Skocz do zawartości

Własna działalność - nieuczciwa konkurencja?

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 20 luty 2018 - 07:47

Witam.

W kwietniu kończę pracę u obecnego pracodawcy, od maja zaczynam z własną działalnością.

Obecni klienci kiedy dowiedzieli się, że odchodzę chcą przejść razem ze mną.

Czy niedługo już były pracodawca będzie mógł mnie pozwać lub cokolwiek innego jeśli podejmę się podobnej pracy na własnej działalności, oczywiście wykonywane wtedy przeze mnie czynności nie będą prowadzone aż na taką skalę jak w obecnej firmie.

#2 kaja87

kaja87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaWieliczka

Napisano 20 luty 2018 - 07:50

Nieuczciwa konkurencja byłaby gdybyś po rozpoczęciu własnej działalności obniżyła cenę poniżej wartości rynkowej (tak jak to zrobił zott czy danone w latach 90 tych)

#3 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 20 luty 2018 - 08:03

Czyli mogę bez obaw otwierać własną działalność i robić niektóre czynności, które obecnie wykonuje u swojego pracodawcy?
I nie przejmować się, że obecni klienci (oczywiście nie wszyscy) chcą zrezygnować z obecnej firmy na rzecz mojej, która dopiero powstanie?

#4 olka029

olka029

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 marzec 2018 - 20:27

Osobiście nie miałabym obaw. Czynności, które nie łamią prawa, można zawsze wykonywać. Z tego też względu nic ci nie grozi.

#5 Magda339

Magda339

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 22:40

Sprawdź tylko czy umowa z Twoim obecnym pracodawcą nie reguluje takiej sytuacji. Może być zapis, że przez jakiś okres nie będziesz podejmowała pracy o podobnym profilu.

#6 qado

qado

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 07 marzec 2018 - 14:05

Hm... Ja bym doradził się w tym temacie znajomych. Moim zdaniem jest to dość dobre rozwiązanie :)

Prawda jest zgodnością rzeczywistości z intelektem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych