Skocz do zawartości

fotowoltaika inwestycja czy bieżące

inwestycja fotowltaika

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_nowarach

Guest_nowarach
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 14:29

witam , jesteśmy jednostką budżetową , która ma składać wniosek o dofinansowanie na fotowoltaikę ( około 30 tys zł). pytanie czy to będzie wydatek inwestycyjny 605 czy 606? a może z wydatków bieżących ?. drugie pytanie i czy my jako jednostka możemy składać taki wniosek ??? czy ktoś moze przerabiał taki temat ?

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18148 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 luty 2018 - 09:14

1. Na pewno byłby to wydatek inwestycyjny, a § wystarczy poczytać opis, czy jest to zakup gotowego środka trwałego, czy może budowa jego 2. Z pewnością nie bieżące 3. O tym czy możecie składać taki wniosek decyduje jednostka nadrzędna

#3 Koktajl

Koktajl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 kwiecień 2018 - 09:39

a z ciekawości, co to za dofinansowanie? Czytałem o kilku dotacjach do paneli słonecznych... w domu już mam i jestem zadwolony, więc moze teraz czas na budynek firmowy...? 

#4 pro3l8m

pro3l8m

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 23 październik 2018 - 11:37

Do domu też można uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę. Sam dostałem. Mam duży dom i dostałem 40% dofinansowania na założenie paneli fotowoltaicznych. Szczerze powiedziawszy nie wiedziałem o tym, ale firma o której miałem zamiar zakupić panele fotowoltaiczne https://suntrack.pl/ sama pokierowała mnie jak najpierw złożyć wniosek itd ;) Tym bardziej do firmy możesz dostać dofinansowanie skoro szary człowiek może uzyskać je na potrzeby własnego gospodarstwa domowego ;)

#5 ydzik

ydzik

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 02 listopad 2018 - 01:26

Jest może na forum ktoś kto korzystał z tej Krakowskiej firmy http://solbil.pl/ins...fotowoltaiczne/? Planuję montaż paneli na dachu, z pierwszych rozmów wynika, ze oszczedność będzie ogromna, jednak jak wygląda prawda? Koszt takich paneli jest spory także wolę dokładnie rozeznać się w tej dziedzinie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych