Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowe wymogi ochrony danych osobowych – jak wprowadzić RODO?

wróć do serwisu Sektor Publiczny 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32734 postów

Napisano 11 luty 2018 - 11:44

Wprowadzane regulacje, dotyczące ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, mają na celu ujednolicenie zasad w UE oraz wprowadzenie adekwatnych zabezpieczeń przed naruszeniem praw lub wolności osób fizycznych w wyniku naruszenia ochrony danych osobowych. Jak przygotować się na te zmiany i czy warto zająć się tym wcześniej?

Powrót do artykułu: Nowe wymogi ochrony danych osobowych – jak wprowadzić RODO?

#2 Guest_rodo

Guest_rodo
  • Goście

Napisano 11 luty 2018 - 11:44

Czy jesteście w stanie pomóc w wyborze firmy, która wdroży RODO? Słyszałem wiele dobrego o LexDigital, ale chciałbym poznać jakie są alternatywy

#3 artemida85

artemida85

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 11 luty 2018 - 19:36

Ochrona danych osobowych, to temat rzeka. Ciągle coś zmieniają w tej materii, wprowadzają nowe obostrzenia i jeszcze bardziej dotkliwe kary za wszelkie niedopatrzenia. Jeśli ktoś tak jak ja operują sporą ilością danych klientów, warto pokusić się o szkolenia pracowników. Ostatnio czytałam o http://itls.pl firmie, która oferuje wsparcie z zakresu dokumentacji i rejestracji zbiorów danych w GIODO. Ciekawi mnie czy ktoś korzystał z tego typu usług i na co warto zwrócić szczególną uwagę.

#4 Guest_COMPER

Guest_COMPER
  • Goście

Napisano 12 luty 2018 - 12:37

Chętnie porozmawiamy o wdrożeniu RODO. Zagadnienie jest rzeczywiście szerokie i trzeba się dobrze zorganizować aby wszystko po kolei przeprowadzić. Zapraszam comper@comper.com.pl

#5 Guest_miki789

Guest_miki789
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2018 - 12:44

W związku z RODO jednak dużo się zmieni, zresztą ciągle się jakieś przepisy zmieniają, także jeśli prowadzi się jakikolwiek biznes to już człowiek się z tym oswaja. Ja zamawiałem audyt RODO przez biuro CSA (ich portal:csaipartnerzy.pl). Mają audytorów którzy znają temat od podszewki bo niektórych z nich to nawet pracowali przy całej legislacji w parlamencie europejskim przy tych nowych przepisach.

#6 Guest_Aleksandra

Guest_Aleksandra
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2018 - 08:43

dobrze, że są takie firmy jak przepisy-rodo.pl, które pomagają wdrażać te nowe zasady, bo ja bym sama nie dała rady, to jest zbyt skomplikowane jak dla mnie a płacenie kary nie wchodziło w grę

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 październik 2018 - 11:33

A ja polecam zgodnosczrodo.pl. Trafiłem tam przez przypadek, ale nie żałuję. Mogłem sprawdzić czy moja strona jest zgodna, a kiedy okazało się że nie to zaoferowali mi pomoc w ustawieniu wszystkiego. Przyznam szczerze, że jestem młodym przedsiębiorcą, jest to początek mojej firmy i sam bym tego nie zrobił. Dużo firm się oferuje jednak dadzą tylko papierki i radź sobie sam człowieku. 

#8 Izak

Izak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 09:53

Najlepiej wprowadzić RODO z pomocą prawnika, który specjalizuje się w tym zakresie jak https://www.kancelar...omoca-prawnika/ Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko zostało zrobione poprawnie i zgodnie z prawem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych