Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pożyczki gotówkowe


wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 umberto

umberto

  Użytkownik

 • Członkowie
 • PipPip
 • 37 postów

Napisano 16 luty 2018 - 08:04

Na rynku jest tyle ofert, że trudno jest w tym wszystkim się odnaleźć i połapać. A chodzi konkretnie o pożyczki gotówkowe. Ktoś już to może przerabiał? Zastanawiam się na co należy zwracać uwagę przy wyborze? Gwiadki, kruczki prawne itd. Z góry dzięki za sugestie i podpowiedzi...#2 Guest_Michał

Guest_Michał
 • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 09:42

Lepiej nie brać jak nie musisz.
Dług można podzielić na "dobry" ( inwestycja, która przyniesie zyski -  kredyt inwestycyjny)
i zły( inwestycja, która jest ekonomicznie bezpodstawna - zakup samochodu na kredyt -  kredyt ma odsetki i prowizję, a wartość samochodu spada z roku na rok).
Jeśli masz w planach np: kredyt  hipoteczny to warto skorzystać z kredytu 0% w sklepach z artykułami domowymi -  kupić to co nam się rzeczywiście przyda i budować zdolność kredytową ( zacząć już rok, pół roku wcześniej, manewry 2 miesiące wcześniej są co do zasady stratą czasu i punktów w BIK).
Podejmując decyzje o kredycie przede wszystkim zastanów się czy:
1) na pewno potrzebujesz tego co chcesz kupić
2) masz pewność, że w przypadku straty np. pracy będziesz wstanie spłacić dług( jeśli nie to skorzystać z ubezpieczenia -  zanim z niego skorzystasz sprawdzić, kiedy tak naprawę może Ci pomóc. Niektóre ubezpieczenia są zbędne np w przypadku ustania stosunku pracy lub śmierci w skutek leczonej choroby(choroba kardiologiczna- zawał)
3) może warto oszczędzać systematycznie, niewielkie kwoty - wtedy masz komfort posiadania gotówki i masz pewność, że nie oddasz w kredycie 2 razy więcej! ( Jeśli, ktoś uważa, że nie ma możliwości oszczędzać, niech zastanowi się czy wydaje przypadkiem gotówkę na zbędne rzeczy ( papierosy) i tam szuka oszczędności)

Odpowiadając na pytanie.
 

Kredyt składa się m.in. z marży i np wiboru ( może być 3miesieczy ,6 miesięczny itp...). Te składowe dają oprocentowanie. W Polsce nie może być wyższe niż 4 x stopa lombardowa(podana na stronie NBP)
Co do zasady WIBOR 3M niezmienni się do 2019 -  według osób w RPP-Rada Polityki Pieniężnej.
Jeśli się zmieni to wiadomo działa to w 2 strony może to podnieść ratę( podwyższyć koszty) lub obniżyć ją(obniżyć koszty). Co do zasady podejmując decyzję np. dziś 16.02.2018 lepiej, moim zdaniem szukać ofert na krótki okres( dla małych kwot) lub stałego oprocentowania bądź  zbliżonych do 0% dla dużych sum. Wszystko zależy ile potrzebujemy i czy w przypadku zmiany WIBOR-u będziemy wstanie spłacać dług. Oprocentowanie rynkowe to około 9,9% promocyjne to 0%( 0% wiąże się często z dużą prowizją, która równoważy brak oprocentowania). To co będzie miedzy 9,9% a 0% to zależy jak znajdziemy. Prowizja w dużej mierze zależy od zdolność(ilość punktów w BIK, wiek, zamieszkanie i wiele innych determinantów) od 0% do dużo....zależy od Banku.

Ważne. Czy spłać kredyt wcześniej?( musimy zastanowić się przed zaciągnięciem - gotówkowe kredyty można nadpłacać w części i całości). Jeśli tak to lepiej skorzystać z wyższego oprocentowania i niższej prowizji niż odwrotnie( skraca się okred kredytowania i zyskujemy na niewykorzystanych miesiącach). Jeśli tego nie zamierzamy robić a mamy duży kredyt i spory czas kredytowania warto skorzystać z opcji odwrotnej( oprocentowanie małe i stały koszt w formę jednorazowej prowizji), bo wiemy, że w przypadku zawirowań w gospodarce -  przypominam, że od 2008 roku WIBOR stoi w miejscu a inflacja idzie w górę ( w ogóle trudno powiedzieć czy ten wskaźnik jest miarodajny) może być tak, że rząd chcąc spowolnić tępo wzrostu inflacji będzie musiał spowolnić gospodarkę.... polityką monetarną itp. czyli podwyższy stopy. Nie jestem wstanie tego na 100% stwierdzić, sądzę że nikt nie jest tego pewny do końca, ale podejmując decyzję o kredycie....warto warto to wiedzieć.
 

I najważniejsze nigdy, ale to nigdy nie spłacać kredytu kredytem -  to ślepy zaułek, lawina której ciężko sprostać!
 

W ciężkiej sytuacji można dokonać konsolidacji, wydłużyć okres i zmniejszyć ratę co miesięczną, ale nie można robić tego w nieskończoność. #3 bummer

bummer

  Użytkownik

 • Członkowie
 • PipPip
 • 39 postów

Napisano 19 luty 2018 - 08:12

Bez pożyczek gotówkowych trudno byłoby funkcjonować. Nie można byłoby kupować różnych dóbr, które normalnie nie są dostępne ze względu na zbyt wysokie ceny. Podobnie sytuacja wygląda z usługami.

Pożyczanie pieniędzy, to nic innego jak zadłużanie się na poczet przyszłych dochodów. Wiadomo, że Ci co pożyczają chcą zarobić, ale w wielu przypadkach pierwsza pożyczka jest na rrso na poziomie 0%.

Odsyłam do tej porównywarki: http://www.finanovac...ozyczki-online/- zostało to tam lepiej zobrazowane.#4 Patka79

Patka79

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 430 postów

Napisano 20 luty 2018 - 12:09

Ja zachęcam do przeczytania kilku artykułów ze strony http://blonews.pl/, które rozjaśnią wszystkie zagadkowe kwestie. Jest kilka produktów bankowych, z których możesz skorzystać, a  jednym z nich jest nieodnawialny kredyt gotówkowy dla firmy. Taki kredyt gotówkowy możesz przeznaczyć w zasadzie na dowolny cel związany z prowadzoną przez Ciebie działalnością. Firmowy kredyt gotówkowy może być dobrym rozwiązaniem wtedy, kiedy potrzebujesz większego zastrzyku gotówki i chcesz spłacać zobowiązanie przez dłuższy czas. Co prawda, przy karcie kredytowej czy limicie w koncie także możesz wnioskować o wysokie sumy, ale warto pamiętać, że są one dostępne głównie dla firm o odpowiednio wysokich miesięcznych obrotach.#5 matorlik67

matorlik67

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 17:08

Być może z firmami jest inaczej, ale powiem szczerze, że konsumenci nie mają tak zielono. Pożyczka z komornikiem jest możliwa, ale tylko, gdy ma się poręczyciela. Udziela jej np. firma Rapida. Inne jej podobne jak i te, które nie sprawdzają baz, można znaleźć na stronie http://darmopozyczka.pl, dla mnie jest ona cennym źródłem wiedzy. Polecam każdemu #6 JakubWysocki

JakubWysocki

  Użytkownik

 • Członkowie
 • PipPip
 • 14 postów

Napisano 19 kwiecień 2018 - 13:17

W takich kwestiach najlepiej skonsultować się ze specjalistami. Skontaktuj się z nimi: https://szybkachwilowka24.pl/pozyczki na pewno dobiorą dla Ciebie najkorzystniejsze rozwiązanie finansowe. Sam niedawno korzystałem z ich pomocy i dzięki nim pożyczkę dostałem szybciej niż się spodziewałem #7 forted

forted

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 251 postów

Napisano 17 maj 2018 - 09:36

Starania o kredyt gotówkowy należy zacząć od rozważenia kilku czynników, po pierwsze musimy ustalić jaką wysokość raty możemy spłacać nie rujnując domowego budżetu, ma to wpływ zarówno na okres kredytowania, jak i na maksymalną wysokość kredytu o jaki możemy wnioskować i jak szybko potrzebujemy pieniędzy. Gdy pieniądze są potrzebne „na już”, trzeba szukać wsparcia w instytucjach pozabankowych lub w tych bankach, które udzielają kredytów na uproszczonych zasadach. Trzeba jednak pamiętać, że można wówczas liczyć na mniejsze kwoty i na ogół na nieco gorszych warunkach. Niskie oprocentowanie nie zawsze oznacza najatrakcyjniejszy kredyt gotówkowy. Bank może bowiem obniżyć oprocentowanie, ale stosować za to wyższą prowizję za udzielenie kredytu. Z kolei niska prowizja może wiązać się z koniecznością wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia. Bywa, że bank proponuje atrakcyjne parametry kredytu pod warunkiem skorzystania z innych jego produktów. Aktualnie bardzo korzystne warunki posiada bank https://www.bzwbk.pl...-gotowkowy.html#8 marta963

marta963

  Użytkownik

 • Członkowie
 • PipPip
 • 45 postów

Napisano 21 maj 2018 - 14:31

Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi, ale z głową. Warto sprawdzić i porównać różne oferty, żeby wiedzieć która firma ma najlepsze warunki. Pomocna może być w tym np. ta porównywarka, korzystałam z niej parę razy i się nie zawiodłam.
 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych