Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alimenty 2018 - zmiany

wróć do serwisu Sektor Publiczny 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32629 postów

Napisano 12 luty 2018 - 21:01

W Kodeksie karnym zmieniły się przepisy dotyczące egzekwowania alimentów oraz wsparcia dla niepełnych rodzin. Liczba płacących alimenty wzrosła o 100 %.

Powrót do artykułu: Alimenty 2018 - zmiany

#2 Guest_GMBA

Guest_GMBA
  • Goście

Napisano 12 luty 2018 - 21:01

PAŃSTWO MA ZA DUŻO KASY ŻE TAK SZASTA PIENIĘDZMI NA ALIMENTY. WIADOMO DZIECI POTRZEBUJĘ ALE TO NIE MA SENSU ŻEBY PAŃSTWO PŁACIŁO A RODZICE Z TEGO TYLKO MAJĘ RADOCHĘ

#3 Guest_Ema

Guest_Ema
  • Goście

Napisano 11 marzec 2018 - 16:18

Mam nadzieję, że nowe przepisy dotyczą również dzieci, które mają obowiązek troszczyć się o chorych i starych rodziców

#4 Guest_Kobieta

Guest_Kobieta
  • Goście

Napisano 11 marzec 2018 - 18:15

Alimenty ok . ale dlaczego nie wliczane sa 500 plus. To nie sprawiedliwe gdy najczęściej niby samotne matki a tak naprawde zyjace w zwiazku nieformalnym podnosza ojcom dzieci alimenty i to znacznie. To ze kobiety niby wychowuja dzieci to nie znaczy ze maja zerowac i ..... Powinien byc pułap od ktorego nie bedzie mozna podniesc alimentow wliczac 500 plus ( chyba ze rodzic sam sie zgodzi na podwyżkę) . z doświadczenia wiemy iz te pieniądze nie sa przeznaczone na dzieci. Moze by sie wkoncu ktos i tym zajął.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 11:47

Mnie to bardzo cieszy.Poniewaz przez dwa lata wychowywałam dwojke dzieci zylam tylko z alimentow po 300zl na dziecko.Lacznie 600zl...i musialam sama dbac o wszystko.Teraz mam partnera i jego dochod liczy sie do alimentow ktore mam z funduszu.Na nikim nie zeruje..Nie rozumiem ludzi ktorym latwo jest osadzac a w gruncie rzeczy nie maja bladego pojecia jak to jest wychowywac samemu dzieci...nie pozdrawiam

#6 Guest_Masa

Guest_Masa
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 19:57

Ja uważam aby Panie wzięły się do pracy jesteście przyzwyczajone do brania kasy nie do pracy wiecznie wszystko wam się należy a ROBIC NIE MA KOMU lenie śmierdzące pozatym teraz jest moda na dzieci żałosne

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 20:08

Do Masa , o kim piszesz ? uogólnianie krzywdzi, jak czytam takie teksty to napiszę łagodnie" bardzo się denerwuje" pracuję, zarabiam bardzo dobrze,do nikogo nie wyciągam ręki. Sama wychowuję i utrzymuję dziecko mimo zasądzonych alimentów. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2018 - 12:26

Jestem kobietą ale krytycznie oceniam kobiety. Chodzi mi oczywiście o alimenty tylko kasa jest ważna a nie patrzą na dobro dziecka. Znam taką co były mąż płacił jej w ratach alimenty tylko dlatego aby móc zobaczyć swoje dziecko. Jak napisał ,że ma część pieniędzy zaraz przyjeżdza z dzieckiem i ojciec może wtedy zobaczyć swoje dziecko a jak jest jego widzenie z dzieckiem a kasy nie ma to dziecka nie zobaczy pomimo wyroku. Jak nic się w naszym państwie nie zmieni odnośnie widzeń dziecka z ojcem będzie źle. Matki traktują swoje dzieci jak przedmioty. Nikt nie sprawdza na co przeznaczają alimenty, prawda jest taka iż pieniądze idą na potrzeby matki bo ta chce złapać szybko tatusia dla swojego dziecka a od ojca całkowicie odizolować. Matki strasznie buntują dzieci przeciwko ojcom. Uważam ,że powinny być wysokie kary dla matek które zabraniają swoim dzieciom kontaktu z ojcem

#9 Guest_Kattaa

Guest_Kattaa
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2018 - 23:41

Najlepiej po prostu zgłosić sprawę do komornika i tyle, nie patycznować się bo to z reguły nic nie daje. Mi bardzo pomaga od lat Komornik Marian Piasecki z kancelarii w tarnowie. świetny specjalista i dziecko w końcu ma alimentu na cxas 

#10 Izabela07111974

Izabela07111974

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 czerwiec 2018 - 00:02

Piszecie Państwo o alimentach a nie macie pojęcia jakie są tragedie życiowe z tym związane.Mój mąż ma zasądzone alimenty na syna i córkę dług Jego wynosi prawie 30000zł. Nie korzystałam z funduszu alimentacyjnego gdy dzieci były nie letnie i dzieci nie korzystają z niego gdy są już pełnoletnie,sprawa jest wciąż aktualna ale komornik w Rudzie Śląskiej nic z tym nie robi ma to gdzieś .Gdyby dzieci korzystały z funduszu alimentacyjnego to zmuszenie męża do płacenia byłoby natychmiastowe gdyż Państwo nie lubi wydawać pieniędzy na coś co nie daje zysku.Komornikowi dałam na tacy Jego pobyt,miejsce pracy itd i co i nic zablokował mu jedno konto na którym nie było środków a podałam mu 5 nr kont zagranicznych.Brak słów pomoc Państwa jest zawsze tam gdzie pieniądze płyną strumieniami a tam gdzie ich potrzeba to Państwo nasze sprawdzi w skarpetach czy czasem nie masz tam ukrytej gotówki.Moje dzieci nie dostają alimentów i nie otrzymują pomocy od Państwa a szwagier w Brzegu Dolnym ma rodzinę żonę pracującą ,3 dzieci a sam pracuje w Niemczech dochód miesięczny to 9000 zł a Oni jeszcze dostają 500+ na trójkę bo szwagier udaje przed GOPS-em bezrobotnego .Uczciwi powiedzą prawdę i kopa w tyłek dostaną a pazerni oszukują i jeszcze dostaja pieniądze .Taka jest prawda o tym co robią władze Państwa .

#11 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 13:28

Konstytucja czy Eropejska Konwencja Praw Człowieka mówi nam ze jazdy ma być tak samo traktowany.
Alimenty są na dziecko ale często nie tylko.
Kobieta i męższczyzna ma równe prawa i równe obowiązki. Każdy mógł wcześniej się uczyć zdobywać kwalifikacje i co osiągnął to ma. Obowiązek utrzymania dziecka to obowiązek obojga rodziców. Jeśli dziecko mieszka z matka a ojciec ma bardzo częste kontakty z dzieckiem ( nocuje u niego itp) to jest to jak opieka naprzemienna i nie może być tu żadnych alimentów bo oboje loża na dzieck. Kiedy ojciec ma gdzieś dziecko to niech płaci całość utrzymania dziecka. Jedli kobieta alienuje dziecko przed ojcem to udowadnia przed sądem ze należą się jej wyższe alimenty, faktycznie za krzywdzenie dziecka. Rodzice powinni się dogadać w sprawie dziecka i alimentów. Ale niestety kobieta w Sądzie jest poza i ponad prawem. Kobiety to nadużywają. Wszystkie fora to jak to kobiety mało alimentów dostają. Są ojcowie co maja dzieci i nie ma forum ze oni narzekają ze za mali dostają. Tacy ojcowie maja dziecko, pracują, i są z dziećmi 24h. I nie skamlą o więcej. Bo są zaradni życiowo. Ale kobiety niezaradne życiowo wykorzystują sytuacje i dla dobra dziecka chcą pozbawiają ojca środków do życia. Kobieta która ma dzieck to zna ojca dziecka i wie jakie ma możliwości zarobkowe ale zapomina ze ten ojciec to tez człowiek który chce żyć.
Może zamiast myśleć jak wyrwać wyższe alimenty to weź się do pracy , zdobądź wyższe kwalifikacje zacznij więcej zarabiać będzie ci w życiu lepiej a jak ojciec ma w d*pie swoje dziecko to na starość będzie sam karma wróci.
Dziś w sadach polskich to nie są rozprawy rozwodowe czy rozprawy alimentacyjne. To jedna wielka patologia, a walczący rodzice walczą o pieniądze jak tani burdel i zachowania jak wyrachowane prostytutki.
Wstyd!

#12 Guest_xxxx

Guest_xxxx
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2018 - 07:51

Witam ile sad przyzna mi na dziecko alimentów 7lat ja zarabiam najniższą krajową matk nie pracuje kilka lat

#13 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 320 postów

Napisano 09 październik 2018 - 09:50

Pozwolę sobie dać tutaj artykuł o tym w jakiej wysokości mogą być zasądzone alimenty

http://www.nowydzwon...dzone-alimenty/

Zależy to od

wieku dziecka i od jego potrzeb

od zarobków osoby placącej alimenty - jednak liczy się tutaj również to jakie miałby mozliwości zarobków oraz jakie ma kwalifikacje :) 

od tego czy ma jakies obowiązki  ( na przykład alimenty na inne dzieci) 

W takich sprawach warto jest skorzystać z pomocy prawnika. Wiadomo, ze jest to wyższy koszt ale opłaci sie przy ustalaniu alimentów. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy