Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona danych osobowych pracownika

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515879 postów

Napisano 28 luty 2018 - 08:54

Przepisy prawa pracy ściśle wskazują, jakich danych pracodawca może żądać od osoby podej­mującej pracę. Obowiązkiem pracodawcy jest ochrona danych osobowych. Przetwarzanie danych osobowych bez upoważnienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności.

Powrót do artykułu: Ochrona danych osobowych pracownika

#2 Guest_Alicja

Guest_Alicja
  • Goście

Napisano 28 luty 2018 - 08:54

Witam mam pytanie co zrobić jeżeli moje roczne rozliczanie Pit otrzymała omyłkowo inna osoba a ja jej z uwagi na złe zakopertowanie przesyłki ?? Teraz jest ona w posiadaniu wszystkich moich danych osobowych, wynagrodzenia, numeru pesel a nawet wysokości świadczeń socjalnych i zaciągniętej u pracodawcy pożyczki. Na podstawie tych danych ta osoba może wziąć na mnie kredyt w związku z tym moje pytanie jak się teraz zabezpieczyć i co robić by w przyszłości nie ponosić odpowiedzialności za pomyłkę Oddziału Finansowego mojego zakładu pracy?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 luty 2018 - 09:50

Zgłosić incydent pracodawcy (na piśmie) i do GIODO.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18083 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 28 luty 2018 - 10:02

Witam mam pytanie co zrobić jeżeli moje roczne rozliczanie Pit otrzymała omyłkowo inna osoba a ja jej z uwagi na złe zakopertowanie przesyłki ?? Teraz jest ona w posiadaniu wszystkich moich danych osobowych, wynagrodzenia, numeru pesel a nawet wysokości świadczeń socjalnych i zaciągniętej u pracodawcy pożyczki. Na podstawie tych danych ta osoba może wziąć na mnie kredyt w związku z tym moje pytanie jak się teraz zabezpieczyć i co robić by w przyszłości nie ponosić odpowiedzialności za pomyłkę Oddziału Finansowego mojego zakładu pracy?

Z PIT-u wyczyta ile masz pożyczki?????? a to dopiero ciekawostka :D :D :D

#5 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1558 postów

Napisano 28 luty 2018 - 10:35

Ja bym zażądała milionowego odszkodowania a co!!!

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18083 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 28 luty 2018 - 12:59

Ja bym zażądała milionowego odszkodowania a co!!!

aby tyle???

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 07:11

Artur.oodalem dla kierownika zakładu zaświadczenie z medycyny pracy o zdrowiu.jest na nim muj PESEL, adres zamieszkania oraz moje zaświadczenie o zdrowiu .zrobił ksero,oryginał dał do kadr a ksero zostawił w widocznym miejscu na biurku.kazdy z pracowników mógł oglądać je, gdyż lista obecności znajduje się właśnie u kierownika a wszyscy mają dostęp do tej listy.moje pytanie brzmi,czy to jest ochrona danych osobowych?

#8 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 09:29

Nie. Zgłoś to administratorowi danych w Twoim zakładzie pracy.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 maj 2018 - 19:23

Nie. Zgłoś to administratorowi danych w Twoim zakładzie pracy.

Administratorem danych jest jego zakład pracy, poczytaj sobie rozporządzenie, a później doradzaj na forum, tylko już bez pisania głupot.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych