Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona danych osobowych pracownika

wróć do serwisu Kadry 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516210 postów

Napisano 28 luty 2018 - 08:54

Przepisy prawa pracy ściśle wskazują, jakich danych pracodawca może żądać od osoby podej­mującej pracę. Obowiązkiem pracodawcy jest ochrona danych osobowych. Przetwarzanie danych osobowych bez upoważnienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności.

Powrót do artykułu: Ochrona danych osobowych pracownika

#2 Guest_Alicja

Guest_Alicja
  • Goście

Napisano 28 luty 2018 - 08:54

Witam mam pytanie co zrobić jeżeli moje roczne rozliczanie Pit otrzymała omyłkowo inna osoba a ja jej z uwagi na złe zakopertowanie przesyłki ?? Teraz jest ona w posiadaniu wszystkich moich danych osobowych, wynagrodzenia, numeru pesel a nawet wysokości świadczeń socjalnych i zaciągniętej u pracodawcy pożyczki. Na podstawie tych danych ta osoba może wziąć na mnie kredyt w związku z tym moje pytanie jak się teraz zabezpieczyć i co robić by w przyszłości nie ponosić odpowiedzialności za pomyłkę Oddziału Finansowego mojego zakładu pracy?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 luty 2018 - 09:50

Zgłosić incydent pracodawcy (na piśmie) i do GIODO.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19010 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 28 luty 2018 - 10:02

Witam mam pytanie co zrobić jeżeli moje roczne rozliczanie Pit otrzymała omyłkowo inna osoba a ja jej z uwagi na złe zakopertowanie przesyłki ?? Teraz jest ona w posiadaniu wszystkich moich danych osobowych, wynagrodzenia, numeru pesel a nawet wysokości świadczeń socjalnych i zaciągniętej u pracodawcy pożyczki. Na podstawie tych danych ta osoba może wziąć na mnie kredyt w związku z tym moje pytanie jak się teraz zabezpieczyć i co robić by w przyszłości nie ponosić odpowiedzialności za pomyłkę Oddziału Finansowego mojego zakładu pracy?

Z PIT-u wyczyta ile masz pożyczki?????? a to dopiero ciekawostka :D :D :D

#5 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1661 postów

Napisano 28 luty 2018 - 10:35

Ja bym zażądała milionowego odszkodowania a co!!!

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19010 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 28 luty 2018 - 12:59

Ja bym zażądała milionowego odszkodowania a co!!!

aby tyle???

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 07:11

Artur.oodalem dla kierownika zakładu zaświadczenie z medycyny pracy o zdrowiu.jest na nim muj PESEL, adres zamieszkania oraz moje zaświadczenie o zdrowiu .zrobił ksero,oryginał dał do kadr a ksero zostawił w widocznym miejscu na biurku.kazdy z pracowników mógł oglądać je, gdyż lista obecności znajduje się właśnie u kierownika a wszyscy mają dostęp do tej listy.moje pytanie brzmi,czy to jest ochrona danych osobowych?

#8 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 09:29

Nie. Zgłoś to administratorowi danych w Twoim zakładzie pracy.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 maj 2018 - 19:23

Nie. Zgłoś to administratorowi danych w Twoim zakładzie pracy.

Administratorem danych jest jego zakład pracy, poczytaj sobie rozporządzenie, a później doradzaj na forum, tylko już bez pisania głupot.

#10 Grzegorz Tanecki

Grzegorz Tanecki

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2019 - 09:43

Jest to bez wątpienia naruszenie ochrony danych osobowych, którego dopuścił się pracodawca jako administrator Pani danych osobowych.

Powinna Pani to zgłosić pracodawcy bez zbędnej zwłoki, aby mógł on wdrożyć działania które zapobiegną takiej sytuacji w przyszłości. 

Pracodawca z kolei powinien zgłosić naruszenie do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (czego zapewne nie uczyni bojąc się kontroli)

Może Pani zgłosić skargę do Urzędu ale nie wiadomo jak się zachowa pracodawca.

Może Pani wystąpić do sądu z pozwem cywilnym o odszkodowanie za naruszenie Pani praw - to już będzie otwarta walka z pracodawcą.

Jest to więc sytuacja szczególna ponieważ z podmiotem który spowodował naruszenia łączy Panią stosunek pracy :/

#11 Popkowa90

Popkowa90

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 27 marzec 2019 - 18:12

Nam we wdrożeniu przepisów RODO w naszym przedsiębiorstwie pomogła firma https://mwinspektorz...przepisow-rodo/. Dzięki temu wiemy, że dane osobowe w naszej firmie są naprawdę dobrze chronione, więc nie musimy się o to martwić ;) Ogólnie to do dzisiaj z nimi współpracujemy, zawsze możemy bowiem liczyć na fachowe doradztwo z ich strony :)

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2019 - 21:07

No jak wy się nie martwicie o ochronę danych w waszej firmie, to strach się was bać - nic was ta firma nie przygotowała do ochrony danych - świadomi i mądrzy się boją, a ignoranci obsługiwani przez pseudospecjalistów wypisują głupoty na forach, jak to są świetnie przygotowani, bo ktoś inny się tym u nich zajął.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych