Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podatek przy zakupie auta – 2018 r.

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671168 postów

Napisano 18 luty 2018 - 22:12

Kupując samochód od osoby fizycznej, która nie jest podatnikiem VAT, należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych (dalej: PCC). Z tego obowiązku zwolniona jest osoba nabywająca pojazd za kwotę nie przekraczającą 1000 zł.

Powrót do artykułu: Podatek przy zakupie auta – 2018 r.

#2 Guest_Sławek

Guest_Sławek
  • Goście

Napisano 18 luty 2018 - 22:12

Witaj Bartku, w ostatnim punkcie: "Kto jest zwolniony z obowiązku zapłaty PCC" wyjaśnij proszę kwestie związaną z miejscem zakupu auta. Jeżeli miało to miejsce poza granicami naszego Państwa, wówczas podatek PCC-3 nie może być naliczony. Jeżeli jestem w błędzie - popraw mnie, jeżeli nie, dodaj to do ostatniego punktu (dla osób mieszkających przy granicach państwa jakże istotnego :)) Pozdrawiam Sławek

#3 Guest_BC

Guest_BC
  • Goście

Napisano 22 luty 2018 - 08:28

Panie Sławku,
Dziękuje za sugestię, uwzględniłem ją w tekście. Zachęcam do wysyłania swoich uwag do tekstów, co na pewno pozytywnie wpłynie na ich przydatność i rzetelność.
Pozdrawiam,
BC

Witaj Bartku, w ostatnim punkcie: "Kto jest zwolniony z obowiązku zapłaty PCC" wyjaśnij proszę kwestie związaną z miejscem zakupu auta. Jeżeli miało to miejsce poza granicami naszego Państwa, wówczas podatek PCC-3 nie może być naliczony. Jeżeli jestem w błędzie - popraw mnie, jeżeli nie, dodaj to do ostatniego punktu (dla osób mieszkających przy granicach państwa jakże istotnego :))Pozdrawiam Sławek

#4 Guest_Ppaulina

Guest_Ppaulina
  • Goście

Napisano 22 luty 2018 - 14:14

Czy jeśli samochód ma już nowy numer rejestracyjny to podaję stary, ten z umowy na pcc3,czy nowy?

#5 Guest_Paula

Guest_Paula
  • Goście

Napisano 06 marzec 2018 - 15:23

Witam, mam takie pytanie, opłacilam podatek dochodowy, tylko że źle obliczylam i opłacilam za duży,ale prawie dwa miesiące po terminie z umowy kupna sprzedaży. Czy i wogole występować do urzędu o zwrot. Proszę o informację

#6 Guest_Karola

Guest_Karola
  • Goście

Napisano 09 marzec 2018 - 07:51

Witam. Skoro kupiłam auto za granicą i nie muszę płacić podatku to czy muszę powiadomić urząd skarbowy o fakcie nabycia auta z 0 podatkiem

#7 Guest_Delvin Sergio

Guest_Delvin Sergio
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 06:38

Cześć, Jestem panem Delvinem Sergio, po imieniu i jestem właścicielem firmy pożyczkowej Delvin. Na cześć moich wspaniałych prac lubię ludzi, którzy wiedzą, że robię wszystkie rodzaje pożyczek, o których można pomyśleć przy niskim oprocentowaniu 3%. Pospiesz się teraz i pilnie ubiegaj się o pożyczkę, abyś mógł otrzymać pożyczkę tak szybko, jak możesz sobie wyobrazić. Skontaktuj się z nami dzisiaj pod adresem: delvinsergio@gmail.com Whatsapp: +1 518-333-7385 Najcieplejsze pozdrowienia. Pan Sergio Delvin

#8 Guest_Ala 25

Guest_Ala 25
  • Goście

Napisano 24 maj 2018 - 05:08

Witam mam takie pytanie kupiłam auto urzywane prawie miesiąc temu i nie zdążyłam jeszcze iść do urzędu skarbowego zapłacić podatek oraz iść do starostwa przerejestrować gdyż auto było w naprawie i musiało przejść przegląd i dziś właśnie idę wszystko załatwić jakie konsekwencje mi grożą że strony urzędu skarbowego

#9 Guest_Ala 25

Guest_Ala 25
  • Goście

Napisano 24 maj 2018 - 05:36

Witam mam takie pytanie kupiłam auto urzywane prawie miesiąc temu i nie zdążyłam jeszcze iść do urzędu skarbowego zapłacić podatek oraz iść do starostwa przerejestrować gdyż auto było w naprawie i musiało przejść przegląd i dziś właśnie idę wszystko załatwić jakie konsekwencje mi grożą że strony urzędu skarbowego

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych