Skocz do zawartości

Ochrona danych osobowych

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_marianova

Guest_marianova
  • Goście

Napisano 20 luty 2018 - 19:46

Jak wiadomo wchodzą nowe przepisy, potencjalny wyciek danych może nas kosztować srogą karę. Zaczęliśmy się zastanawiać w jaki sposób się przed tym ochronić. Specyfika naszej branży jest taka, że sporo dokumentów przesyłamy online, nie wiem co się z nimi w trakcie dzieje, może się okazać, ze ktoś je przechwytuje? Nie wiem czy nam się ktoś do komputerów czy serwerów nie włamuje i nie wykrada danych. Może lepiej przesyłać je przez usecrypt, który odpowiednio takie dane przechowuje? Czy ma to sens czy raczej panikuje? Nie stać mnie na 20-milionowe kary.

#2 Guest_Anastazja

Guest_Anastazja
  • Goście

Napisano 02 marzec 2018 - 19:48

Możesz sobie wejść na stronę i poczytać www.usecrypt.com ale uważam, że warto pomyśleć o takim rozwiązaniu. Dane osobowe powinny być bezpieczne, nawet nie chodzi już o karę, ale o fakt, że jak ktoś wykradnie te dane to może nieźle namieszać.

#3 Katarzyna Pokosińska

Katarzyna Pokosińska

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 sierpień 2018 - 14:18

Polecam zagłębić się w temat i poczytać o zabezpieczaniu danych i odpowiednim przygotowaniu infrastruktury pod wymogi RODO. Nie warto narażać się na kary związane z wyciekiem danych z firmy. 

#4 michal1982

michal1982

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 06 sierpień 2018 - 11:39

Warto trochę posiedzieć w temacie i poczytać bo można znaleźć wiele ciekawych rzeczy. Sprawdź np. tutaj http://www.hertzsyst...zenstwo-danych/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych