Skocz do zawartości

praca na urlopie macierzyńskim/ wychowawczym

praca praca dodatkowa urlop macierzyński wychowawczy

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Paula

Guest_Paula
  • Goście

Napisano 18 luty 2018 - 23:31

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy będąc na urlopie wychowawczym można podjąć pracę w innym zakładzie pracy i w jakim wymiarze.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 luty 2018 - 06:49

Można, w takim wymiarze, który nie będzie przeszkadzał ci w sprawowaniu opieki nad dzieckiem. To nie tylko kwestia etatu, ale również systemu czasu pracy. Jednocześnie pracodawcę muisz poinformować, że masz inny tytuł do ubezpieczenia.

#3 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 02 marzec 2018 - 10:14

Podepnę się pod temat :)

Jestem na trzymiesięcznym wypowiedzeniu i chciałabym skorzystać z urlopu wychowawczego u dotychczasowego pracodawcy. Jednak w czasie trwania urlopu wychowawczego chciałabym już podjąć pracę u nowego pracodawcy. Czy mogą pojawić się konsekwencje dla mnie i przyszłego pracodawcy, jeśli obecny pracodawca dowie się, że pracuję w innym zakładzie?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 marzec 2018 - 10:38

Sytuacja jak wyżej, ale na logikę - jeżeli bierzesz urlop u obecnego pracodawcy, i podejmujesz pracę w takim samym systemie czasu pracy u innego pracodawcy, to można domniemywać, że trwale zaprzestałaś sprawować opiekę nad dzieckiem, jak masz wybitnie złośliwego pracodawcę to mógłby to wykorzystać, w innych przypadkach nie powinno być problemu.

#5 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 02 marzec 2018 - 13:48

Nie napisałam powyżej, że będę pracowała w tym samym wymiarze czasu i na umowę o pracę.
Jakie mogą być konsekwencje?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 marzec 2018 - 09:08

Pracodawca może wezwać cię do stawienia się do pracy w związku z trwałym zaprzestaniem opieki

Jak go będziesz informować o innym niż wychowawczy tytule do ubezpieczenia zrób to bez szczegółów - on tylko ma wiedzieć, ze nie musi składek naliczać.

#7 Guest_Przyszła mama

Guest_Przyszła mama
  • Goście

Napisano 21 marzec 2018 - 08:05

Kiedy mogę rozpocząć pracę u nowego pracodawcy na UMOWĘ O PRACĘ, będąc na urlopie macierzyńskim? Etat to ok. 30h na miesiąc.

#8 gosia kadry

gosia kadry

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 08:16

Kiedy mogę rozpocząć pracę u nowego pracodawcy na UMOWĘ O PRACĘ, będąc na urlopie macierzyńskim? Etat to ok. 30h na miesiąc.

U nowego pracodawcy możesz rozpocząć kiedy chcesz. Nie ma żadnych przepisów, które ci tego zabronią. Przepisy regulują tylko kwestię tego, gdy chcesz wrócić do pracy u pracodawcy, który udzielił ci urlopu macierzyńskiego.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: praca, praca dodatkowa, urlop macierzyński, wychowawczy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy