Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile komornik potrąci z emerytury?

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671161 postów

Napisano 21 luty 2018 - 01:02

W 2017 roku świadczeniobiorcy dostaną 75 % renty lub emerytury. Wyjątek stanowić będą roszczenia alimentacyjne.

Powrót do artykułu: Ile komornik potrąci z emerytury?

#2 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 21 luty 2018 - 01:02

GUS podaje minimalne wynagrodzenie , rentę itd: Podane są limity które komornik musi zostawić. To dlaczego emeryt majac wyższą emeryturę np:3500zl ma zajęcia z ZUS 25 procent i z konta drugie tyle nie są to alimenty.Ustawa mówi wyraźnie 25 procent . Mnie się wydaje że jest to zła interpretacja przepisów.

#3 G.S.

G.S.

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 luty 2018 - 09:29

Podobny wątek znalazł się na blogu dla dłużników = ile komornik może zabrać z emerytury polecam przeczytać, być może znajdziesz rozwiązanie problemu właśnie tam?

Kochane kobiety z www.Kobieco.pl pozdrowienia!

#4 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 21 luty 2018 - 10:04

Jest to ten sam komornik który prowadzi trzy sprawy,nie ma zbiegu egzekucji.Na pytanie na jakiej podstawie prawnej tak postępuje odpowiada lakoniczne bo się przepisy zmieniły.W banku otrzymałem odpowiedź że blokada jest na jego wniosek.

#5 iza.drozd

iza.drozd

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 09 maj 2018 - 17:01

W przypadku renty lub emerytury to limit 75% jest według mnie sensowny. Z kolei w przypadku niektórych źródeł dochodu komornik może zabrać nawet 100% środków: https://pozyczasz.pl...ec-komorniczych Najgorsze jest zajęcie konta bankowego, bo komornik nie wie skąd jest wpływ i może zając nawet zasiłek!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych