Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zasady wystawiania i akceptacji noty korygującej


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 197465 postów

Napisano 16 luty 2018 - 12:19

W celu korekty niektórych danych zawartych na fakturze ustawodawca dopuszcza możliwość wystawiania noty korygującej. Kiedy można wystawić notę korygującą i jakie warunki muszą zostać spełnione, aby nota była formalnie skuteczna?

Powrót do artykułu: Zasady wystawiania i akceptacji noty korygującej

#2 Guest_Karolli

Guest_Karolli
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 12:19

Notę korygującą, jak dobrze rozumiem, można wystawić gdy są to błędy mniejszej wagi, formalne, które co prawda powodują, że faktura nie odpowiada wymogom określonym w przepisach, jednakże same w sobie nie wpływają na przedmiot i podstawę opodatkowania. Poza tym koniczne jest spełnienie warunku poprawności, tj. żeby błędy były tak skorygowane notą, by faktura nadal odzwierciedlała faktycznie dokonaną transakcję pomiędzy wymienionymi na fakturze podmiotami.

#3 Sawik156

Sawik156

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 luty 2018 - 09:31

Poczta Polska wystawiła błędnie fakturę VAT. Wystawiono 2 egzemplarze noty korygującej: korekta nazwy spółki zakupującej usługę dostawę. Pani w okienku PP w swoim zamieszaniu nie zwróciła okazanego oryginały błędnej faktury. Przy kolejnej wizycie na klienta, z prośbą o wydrukowanie / zwrot oryginału (sytuacja w lutym - czas na rozliczenie do 20 marca), Pani drukuje fakturę z dopiskiem duplikat. Czy nota korygująca do oryginału, formalnie nadal pozostaje prawidłową, gdy brak oryginału a w posiadaniu jest tylko duplikat?

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych