Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak usprawnić swoją firmę?

wróć do serwisu Moja Firma 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102656 postów

Napisano 03 marzec 2018 - 12:10

Obecnie powszechną formą prowadzenia działalności są małe i średnie przedsiębiorstwa, zatrudniające mniej niż 50 bądź 250 pracowników. Często są to firmy rodzinne, zarządzane od pokoleń w ten sam sposób. Przedsiębiorcy mogą częściej liczyć na pomoc finansową ze strony państwa oraz Unii. Warto jednak usprawnić swoją firmę. Jak tego dokonać?

Powrót do artykułu: Jak usprawnić swoją firmę?

#2 Guest_Konsultant Lean

Guest_Konsultant Lean
  • Goście

Napisano 03 marzec 2018 - 12:10

W ramach usprawnienia firmy warto skorzystać z doradców, konsultantów zewnętrznych, którzy "świeżym okiem" spojrzą na firmę i będą potrafili zdefiniować problemy oraz przedstawić propozycję ich rozwiązań. Godna polecania firmą jest Lean Action Plan. Firma w pierwszym kroku wykonuje diagnozę, potem realizuje projekty i wdraża system zarządzania.

#3 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 442 postów

Napisano 04 maj 2018 - 11:39

A dodatkowo osoby prowadzące swój własny lokal mogą skorzystać z systemu https://joinposter.c...endowany-sprzet System POS to sprzęt komputerowy i oprogramowanie do obsługi sprzedaży. Najczęściej systemy POS stosuje się w sklepach detalicznych, gastronomii, czy obiektach noclegowych. Terminal, czyli niewielki dedykowany komputer, obsługiwany przez sprzedawcę. Ma służyć do wprowadzania niezbędnych danych i rejestrowania sprzedaży. Najczęstsze, bo najwygodniejsze, są terminale z panelem dotykowym, ale oczywiście czasem stosuje się też terminale ze zwykłą, lub specjalistyczną, programowalną klawiaturą.

#4 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 01:01

Ja planuje usprawnić działanie firmy a konkretniej produkcje poprzez zakup oprogramowania, które w dużej części zautomatyzuje produkcje w mojej firmie. Już nawet znalazłam odpowiednie oprogramowanie na stronie 

http://pirxon.com/pl/ocr/ , ale chciałabym kupić je ze środków z dofinansowania do rozwoju firm, o które właśnie się staram. Trzymajcie kciuki. 

#5 Magda_H

Magda_H

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 13:35

Ze swojej strony polecam system eSZOK (Elektroniczny System Zarządzania Obsługą Klienta) producenta CTI, który bezpośrednio wpływa na usprawnienie i przyspieszenie prac w firmie. Oprogramowanie składa się z aplikacji online dla klientów biura oraz aplikacji stacjonarnej z modułem automatycznego odczytywania danych z faktur dla pracowników biura. Moduły umożliwiają pracę z Comarch Optimą lub niezależnie. Klienci za pomocą intuicyjnego panelu przesyłają dokumenty (za pomocą skanera, bezpośrednio z dysku, czy też po wykonaniu zdjęcia smartfonem). Pliki są zaimportowane do aplikacji w biurze i przetworzone przez moduł OCR. Faktury są dodawane bezpośrednio do rejestru VAT - na tym etapie pracownik biura może sprawdzić dane z odczytanych faktur, a dodatkowo może kontaktować się z klientem w module czatu, jeśli potrzebuje uzupełnienia jakichś informacji do konkretnych faktur. Brak konieczności ręcznego wprowadzania informacji z każdej faktury eliminuje błędy wprowadzania danych, przyspiesza proces księgowania dokumentów i automatyzuje powtarzające się czynności. Moduł czatu z kolei umożliwia szybki przepływ informacji na linii biuro-klient/klient-biuro, co przekłada się bezpośrednio na obustronną oszczędność czasu oraz przejrzystość komunikacji. Po szczegóły i dodatkowe pytania zapraszam do kontaktu :) 

#6 Emmarek

Emmarek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 17:56

Zgadzam się w stu procentach z moim poprzednikiem. Nic dodać oraz nic ująć :)

Korzystaj z czasu, który masz. Nie martw się o to, co przyniesie jutro. Ciesz się tym, co masz w danej chwili.

#7 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 23 sierpień 2018 - 20:47

Zarabianie nie jest niczym skomplikowanym, jest sporo sposobów, aby mieć więcej pieniędzy, te najciekawsze i dające najlepsze efekty są systematycznie publikowane na polskim blogu http://www.jobston.p...enie-do-200-zl/

#8 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 442 postów

Napisano 05 październik 2018 - 10:15

Ogromnym usprawnieniem jest także system RPA. Termin RPA można tłumaczyć jako zrobotyzowana automatyzacja procesów. RPA jest klasą oprogramowania do automatyzacji procesów biznesowych. W takim podejściu zakłada się stosowanie, w miejsce pracownika dedykowanego oprogramowania do obsługi powtarzalnych, wieloseryjnych działań. W takim ujęciu robot nie dysponuje ani zdolnościami lokomocyjnymi człowieka, ani określonym poziomem energetycznym. Kolejne informacje uzyskacie ze strony http://pirxon.com/pl...tion/szkolenia/ Szkolenia skierowane są do wszystkich osób zainteresowanych rozwojem swoich umiejętności i wiedzy z zakresu obsługi i wdrażania technologii Robotic Process Automation.

#9 Guest_Igor

Guest_Igor
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 11:47

Dla mnie największym usprawnieniem był zakup terminala płatniczego. Dotychczas przyjmowałem jedynie płatności gotówkowe i to był błąd, bo po podpisaniu umowy z TopCard wzrosły mi obroty. Uważam, że to podstawa, aby każdy przedsiębiorąca zajmujący się sprzedażą dawał klientowi wybór wyboru dotyczący formy płatności. 

#10 Alicjaxxx

Alicjaxxx

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 25 maj 2019 - 00:42

To wszystko zależy od firmy i rodzaju branży. Ja ostatnio kiedy sprawdzałam ofertę na różne pojemniki magazynowe trafiłam na https://www.schoelle...-brany-misnej/. Firma ta posiada w swojej ofercie pojemniki i kontenery mgazynowe, u specjalnie dedykowane branży mięsnej. Jest to bardzo wymagająca branża, dlatego i stosowane produkty muszą być odpowiednie i najwyższej jakości.

#11 rugibista

rugibista

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 16:20

Ja sie zastanawiam nad poszerzeniem powierzchni biurowej. Moze ktos slyszal o nowoczesnych rozwiazaniach tego problemu?

#12 mariusz86

mariusz86

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 19 czerwiec 2019 - 09:21

Z tego co mozna przeczytac w sieci to kontenery biurowe dzieki zastosowaniu nowoczesnych technologii moga miec dosc szerokie zastosowanie. Mozna w nich bez wiekszego problemu modyfikowac przestrzen co jest glowna zaleta tego rozwiazania. Oczywiscie bez szkody dla pomieszczen i otoczenia. Warto zastanowic sie jakie jeszcze korzysci wynikaja z ich zastosowania. Przede wszystkim jest to czas bo spojrzmy na to od strony budowy tradycyjnego biura, potrwa dobre kilka miesiecy. W przypadku obiektow modulowych jest on kilkukrotnie skrocony ze wzgledu na fakt, ze przychodza one prefabrykowane. Dla osob majacych bardziej entuzjastyczne podejscie jest dobra wiadomosc. Mozna je dostosowywac do indywidualnych potrzeb nawet jak sa one juz uzytkowane. Kiedy zdecydujemy sie na rozbudowe w przyszlosci wlasciwie pozostaje nam dokonac pomiarow i zamowic odpowiednie segmenty. Jeszcze pozostaje pytanie gdzie dokonac ich zakupu bo miejsc jest pare. Moim zdaniem najlepiej bedzie przejrzec jak najwiecej ofert typu https://ecocontainer...tenery-biurowe/aby miec lepszy poglad na to jak kasztaltuja sie ceny. Dopiero na tej podstawie mozemy mowic o dokonaniu trafnego wyboru.

#13 Gustav2

Gustav2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 30 wrzesień 2019 - 11:39

Usprawnić działanie firmy można na wiele sposobów, na przykład poprzez inwestowanie w nowoczesne technologie. Za przykład mogą posłużyć opłatomaty ( tutaj je opisano), które usprawniają działanie wielu urzędów i banków.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych