Skocz do zawartości

Urlop macierzyński i wychowawczy

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 22 luty 2018 - 13:33

Jestem zatrudniona na umowę o pracę od 1 września 2017 do 30 listopada 2018. Jestem w ciąży i od 1 lutego 2018 przebywam na zwolnieniu chorobowym. Poród przewidywany jest 20 wrzesnia 2018. Czy po urodzeniu dziecka będę miała prawo do urlopu macierzyńskiego a później do wychowawczego? Czy okres zatrudnienia jest wystarczający do uzyskania urlopu wychowawczego? Proszę o odpowiedź jakie świadczenia będą mi przysługiwały.

#2 gosia kadry

gosia kadry

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 22 luty 2018 - 14:03

Jestem zatrudniona na umowę o pracę od 1 września 2017 do 30 listopada 2018. Jestem w ciąży i od 1 lutego 2018 przebywam na zwolnieniu chorobowym. Poród przewidywany jest 20 wrzesnia 2018. Czy po urodzeniu dziecka będę miała prawo do urlopu macierzyńskiego a później do wychowawczego? Czy okres zatrudnienia jest wystarczający do uzyskania urlopu wychowawczego? Proszę o odpowiedź jakie świadczenia będą mi przysługiwały.

Macierzyński dostaniesz, wychowawczego nie, bo już nie będziesz zatrudniona.
Urlop macierzyński dostaniesz od dnia porodu do końca umowy czyli do 30 listopada, potem wypłatę zasiłku przejmuje zus i już nie będziesz miała statusu pracownika, a tylko bycie pracownikiem daje możliwość wzięcia urlopu wychowawczego.

#3 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 22 luty 2018 - 14:39

Czyli mam prawo tylko do 20 tygodni macierzyńskiego. Przeczytałam jeszcze o urlopie rodzicielskim, czy będę miała możliwość skorzystania z niego, czy tylko pozostanie mi 20 tygodni dla dziecka. Z jakiej możliwości mogę skorzystać aby móc być z dzieckiem jak najdłużej.

#4 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 22 luty 2018 - 15:29

masz prawo do urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego płatnego (po zakończeniu umowy) przez ZUS w wymiarze łącznym 52 tyg

#5 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 22 luty 2018 - 16:27

Dziękuje za odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych