Skocz do zawartości

Zdjęcie

Specjalny zasiłek opiekuńczy 2018 r. - komu przysługuje i ile wynosi?

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671342 postów

Napisano 15 luty 2018 - 15:42

Specjalny zasiłek opiekuńczy to jedno ze świadczeń rodzinnych. W 2018 r. zasady jego przyznawania się nie zmieniły, podobnie jak wysokość tego świadczenia, co oznacza że specjalny zasiłek opiekuńczy przyznawany jest w wysokości 520 zł.

Powrót do artykułu: Specjalny zasiłek opiekuńczy 2018 r. - komu przysługuje i ile wynosi?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 luty 2018 - 15:42

jestem emerytka po operacji wszczepienia bay pasow czy przysluguje mi zasilek opiekunczy mam 65 lat

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18170 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 15 luty 2018 - 16:04

jestem emerytka po operacji wszczepienia bay pasow czy przysluguje mi zasilek opiekunczy mam 65 lat

przeciez w artykule powyżej masz napisane komu przysługuje

#4 Guest_halina

Guest_halina
  • Goście

Napisano 04 marzec 2018 - 22:48

Od 2017 roku jestem na rencie ,znaczny stopien niepelnosprawnosci 04_0, mialam dodatek pielegnacyjny w wysokisci 208 zl. Zabrano mi dodatek po 10 latach I grupe z I na II ,gdyz z powodu niskiej renty podjelam prace w Zakladzie Pracy Chronionej . Sprawe z ZUS wygralam w Sadzie Okr. ZUS odwolal sie do Sadu Apelacyjnego I ja przegralam . S.A. stwierdzil ze chce okradac ZUS ,bo pracuje w Z.P.CH. Stan zdrowia moj sie znac z nie pogorszyl . Pragne zaznaczyc ,ze mam uszkodzone oie siatkowki oczu . Nie stac mnie na prawnika ,wiec nie moglam wniesc kasacji do SN. Ale napisze do Sadu w Strasburgu . Pisze ten kmentarz w imieniu mojej mamusi .

#5 Guest_Opiekun chorego na demencję

Guest_Opiekun chorego na demencję
  • Goście

Napisano 10 maj 2018 - 12:39

Państwo z jednej strony nie chce wspierać opiekunów ciężko chorych osób, a z drugiej strony nie daje możliwości opieki nad takimi osobami. Domy opieki społecznej są pełne i samorządy boją się tych kosztów. Kryterium dochodowe 764zł - to żart !!!!! Kto miałby mieć mniejsze dochody? bezdomny? Przecież nie chodzi o rekompensatę za niepodjęcie pracy tylko symboliczne wsparcie opiekuna. Niech taki mądrala sam siądzie przy łóżku chorego przez całą dobę, każdego dnia to zobaczy jaki to miód. Osoby takie często nie mają w ogóle swojego życia. Zdecydowanie lepiej jest chodzić do byle jakiej roboty za 1800zł. Granda.

#6 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2018 - 12:40

Miesięczny pobyt w Domu opieki to ok.3000zł. , żeby zając się chorym rodzicem trzeba zwolnić się z pracy, a jak mąż czy żona zarabiają nawet najniższą krajową ,to i tak człowiek nic nie otrzyma z MOPS.W tym kraju starsi ludzie się nie liczą. A niby wszyscy rządzący to tacy wielce pobożni, tylko nic z nauk Biblijnych nie wynieśli. Po prostu brak słów.Może jeszcze jakieś dodatkowe teraz 1000+ ???

#7 Guest_karol

Guest_karol
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2018 - 20:48

Ludzie wyrzyjcie za 520zł na miesiac to jest chore to na chleb ledwo wystarcza Pis obiecywal złote góry i oszukał,Po tak samo banda złodzieji!

#8 Guest_Franek

Guest_Franek
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2018 - 19:43

Państwo z jednej strony nie chce wspierać opiekunów ciężko chorych osób, a z drugiej strony nie daje możliwości opieki nad takimi osobami. Domy opieki społecznej są pełne i samorządy boją się tych kosztów. Kryterium dochodowe 764zł - to żart !!!!! Kto miałby mieć mniejsze dochody? bezdomny? Przecież nie chodzi o rekompensatę za niepodjęcie pracy tylko symboliczne wsparcie opiekuna. Niech taki mądrala sam siądzie przy łóżku chorego przez całą dobę, każdego dnia to zobaczy jaki to miód. Osoby takie często nie mają w ogóle swojego życia. Zdecydowanie lepiej jest chodzić do byle jakiej roboty za 1800zł. Granda.

to kryterium to kpiny dosyć że przeliczać nie potrafią w MOPS to ci nic nie doradzą . Te 520 to powinna być tygodniówka ! za prace 24godziny opieki ! Naczelny jak zachorował to go w szpitalu goryle pilnowały za większą kasę ! tobie dochód przekroczy o parę zł nie dostaniesz bo kupisz o 1 chleb i 1 kostkę margaryny miesięcznie więcej !

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2018 - 16:43

A co z ludźmi którzy nie maja rodziny i potrzebują opieki osoby obcej, ale znajomej? Żadna pielęgniarka czy dom opieki, po prostu przyjaciel, który miałby zwrócone chociaż za paliwo

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2018 - 12:03

Czy 20 letnia córka uczaca się może zostać moim opiekunem ? Mam grupę inwalidzka Znaczna choruje na raka złośliwego piersi z przezuty mi do kości czeka mnie operacja wzmacniająca kręgosłup w Piekarach Slaskich będę potrzebowała opieki pomocy ze strony córki . Czy może się ubiegać o zasiłek opiekuńczy ?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 październik 2018 - 20:20

mam 19 lat mam orzeczenie upiarkowane to jaki zasilek moge dostaci

#12 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 19:56

czy do zasiłku specjalnego ważne sa dochody aby go uzyskać?

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 listopad 2018 - 21:53

Dlaczego dla rolnika jest naliczany dochód z ziemi jeżeli np ziemie oddał w dzierżawę i nie ma prawa jej uprawiać żeby dostać zasiłek nad rodzicem

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych