Skocz do zawartości

Wkład własny

wróć do serwisu Księgowość 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 22 luty 2018 - 16:55

Witam. Jak wykazuje się wkład wlasny przy zaciaganiu kredytu hipotecznego na budowe domu. Powiedzmy ze chce zaciagnac kredyt w kwocie 350 tys. na budowe domu ktory wg kosztorysu ma kosztowac 450 tys. Czy te 100 tys. jest traktowane jako wklad wlasny czy muszę je przynieść i pokazac w banku, jezeli jest to gotowka?

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17329 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 luty 2018 - 17:34

To pytanie do banku w którym zaciągasz kredyt.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 luty 2018 - 21:46

Poważnie? Dziękuję za podpowiedź. Pytam, bo może się ktos orientuje jak banki podchodza do tego tematu, a spotkanie w banku mam umówione dopiero w przyszlym tygodniu. Więc jeśli nie zna Pani odpowiedzi to niepotrzebnie się Pani fatygowała, żeby odpisać.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17329 postów

Napisano 22 luty 2018 - 21:55

Podobnie pytająca :D

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17329 postów

Napisano 22 luty 2018 - 21:56

Jak by wszystkie banki pochodziły tak samo :D

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 luty 2018 - 23:03

A skąd wie Pani, że nie wszystkie podchodzą do tego tematu w ten sam sposób? A jeżeli nie podchodzą tak samo, to wlasnie w tym tkwi istota pytania: w ktorych bankach wklad wlasny stanowi różnica miedzy kosztorysem a kwotą zaciaganego kredytu. Tak, oczywiscie wiem ze nie tak zostalo zadane pytanie, ale chyba kazdy myslacy umie wyczytac sens miedzy wierszami. Nie trzeba zadac stu pytan, zeby ktos kto ma pojecie o czym mowa na nie odpowiedzial, wystarczy postawic jedno ogolne. Jeżeli wiec ma Pani wiedzę na ten temat to proszę się podzielic, a jeżeli nie to mogłaby Pani przestać trollować.

#7 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 23 luty 2018 - 07:12

Ja kiedyś pytałam na ten temat w banku. Pani powiedziała, że faktycznie trzeba będzie przedstawić, że ma się te pieniądze - w moim przypadku było to pokazanie salda konta bankowego.

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17329 postów

Napisano 23 luty 2018 - 09:07

A skąd wie Pani, że nie wszystkie podchodzą do tego tematu w ten sam sposób? A jeżeli nie podchodzą tak samo, to wlasnie w tym tkwi istota pytania: w ktorych bankach wklad wlasny stanowi różnica miedzy kosztorysem a kwotą zaciaganego kredytu. Tak, oczywiscie wiem ze nie tak zostalo zadane pytanie, ale chyba kazdy myslacy umie wyczytac sens miedzy wierszami. Nie trzeba zadac stu pytan, zeby ktos kto ma pojecie o czym mowa na nie odpowiedzial, wystarczy postawic jedno ogolne. Jeżeli wiec ma Pani wiedzę na ten temat to proszę się podzielic, a jeżeli nie to mogłaby Pani przestać trollować.

Klasyczny przykład pieniactwa.
A tak nawiasem, w necie nie czytamy "między wierszami" ponieważ łatwo o niezrozumienie, mimiku i podtekstu nie słychać/nie widać :D
Rozumiesz?

Odnośnie myślenia, albo jego braku, to KAŻDY MYŚLĄCY wie, że należy skierować kroki do kilku konkretnych banków i zapytać o ich podejście, ale cóż, tak by zrobił człowiek MYŚLĄCY.
Proponuję sprawdzić co oznacza trollowanie, a nie nadużywać słowa, którego sensu nie znamy :D

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17329 postów

Napisano 23 luty 2018 - 09:08

Mimiki*

#10 dariawaria

dariawaria

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 24 luty 2018 - 09:59

hej, skontaktuj się najlepiej z jakimś doradztwem finansowym znam firmę od leasingów robili mi leasing maszyn budowlanych ale moze mają kogoś od hipoteki sprawdź http://www.leason.pl...n-budowlanych/

#11 Wiśnicki

Wiśnicki

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 16 marzec 2018 - 09:42

Pytanie należałoby złożyć w banku.

Niestety jednak trzeba zwykle udowodnić,że mamy te pieniadze. I że nie wzięliśmy ich z kosmosu. Bank musi wiedzieć,ze macie ten wkład własny i będziecie w stanie sfinansować budowę

Niestety ale obecnie wymagania banku co do zdolności kredytowej są o wiele większe. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych