Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiar urlopu a przerwa w pracy

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Werta77

Werta77

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 20 luty 2018 - 14:56

Jak wam się podoba nowy sposób wyliczania urlopu? - wymiar urlopu 26 dni
Pracowałam w tamtym roku od stycznia do końca września gdzie wykorzystałam 20 dni urlopu
Październik / Listopad byłam na zasiłku dla bezrobotnych
od 11.12 zaczęłam prace w nowej firmie, w której Pani kadrowa wyliczyła mi za grudzień 2 dni urlopu bo:

"Umowa u poprzedniego pracodawcy była do 2017-09-30, czyli 9 miesięcy pracy.
Umowa obecna jest od 11.12.2017, czyli miesiąc.
Zgodnie z KP w Pani przypadku (2017 rok nie był pierwszym rokiem pracy) urlop wypoczynkowy jest proporcjonalny do liczby miesięcy przepracowanych w roku.
W związku z czym 10*2,167=21,7, czyli 22 dni.
U poprzedniego Pracodawcy wykorzystała Pani 20 dni, w związku z tym na 2018 rok przeszły Pani 2 dni zaległego urlopu"

Moje zdanie jest zgoła inne:

"Art. 1551. § 1. W roku kalendarzowym, w którym ustaje stosunek pracy z pracownikiem uprawnionym do kolejnego urlopu, pracownikowi przysługuje urlop:
1) u dotychczasowego pracodawcy - w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego u tego pracodawcy w roku ustania stosunku pracy, chyba że przed ustaniem tego stosunku pracownik wykorzystał urlop w przysługującym mu lub w wyższym wymiarze;

u dotychczasowego pracodawcy proporcjonalnie do przepracowanego u niego czasu: od stycznia do września: 9*2,167 = 20 dni (urlop wybrany w wymiarze należnym, nie przekroczonym)

2) u kolejnego pracodawcy - w wymiarze:

a) proporcjonalnym do okresu pozostałego do końca danego roku kalendarzowego - w razie zatrudnienia na czas nie krótszy niż do końca danego roku kalendarzowego,

u kolejnego pracodawcy proporcjonalnie do przepracowanego u niego czasu: grudzień: 3 dni

Urlop zmniejsza mi się za 2017 rok proporconalnie do przepracowanego okresu z 26 dni do 23 (20+3=23)

Co Państwo myślą? Pozdrawiam

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8376 postów

Napisano 20 luty 2018 - 19:17

20 + 2

#3 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 20 luty 2018 - 19:26

20 + 2

ale na jakiej podstawie jest to wyliczone bo ja ni znalazłam w Kodeksie i chętnie poznan artykół

#4 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 20 luty 2018 - 19:26

20 + 2

ale na jakiej podstawie jest to wyliczone bo ja ni znalazłam w Kodeksie i chętnie poznan artykół

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17329 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 luty 2018 - 19:31

No może artykUł to by się znalazł ale "artykÓłu"nie ma

#6 Werta77

Werta77

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 20 luty 2018 - 19:32

Przepraszam za błąd ale odpowiedż na pytanie to nie jest...

#7 Guest_Zonk

Guest_Zonk
  • Goście

Napisano 20 luty 2018 - 19:52

A kto powiedział że masz dostać odpowiedź? Doucz się z jakiej racji ma cię ktoś uczyć?

#8 Werta77

Werta77

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 20 luty 2018 - 19:58

A po co ta piana ?? Bie masz nic do napisania mądrego gościu to lepiej nic nie pisz ... Fora są chyba po to żeby sobie pomagać a nie pluć jadem

#9 Werta77

Werta77

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 28 marzec 2018 - 19:26

20 + 2

proponuje zapoznać się z KP jak się udziela porad ..... Oficjalne stanowisko Inspekcji Pracy podtrzymało moje wyliczenia - w takim przypadku jak mój przysługuje za 2017 r. 3 dni urlopu zgodnie z podanymi przeze mnie paragrafami To tak gsby ktoś szukał wiarygodnych informacji ... skan mogę przesłać ma email Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych