Skocz do zawartości

Ekwiwalent za urlop a choroba

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 14 luty 2018 - 13:44

Witam. Mam pracownika który w konsekwencji wypadku w drodze do pracy, długotrwale choruje. 28.02 kończy Mu się L4 i będziemy z Nim rozwiązywać umowę o pracę. Muszę Mu policzyć ekwiwalent za niewykorzystany urlop i mam kłopot. Wypadek był w połowie listopada więc pracownik przepracował pół miesiąca a drugą połowę stanowiło już wynagrodzenie chorobowe. Mc wcześniej tj w październiku pracownik miał zmianę stawki więc powinienem Mu policzyć ekwiwalent tylko z tego mc ale...pracownik w październiku był przeziębiony i był na L4. I tu pojawia się moje pytanie-czy podstawę październikową mam wykazać łącznie z kwotą chorobowego czy bez chorobowego ale z uzupełnieniem?

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15967 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 luty 2018 - 14:05

A więcej zwolnienia nie będzie?

#3 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 14 luty 2018 - 14:13

Nie.To już jest ostatnie.

#4 Guest_koss

Guest_koss
  • Goście

Napisano 14 luty 2018 - 14:14

Wszystko jest w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop.

#5 Guest_koss

Guest_koss
  • Goście

Napisano 14 luty 2018 - 14:17

stałe składniki bierzesz z umowy (np. zasadnicze). Zmienne z 3 ostatnich m-cy poprzedzających całomiesięczne zwolnienia lekarskie (pewnie wrzesień, październik i listopad). Pamiętaj o uzupełnieniu składników zmiennych: zliczasz je i dzielisz przez dni przepracowane w tym okresie (tj. w ciągu 3 m-cy) a następnie mnożysz przez ilość dni jakie powinien przepracować pracownik (gdyby nie choroba, urlop)

#6 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 14 luty 2018 - 14:21

Ale w pażdzierniku zmieniła się stawka godzinowa tego pracownika to jak mam brać zmienne składniki z listopada?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych