Skocz do zawartości

Pakiet medyczny dla pracowników w jst

pakiet medyczny program zdrowotny pzu jst rio związek pracownik luxmed

wróć do serwisu Księgowość 24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_dario

Guest_dario
  • Goście

Napisano 27 luty 2018 - 10:09

Dostaliśmy ofertę – propozycję Programu Zdrowotnego (PZU) – abonamentu medycznego dla pracowników. Zanim przedstawię sprawę na spotkaniu Zarządu Związku Międzygminnego, chciałbym się dowiedzieć, czy jako Związek (jst) możemy współfinansować takie pakiety, czy jednak całą odpłatność musiałby ponosić pracownik? Czy nic nie stoi na przeszkodzie w zakupie takich abonamentów przez Związek? Jak do takich usług podchodzi RIO - czy są jednostki, które korzystają z takich usług? Obracamy publiczną kasą... Pakiety są indywidualne i rodzinne. Kwoty od 19 zł do prawie 300 zł miesięcznie – tak jak wspomniałem chcielibyśmy je współfinansować (część ze środków obrotowych, część (symboliczną) pracownik miałby potrącane z pensji).
liczę na jakąkolwiek informację.

#2 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 471 postów

Napisano 15 marzec 2018 - 12:21

Jak najbardziej możecie finansować taki pakiet. To czy pracownik go finansuje zalezy jedynie od Was.  Może oplacać całość kwoty, może opłacać jedynie czesć. Jeśli pracownik sie na to zgodzi to jak najbardizej może mieć również potrącane z zarobkow ( zwykle większość pracowników decyduje się na takie pakiety ponieważ jest to bardzo opłacalne rozwiazanie)

Polecam porównać sobie ofertę PZU również z innymi firmami. Tak aby wybrać tę najlepszą. Ciekawą ofertę ma ta firma:

https://zdrowiewfirm...kiety-medyczne/

Bezpłatnie możecie sobie porównać ich pakiety ( a mają ich kilka)

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17695 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 15 marzec 2018 - 14:44

Dostaliśmy ofertę – propozycję Programu Zdrowotnego (PZU) – abonamentu medycznego dla pracowników. Zanim przedstawię sprawę na spotkaniu Zarządu Związku Międzygminnego, chciałbym się dowiedzieć, czy jako Związek (jst) możemy współfinansować takie pakiety, czy jednak całą odpłatność musiałby ponosić pracownik? Czy nic nie stoi na przeszkodzie w zakupie takich abonamentów przez Związek? Jak do takich usług podchodzi RIO - czy są jednostki, które korzystają z takich usług? Obracamy publiczną kasą... Pakiety są indywidualne i rodzinne. Kwoty od 19 zł do prawie 300 zł miesięcznie – tak jak wspomniałem chcielibyśmy je współfinansować (część ze środków obrotowych, część (symboliczną) pracownik miałby potrącane z pensji).
liczę na jakąkolwiek informację.

Oferta nie ma tu nic do rzeczy, jeśli chcecie zakupić taki abonament musicie przeprowadzić postępowanie zamówienia publicznego.

Jesteście JST i dysponujecie publicznymi środkami.

mtzd - nie znasz się to nie pleć bzdur w postaci "możecie finansować" :angry: chęć zareklamowania jest tak wielka, że gotów/a jesteś napisać każdą bzdurę :P  :P  :P 

#4 Guest_dario

Guest_dario
  • Goście

Napisano 21 marzec 2018 - 09:20

ZosiaA co do PZP to pewnie masz rację, bo to spore pieniądze w skali roku (wszystko jest do wyliczenia). Chodziło mi o to czy inne jst korzystają z takich usług. A z jakiego paragrafu bym to zdejmował z 4300 czy 3020?

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17695 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 09:27

Nie mogą korzystać tylko dlatego, że usługa jest na rynku.

Musi być chociaż rozeznanie rynku, konkurs ofert....itp

§ 3020

#6 Guest_dario

Guest_dario
  • Goście

Napisano 23 marzec 2018 - 14:17

ok. rozumiem, że trzeba to jakoś wybrać... Zastanawiałem się tylko, czy są jednostki, które korzystają z takich pakietów medycznych dla pracowników?

Tak myślałem, że będzie to paragraf 3020.

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17695 postów

Napisano 23 marzec 2018 - 14:31

Całe mnóstwo napewno

#8 zieba

zieba

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 06:20

Wydaje mi się, że jest to trochę nie halo, że instytucja która ubezpiecza ludzi, finansuje cały ten system, sama korzysta z prywatnej opieki medycznej, ba ta którą zarządzają nie jest dostatecznie wydolna.

Ciekawe z jakiego pakietu medycznego korzystają?

#9 Guest_dario

Guest_dario
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 07:24

Wydaje mi się, że jest to trochę nie halo, że instytucja która ubezpiecza ludzi, finansuje cały ten system, sama korzysta z prywatnej opieki medycznej, ba ta którą zarządzają nie jest dostatecznie wydolna.

Ciekawe z jakiego pakietu medycznego korzystają?

Jesteśmy międzygminnym związkiem i nie ubezpieczamy ludzi - no chyba że w wodę i odbiór ścieków ;-), ale chcielibyśmy korzystać z prywatnej opieki medycznej. Może wypowie się ktoś z jst na ten temat, ktoś kto korzysta, a opłacane ma z "publicznych" pieniędzy...

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17695 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 08:42

Jesteśmy międzygminnym związkiem i nie ubezpieczamy ludzi - no chyba że w wodę i odbiór ścieków ;-), ale chcielibyśmy korzystać z prywatnej opieki medycznej. Może wypowie się ktoś z jst na ten temat, ktoś kto korzysta, a opłacane ma z "publicznych" pieniędzy...

Ale o co jeszcze pytasz?

No jest taka możliwość, u mnie też tak jest.

Więc co chcesz wiedzie?

Robisz przetarg, wybierasz firmę, zawierasz umowę, określasz warunki, i......albo pracodawca finansuje całość, albo wspólnie z pracownikiem

#11 Guest_dario

Guest_dario
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 11:45

Ale o co jeszcze pytasz?

No jest taka możliwość, u mnie też tak jest.

Więc co chcesz wiedzie?

Robisz przetarg, wybierasz firmę, zawierasz umowę, określasz warunki, i......albo pracodawca finansuje całość, albo wspólnie z pracownikiem

ZosiaA nie denerwuj się !!! - ty mi odpowiedziałaś na moje pytania i dziękuję - czytaj i odpowiadaj ze zrozumieniem, a nie nabijasz niepotrzebnych postów, bez konkretów - wcześniej nie pisałaś, że również korzystasz z takich pakietów. Odpowiadałem na post użytkownika "zieba". Pozdrawiam

#12 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17695 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 11:59

ja się nie denerwuję ;) mnie to irytuje ;)

Czytanie ze zrozumieniem polecam tobie.

A już na pewno przydało by się tobie zadawanie konkretnych i logicznych pytań, wtedy odpowiedzi będą konkretne

Gdzie nabijam posty bez konkretów?

Gdzie nie było konkretu?

Pytasz:Zastanawiałem się tylko, czy są jednostki, które korzystają z takich pakietów medycznych dla pracowników?

Odpowiadam:Całe mnóstwo na pewno

#13 Guest_dario

Guest_dario
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 12:21

Przepraszam, że cię uraziłem, ale moim zdaniem taka jest prawda - nie wiem gdzie pracujesz i czym się zajmujesz, kim jesteś, ale twoje "mądrości" nie są najlepsze... i powinnaś odpowiadać pełnym zdaniem, popierać swoje odpowiedzi konkretnymi przepisami. Już kiedyś Ci napisałem, że kiepsko idzie Ci z odpowiedziami na pytania i potrafisz naprawdę IRYTOWAĆ piszących na tym forum. I zrozum jedno jeśli ktoś pyta, to tylko dlatego , aby uzyskać odpowiedź, a nie dlatego żeby zostać zbluzganym i olanym - często przez Ciebie (czytałem mnóstwo Twoich lekceważących odpowiedzi).

ZosiaA - Twoją odpowiedź na moje pytanie już znam, daj szansę innym. Skończyłem z Tobą!

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

#14 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17695 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 12:36

Nie masz szans ze mną skończyć :P wrzuć na luz, z tobą kiedyś może być lepiej, pamiętaj o tym, bywają przypadki uzdrowienia.

Nie interesuje mnie twój moralizatorski ton, ani to, że kiedyś do mnie pisałeś (nawet takiego czegoś jak "dario" nie pamiętam) nie musisz czytać moich odpowiedzi, nikt ci nie każe z nich korzystać, zawsze możesz polegać na swoich mądrościach (wątpliwych)

Jeśli ktoś, kto ma czynienia ze środkami publicznymi zadaje pytanie zaczynające się od  "Dostaliśmy ofertę.........) to mądry jak ta fruwająca głupota zwana gołębicą

1. cenię sobie ja i wielu innych moje mądrości

2. co ja powinnam to ja wiem, podaj podstawę prawną, że moje odpowiedzi maja być podane pełnymi zdaniami :P

3. a już kuriozum zupełne, że jako powinnam swoje odpowiedzi popierać konkretnymi przepisami, zapłacisz za to? :lol:

4. nikogo nie "zbluzgałam" ani "olałam" - co to za słownictwo? w jakich ty kręgach się obracasz? fujjjjj

Rzeczywiście, ciebie na pewno już zlekceważę, mam nauczkę, pomagania anonimom, którzy  żebrzą, potem .....już .....nie żebrzą

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 12:48

Przepraszam, że cię uraziłem, ale moim zdaniem taka jest prawda - nie wiem gdzie pracujesz i czym się zajmujesz, kim jesteś, ale twoje "mądrości" nie są najlepsze... i powinnaś odpowiadać pełnym zdaniem, popierać swoje odpowiedzi konkretnymi przepisami. Już kiedyś Ci napisałem, że kiepsko idzie Ci z odpowiedziami na pytania i potrafisz naprawdę IRYTOWAĆ piszących na tym forum. I zrozum jedno jeśli ktoś pyta, to tylko dlatego , aby uzyskać odpowiedź, a nie dlatego żeby zostać zbluzganym i olanym - często przez Ciebie (czytałem mnóstwo Twoich lekceważących odpowiedzi).

ZosiaA - Twoją odpowiedź na moje pytanie już znam, daj szansę innym. Skończyłem z Tobą!

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

To pewne, masz coś z deklem, zazdrość d*pę ściska

#16 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17695 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 12:49

nie wiem gdzie pracujesz i czym się zajmujesz, kim jesteś,

#17 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17695 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 12:50

nie wiem gdzie pracujesz i czym się zajmujesz, kim jesteś,

Rozumiem twoją ciekawość, nie mogę ci tego powiedzieć, potem musiałabym cię zabić :P

#18 Guest_Inka

Guest_Inka
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2018 - 20:37

a jaka podstawa prawna do takiego wydatku? uprawnienia pracowników samorządowych reguluje ustawa, nic tam nie ma o pakietach medycznych... jednostka finansów publicznych może finansować tylko to co wynika z przepisów prawa, uważam że opłacanie pakietów medycznych z publicznych środków to przekroczenie uprawnień i naruszenie dyscypliny fp

#19 Guest_dario

Guest_dario
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2018 - 12:36

a jaka podstawa prawna do takiego wydatku? uprawnienia pracowników samorządowych reguluje ustawa, nic tam nie ma o pakietach medycznych... jednostka finansów publicznych może finansować tylko to co wynika z przepisów prawa, uważam że opłacanie pakietów medycznych z publicznych środków to przekroczenie uprawnień i naruszenie dyscypliny fp

Inka szukałem i nie znalazłem podstawy prawnej... Pytałem też w RIO - mam odpowiedź na piśmie, ale jest niejednoznaczna... Zacytuję tylko fragment:

"W emailu zawarto zapytanie indywidualne dotyczące pakietów medycznych – Programu Zdrowotnego oferowanego pracownikom  Związku  przez PZU. (...)

Izba wskazuje jednak, że w toku wykonywania budżetu (planu finansowego) obowiązują zasady określone w art. 44 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 885, z późn, zm.), który stanowi, że wydatki publiczne powinny być dokonywane zgodnie z przepisami dotyczącymi poszczególnych rodzajów wydatków, w sposób celowy i oszczędny. Oznacza to, że wydatki powinny być ponoszone na cele publiczne, a dla każdego ponoszonego wydatku musi istnieć podstawa prawna."

Nie wiem na jakiej podstawie "całe mnóstwo" (cyt. ZosiaA) innych jednostek finansów publicznych współfinansuje pakiety medyczne. Będę niezmiernie wdzięczny za taką podstawę prawną i uzasadnienie wydatku, które przekona RIO.

#20 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17695 postów

Napisano 19 kwiecień 2018 - 13:25

Czuję się wywołana do odpowiedzi.

" Nie wiem na jakiej podstawie..........." a ja wiem :)

Ponieważ jest taki § wydatkowy jak 3020 i 4280 i jest takie konto księgowe jak 405 – Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia.

Służy ono do ewidencji kosztów działalności podstawowej z tytułu różnego rodzaju świadczeń na rzecz pracowników i osób fizycznych zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, umowy o dzieło i innych umów, które nie są zaliczane do wynagrodzeń.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pakiet, medyczny, program, zdrowotny, pzu, jst, rio, związek, pracownik, luxmed

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych