Skocz do zawartości

Czas reakcji w monitorze ma jakieś znaczenie czy nie?

monitor sprzęt biuro

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Galina

Guest_Galina
  • Goście

Napisano 28 luty 2018 - 13:47

Jestem na etapie wymiany sprzętu w biurze. Mam takie pytanie - czy czas reakcji w monitorze faktycznie ma jakieś ogromne znaczenie? Jestem na etapie poszukiwań i nie wiem czy w ogóle sobie zawracać głowę tym czasem reakcji. W reklamach się prześcigają kto ma szybszy, a czy to faktycznie jest jakaś różnica, czy to będzie 4 ms czy 1 ms? Przecież to milisekundy, tak drobne cząstki czasu, że jakie one mogą mieć znaczenie?

#2 konradd

konradd

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 13 marzec 2018 - 15:24

Jeśli to monitor do biura to te ułamki sekund nie mają według mnie żadnego znaczenia. To się może liczyć w przypadku gier, w których nawet milisekundy się liczą. Do pracy Ci to nie będzie potrzebne. Monitory z 1 ms zwykle mają matrycę TN, ta z kolei ma gorszą jakość. Nie jakąś tragiczną, ale jednak gorszą. Do pracy lepiej jest postawić na wyższą rozdzielczość, uwierz mi. Coś czego powinnaś zacząć szukać to matryca z czasem reakcji na poziomie 4-5 ms, typ IPS, rozdzielczość przynajmniej Full HD, albo nawet lepsza. Przekątna to już dowolnie, ale najbardziej optymalna będzie 22-24". Polecam Ci wejść na iiyama-sklep.pl i albo się skontaktować z obsługą (dobrze doradzają, wypróbowałem), albo na własną rękę czegoś poszukać.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: monitor, sprzęt, biuro

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych