oprogramowanie na stronie 

http://pirxon.com/pl/ocr/ , ale chciałabym kupić je ze środków z dofinansowania do rozwoju firm, o które właśnie się staram. Trzymajcie kciuki. 

#5 Magda_H

Magda_H

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 13:35

Ze swojej strony polecam system eSZOK (Elektroniczny System Zarządzania Obsługą Klienta) producenta CTI, który bezpośrednio wpływa na usprawnienie i przyspieszenie prac w firmie. Oprogramowanie składa się z aplikacji online dla klientów biura oraz aplikacji stacjonarnej z modułem automatycznego odczytywania danych z faktur dla pracowników biura. Moduły umożliwiają pracę z Comarch Optimą lub niezależnie. Klienci za pomocą intuicyjnego panelu przesyłają dokumenty (za pomocą skanera, bezpośrednio z dysku, czy też po wykonaniu zdjęcia smartfonem). Pliki są zaimportowane do aplikacji w biurze i przetworzone przez moduł OCR. Faktury są dodawane bezpośrednio do rejestru VAT - na tym etapie pracownik biura może sprawdzić dane z odczytanych faktur, a dodatkowo może kontaktować się z klientem w module czatu, jeśli potrzebuje uzupełnienia jakichś informacji do konkretnych faktur. Brak konieczności ręcznego wprowadzania informacji z każdej faktury eliminuje błędy wprowadzania danych, przyspiesza proces księgowania dokumentów i automatyzuje powtarzające się czynności. Moduł czatu z kolei umożliwia szybki przepływ informacji na linii biuro-klient/klient-biuro, co przekłada się bezpośrednio na obustronną oszczędność czasu oraz przejrzystość komunikacji. Po szczegóły i dodatkowe pytania zapraszam do kontaktu :) 

#6 Emmarek

Emmarek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 17:56

Zgadzam się w stu procentach z moim poprzednikiem. Nic dodać oraz nic ująć :)

Korzystaj z czasu, który masz. Nie martw się o to, co przyniesie jutro. Ciesz się tym, co masz w danej chwili.

#7 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 613 postów

Napisano 23 sierpień 2018 - 20:47

Zarabianie nie jest niczym skomplikowanym, jest sporo sposobów, aby mieć więcej pieniędzy, te najciekawsze i dające najlepsze efekty są systematycznie publikowane na polskim blogu http://www.jobston.p...enie-do-200-zl/

#8 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 436 postów

Napisano 05 październik 2018 - 10:15

Ogromnym usprawnieniem jest także system RPA. Termin RPA można tłumaczyć jako zrobotyzowana automatyzacja procesów. RPA jest klasą oprogramowania do automatyzacji procesów biznesowych. W takim podejściu zakłada się stosowanie, w miejsce pracownika dedykowanego oprogramowania do obsługi powtarzalnych, wieloseryjnych działań. W takim ujęciu robot nie dysponuje ani zdolnościami lokomocyjnymi człowieka, ani określonym poziomem energetycznym. Kolejne informacje uzyskacie ze strony http://pirxon.com/pl...tion/szkolenia/ Szkolenia skierowane są do wszystkich osób zainteresowanych rozwojem swoich umiejętności i wiedzy z zakresu obsługi i wdrażania technologii Robotic Process Automation.

#9 Guest_Igor

Guest_Igor
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 11:47

Dla mnie największym usprawnieniem był zakup terminala płatniczego. Dotychczas przyjmowałem jedynie płatności gotówkowe i to był błąd, bo po podpisaniu umowy z TopCard wzrosły mi obroty. Uważam, że to podstawa, aby każdy przedsiębiorąca zajmujący się sprzedażą dawał klientowi wybór wyboru dotyczący formy płatności. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych