Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy osoby w związkach partnerskich mogą rozliczyć PIT jako samotnie wychowujące

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197465 postów

Napisano 23 luty 2018 - 13:46

Rodzice, którzy pozostają w związkach nieformalnych (partnerskich) i wspólnie wychowują dzieci, nie spełniają warunku samotnego wychowywania dziecka i w związku z tym żadnemu z rodziców nie przysługuje uprawnienie do preferencyjnego opodatkowania swoich dochodów w zeznaniu PIT.

Powrót do artykułu: Czy osoby w związkach partnerskich mogą rozliczyć PIT jako samotnie wychowujące

#2 Guest_siwymariusz

Guest_siwymariusz
  • Goście

Napisano 23 luty 2018 - 13:46

A jeśli konkubent utrzymuje dziecko i konkubinę, która od 15 lat nie pracuje . Czyli jest kawalerem ,to jak się ma do definicji samotnie wychowującego ? Tylko powazne i poparte odpowiedzi proszę.

#3 es9090

es9090

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 luty 2018 - 15:35

Ja niestety nie mam doświadczenia w tym obszarze temtycznym... Dlatego też raczej niezbyt będę w stanie pomóc...

Miłość jest jedyną miarą ludzkich pragnień, tylko miłość jest zdolna znieść granice między bogactwem a biedą, arystokracją a mieszczaństwem, a nawet między rasami.

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12671 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 luty 2018 - 22:34

A jeśli konkubent utrzymuje dziecko i konkubinę, która od 15 lat nie pracuje . Czyli jest kawalerem ,to jak się ma do definicji samotnie wychowującego ? Tylko powazne i poparte odpowiedzi proszę.

Ale co jak się ma do tej definicji, o co pytasz ?

Przecież ty samotnie nie wychowujesz dziecka.

#5 Guest_siwymariusz

Guest_siwymariusz
  • Goście

Napisano 24 luty 2018 - 19:50

Ale jestem kawalerem i z definicji jestem samotnie wychowujący i jeszcze matkę dziecka ( nie pracująca ) muszę utrzymać.

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12671 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 24 luty 2018 - 20:45

Samotne wychowywanie oznacza naprawdę samotne, a nie z partnerką /czy partnerem w przypadku kobiety/. Utrzymywanie niepracującej konkubiny nie ma tu znaczenia. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych