Skocz do zawartości

Zdjęcie

pracujący emeryt na zwolnieniu L4

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 ANARIC

ANARIC

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 luty 2018 - 15:43

Witam wszystkich serdecznie. Mam taki problem do rozwiązania. Jestem emerytem. Pracowałem w firmie transportowej jako kierowca na podstawie umowy na czas określony do 31-12-2017r. W dniu 2-11-2017r uległem wypadkowi przy pracy(podczas załadunku). Wypadek został uznany. Pierwsze zwolnienie było do 15-11-2017r. drugie do16-12-2017r. trzecie do16-01-2018r. Za wszystkie zwolnienia zapłacił ZUS. Kolejne zwolnienie do 21-03-2018r wysłałem do pracodawcy ale zostało mi ono zwrócone jako nie odebrane. ZUS wymaga potwierdzenia zwolnienia przez pracodawcę, a pracodawca twierdzi, że umowa wygasła, świadectwo pracy odesłał i na tym koniec. Moje pytanie brzmi: komu ja mam oddać to zwolnienie i kto powinien wypłacić zasiłek chorobowy za dalszy czas choroby powypadkowej? Czas trwania choroby i rehabilitacji przewidywany jest jeszcze na kilkanaście tygodni.

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12672 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 luty 2018 - 22:12

Ciekawe jakiego potwierdzenia ZLA przez pracodawcę twój ZUS wymaga. Przecież już dawno nie jesteś u niego zatrudniony. Kolejne zwolnienie wg mnie niesłusznie wysłałeś do byłego pracodawcy, bo należało wysłać je do ZUS.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych