Skocz do zawartości

Zdjęcie

Psycholog - umowa o dzieło

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bredy

Bredy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 luty 2018 - 08:50

Witam

Mam działalność gosp. Moja znajoma która jest Psychologiem poprosiła mnie o udostępnianie biura do udzielania porad psychologicznych (nie ma ich dużo więc nie opłaca się jej samej zakladać DZ GOSP. - pracuje jako psycholog na etacie) Wstępnie zawarłem z Psychologiem umowę o dzieło która z zasady sprowadza się do "udzielenia np 10 porad psychologicznych" - moim Klientom (wpisałem do zakresu udzielanie 10 porad psychologicznych) - ja wystawiam paragony itp . W umowie jest iż psycholog prowadzi rejest Klientów i po 10 poradach ja rozliczam się z nią na określona stawkę

jaka jest Państwa opinia czy tak można to zorganizować (w internecie znalazłem kilka rożnych podejść do tematu)
Najważniejsze jest w tym pewien prawny niuans iż umowa o dzieło NIE JEST ZAWIERANA MIEDZY PSYCHOLOGIEM A PACJĘTEM a MIEDZY niejako zatrudniającym a psychologiem. PACJENT OTRZYMUJE PARAGON lub FAKTURĘ.

Bardzo dziękuje z góry za pomoc!

ps. jeśli pomyliłem działy przepraszam to moje 1 pytanie;)

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18336 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 luty 2018 - 08:51

Jakie tu powstanie DZIEŁO??????

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 09:08

Nie ma mowy o dziele w tym przypadku - umowa o dzieło jest umową rezultatu - udowodnij osiągnięcie określonego rezultatu w przypadku porady psychologa lub daj gwarancję na wykonanie tego 'dzieła'. Prosisz się o problemy z ZUSem.

#4 Bredy

Bredy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 luty 2018 - 10:18

[quote name="ZosiaA" post="2086577" timestamp="1518767512"]

Jakie tu powstanie DZIEŁO??????

to równie dobrze może być "sporządzenie 10 opinii psychologicznych" - czy to już jest dzielo?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 luty 2018 - 11:16

Pytanie dla kogo i na jakiej podstawie te opinie miałyby być sporządzone, czy klienci się zmieniają, czy jest to ciągle ta sama grupa osób.Poza tym - ty nie zlecasz opracowania opinii w odniesieniu do konkretnej osoby - pacejnt sam się zgłasza i sam decyduje o formie wykonania usługi - w takim przypadku ciężko obronić tezę o dziele.

Firmując psychologa możesz sobie jeszcze kłopotu z ustawą o ochronie danych osobowych narobić - opinia, jako dzieło, powinna być sporządzona w formie pisemnej, musisz poinformować pacjentów, że to ty jesteś podmiotem gromadzącym i przetwarzającym dane osobowe.Powodzenia z danymi wrażliwymi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych