Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dwa podatki od jednej działki - czy to możliwe?

wróć do serwisu Sektor Publiczny 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32616 postów

Napisano 13 luty 2018 - 23:37

Zasady dotyczące opodatkowania gruntów, z pozoru wydają się bardzo klarowne. Przepisy wskazują, że działki rolne są wyłączone z podatku od nieruchomości.

Powrót do artykułu: Dwa podatki od jednej działki - czy to możliwe?

#2 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 13 luty 2018 - 23:37

Witam wszystkich i proszę o pomoc.Z wiadomości którą otrzymałem z gminy wynika ze zostanę obciążony podwójnym podatkiem (podatkiem mieszkaniowym od nieruchomości+ rolnym+ podatkiem od nieruchomości objętym w punkcie nr.5 Pozostałe , w tym zajęte na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego) Więc jeżeli mój budynek (stodoła) składa się z dwóch części czyli murowanej i drewnianej powyżej 2,20m bez fundamentu w formularzu objąć tylko do deklaracji część murowana czy tez całość + podatek od mieszkania dodam że wszystko znajduje się na gruncie oznaczonym BR-PsIII (Wyłączenie gruntów z produkcji rolniczej).Syn otrzymał ten grunt jako darowiznę całość nie przekracza 0,60h wcześniej grunt był użytkowany jako rolniczy powyżej 1h i budynki gospodarcze były zwolniony z podatku. Pytanie brzmi skoro budynki stoją na gruntach rolnych są objęte podatkiem od nieruchomości i podatkiem rolnym nie ma nigdzie napisane w akcie notarialnym że wielkość budynków jest odjęta od gruntu mam płacić podwójnie?

#3 Wrc126

Wrc126

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 luty 2018 - 14:31

prosze o podanie ustaw na jakie mam się powołać w gminie jak już wspominałem wielkość mojego gruntu wynosi 60a wiec nie jestem rolnikiem

prosze o podanie ustaw na jakie mam die powołać w gminie jak już wspominałem wielkość mojego gruntu wynosi 60a wiec nie jestem rolnikiem

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych