Skocz do zawartości

świadczenie rehabilitacyjne a podjęcie pracy

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Irena

Guest_Irena
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 17:04

Dzień dobry,

mam pytanie odnośnie interpretacji art 22 Ustawy o świadczeniach. Na stronach inforu znalazłam taką interpretację.

Art. 22 ustawy stanowi, że przepis ten stosuje się odpowiednio do świadczenia rehabilitacyjnego. Odpowiednie stosowanie polega na tym, iż pracownik nie traci prawa do świadczenia rehabilitacyjnego za cały okres, na który zostało przyznane (jak w przypadku zasiłku chorobowego), lecz za miesiąc, w którym stwierdzono niezgodne z celem wykorzystanie świadczenia. Pracownik utraci prawo do świadczenia za cały miesiąc kalendarzowy (styczeń).

Próbowałam szukać podobnych przypadków w orzecznictwie, ale niestety nie natrafiłam na podobne uzasadnienie. ZUS domaga się ode mnie zwrotu niesłusznie pobranego świadczenia, choć były miesiące kalendarzowe, gdy tej pracy nie wykonywałam.
NIestety moja praca została rozpisana na 4 miesiące po 4 godz. w miesiącu. I chyba z tym się nie da nic już zrobić. Wprawdzie natknęłam się na orzecznictwo mówiące o skutecznym powiadomieniu odbierającego świadczenie o zakazie podejmowania pracy podczas świadczenia, ale nie wiem w jaki sposób to udowodnić.

Bardzo proszę o odpowiedź, zwłaszcza dot art22. Dziękuję, pozdrawiam, Irena

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17911 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 luty 2018 - 17:41

Ale co chcesz wiedzieć?
Na świadczeniu nie wolno podejmować pracy i wszystko.

#3 Guest_marcin

Guest_marcin
  • Goście

Napisano 22 luty 2018 - 12:42

Ireno, do adwokata- oraz masz czas na odwołanie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych