Skocz do zawartości

Problem z nadpłatą-do GABi lub ZOSI

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 19 luty 2018 - 22:44

Witam! Po kilku tygodniach analizy mojego problemu zwracam się z prośbą do Was moje koleżanki po fachu. Bo już nie wiem, czy po prostu mam przekombinowany tok myślenia, czy faktycznie problem jest trudny. Opis sytuacji: W październiku 2017 roku księgowa szkoły (już teraz emerytowana ksiegowa) zapłaciła podwójnie tą samą fakturę za żywność (nie pytajcie mnie dlaczego nie wyjaśniła tej sytuacji do końca roku 2017). I faktura została zaksięgowana 310/201 i zapłata 201/130. W grudniu zorientowała się, że faktura jest zapłacona podwójnie, zadzwoniła do firmy w której jest nadpłata i poprosiła o zwrot tej nadpłaty. Jednocześnie cofnęła się do października i wyksięgowała tą podwójnie zapłaconą fakturę z magazynu (310/201) bo faktycznie nie było tej żywności w magazynie (nie mam pojęcia jakim cudem nie zauważyła już tej nadpłaty przy uzgadnianiu stanu magazynu na koniec października) i w związku z tym widnieje nadplata na koncie 201.Niestety firma nie zwrócila w 2017 roku tych pieniędzy. W styczniu gdy przejęłam po niej księgowość zobaczyłam, że ta nadpłata nadal istnieje i jako, że nie zostało to uregulowane w starym roku to w roku 2018 stanowi to już mój przychód. W związku z tym, przy styczniowej fakturze z tej firmy potrąciłam sobie tą nadpłatę i zamiast zapłacić im 800 zł zapłaciłam 600 ( bo 200 zł to nadpłata). I zaksięgowałam: 800 zł 310/201 i zapłata 600 zł 201/130. I to się zadziało na koncie wydatkowym jednostki. Później kwote 200 zł (nadpłata którą „odzyskałam” poprzez pomniejszenie sobie faktury) odprowadziłam na konto dochodowe szkoły, a z konta dochodowego szkoły na konto dochodowe budżetu gminy. Ze względu na to, że nie było faktycznego wpływu na konto bankowe tej nadpłaty, tylko ja sobie pomniejszyłam fakturę, według mnie powstał problem z księgowaniem. Proszę o pomoc. Nadmieniam, że szkoła prowadzi dwa konta bankowe: dochody i wydatki. I również dochody i wydatki prowadzone są w dwóch oddzielnych zadaniach w programie finansowym FKB RADIX.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych