Skocz do zawartości

zwolniony z VAT > sprzedaż z VAT

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Sławek

Guest_Sławek
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 08:37

Witam.

Jestem producentem mebli na zamówienie (pojedyncze indywidalne sztuki) - jestem podmiotowo zwolniony z podatku VAT, chce jednak teraz rozpocząć sprzedaż za pośrednictwem butików, sklepów itp. Jedna rzecz niestety "zgrzyta" - ja nie jestem vatowcem a ew. sprzedawcy tak. Jeśli oni wystawia fakturę VAT Klientowi, a ja wystawiam im bez VAT ... to mocno przeszkadza w rozliczeniu. Dla mnie brak VATU jest o tyle dobry iż sprzedając Klientom "detalicznym" dla nich kwestia vatu nie ma takiego znaczenia, wiec jest część którą mogę wykorzystać np na rabat itp.

Czy ktoś może podpowiedzieć jak zrobić by zniwelować ten problem? Mój pierwszy pomysł jest abym to ja wystawiam rachunek bezpośrednim Klientom a sprzedawca wystawia mi fakturę "za np usługę promocyjna" > wystawienie mojego towaru (chociaż tu również pojawia się vat)

Bardzo proszę o pomoc.

#2 Bredy

Bredy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 luty 2018 - 10:14

CZY NIKT NIE DORADZI?:(

#3 malenka42

malenka42

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 luty 2018 - 14:12

Warto się podpytać znajomych w tej sprawie. Zawsze można się czegoś ciekawego w ten sposób dowiedzieć :)

[...] nie zawsze trzeba wygrywać, żeby zostać zwycięzcą. Czasem wystarczy, że inni przegrają.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18337 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 luty 2018 - 14:15

Warto się podpytać znajomych w tej sprawie. Zawsze można się czegoś ciekawego w ten sposób dowiedzieć :)

daj juz spokój z tymi wpisami przecież i tak tego nie zrozumiesz :D

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych