Skocz do zawartości


Smugi na ścianie po pomalowaniu


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kasztan

Guest_kasztan
 • Goście

Napisano 21 luty 2018 - 20:45

Zwracam się z prośbą o pomoc dotyczącą malowania ścian. Mam następujący problem : Po pomalowaniu ściany i jej wyschnięciu widoczne są pod światło pionowe smugi w miejscach gdzie jeden pomalowany pas zachodzi na kolejny. Ściana była gruntowana, gładź położona. O co chodzi?

#2 Dulux Polska

Dulux Polska

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 7 postów

Napisano 08 marzec 2018 - 14:03

Witaj kasztan, przyczyną takiego efektu jest zbyt szybkie wysychanie farby na brzegach (miejscach łączenia) dwóch pasów nakładanej farby. Patrząc na wprost efekt jest niewidoczny dla oczu, ponieważ promienie słoneczne są odbijane prostopadle. Natomiast patrząc z boku gładka struktura farby odbija więcej światła dając wrażenie jaśniejszego koloru. Odwrotnie dzieje się w przypadku, gdzie struktura jest chropowata, światło jest pochłaniane i stąd ciemniejszy odcień. Zalecamy przemalowanie całej ściany postępując zgodnie z naszymi wskazówkami:

1. Podstawą jest poprawne przygotowanie podłoża –wygładzenie ściany papierem ściernym w celu usunięcia różnicy w gładkości, umycie ścian, ewentualne zagruntowanie jeśli ściana jest zbyt pyląca lub zbyt nasiąkliwa

2. Należy zadbać o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, nie może być ona ani za niska, ani za wysoka

3. Zalecane jest zamknięcie okien, ponieważ powiewy powietrza mogą powodować tzw. wysychanie farby pod wałkiem”

4. Farbę nakładamy z zasadą "malarskiego V" –polega na nakładaniu farby płynnym ruchem wałka od góry ściany do samego dołu, a następnie bez odrywania wałka od ściany, z powrotem do samej góry tak by powstał kształt litery V. Dalej malujemy kolejne V tak, by zamalowane strefy zachodziły na siebie. Aplikacja farby powinna przebiegać sprawnie, bez niepotrzebnych przerw, aż do ukończenia pracy. 

Pozdrawiam Ekspert Dulux #3 Klasowa

Klasowa

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 51 postów

Napisano 22 kwiecień 2019 - 17:15

Poczytaj trochę tutaj, jak powinno się przygotować ściany do malowania: http://www.sztuka-wn...ny-do-malowania Następnym razem wszystko powinno pójść po twojej myśli. Nie zrażaj się tym, co się stało, gdyż początki często bywają trudne.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych