Skocz do zawartości

Zdjęcie

Propozycje zmian w nowym Kodeksie pracy - dłuższy czas pracy, zmiany w nadgodzinach

wróć do serwisu Kadry 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515873 postów

Napisano 09 luty 2018 - 14:35

Pensja za nadgodziny nie będzie automatycznie wypłacana pracownikowi, ale będzie trafiać na konto powiernicze prowadzone przez firmę. Ponadto dłuższy czas pracy dla pracowników twórczych, sezonowych - to niektóre z propozycji zmian, które znalazły się w nowym Kodeksie pracy.

Powrót do artykułu: Propozycje zmian w nowym Kodeksie pracy - dłuższy czas pracy, zmiany w nadgodzinach

#2 Guest_Iwo

Guest_Iwo
  • Goście

Napisano 09 luty 2018 - 14:35

Jasne, najlepiej niech już nic nie chroni pracownika, już na chwilę obecną pracodawcy wykorzystują kazdą lukę prawną na swoją korzyść, a po zmianach to dopiero będzie dla nich raj, a wyrobnik ? Co tam, niech się cieszy że ma pracę, najlepiej jakby rył 24 na dobę, 365 dni w roku, za darmo, a kasę za nadgodziny oddał w prezencie szefowi na kolejne zagraniczne wakacje, i jeszcze te kolejne przywileje dla mamusiek, ręce opadają, te to juz za chwilę w ogóle będą tylko lezeć i pachnieć, wszystko im daj, a kto dawał naszym matkom, zgrozo !!!!!

#3 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 09 luty 2018 - 19:24

Paranoiczne zmiany .veto!

#4 Guest_SeaD

Guest_SeaD
  • Goście

Napisano 09 luty 2018 - 19:57

Od roku się zastanawiam czy nie wyjechać z kraju wraz z rodziną. Jak to wejdzie to już się nie będę zastanawiał bo nie będzie mnie stać tu zostać. Teraz dzięki nadgodziną jakoś wiążę koniec z końcem bo hipoteka i kredyty na remonty itp. jak mi zabiorą godziny to zwyczajnie mi nie starczy

#5 Guest_Szkoda pracować żeby wydawac

Guest_Szkoda pracować żeby wydawac
  • Goście

Napisano 11 luty 2018 - 21:18

W nosie to mam i tak nadgodzin nie robię. Mam 2500 zł udam 2500 zł mam 3500 zł udam 3500 zł.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 luty 2018 - 10:04

Przerzucenie ryzyka prowadzenia działalności na pracownika?

Może w nowym kodeksie wprowadzić również zapis, żeby zyski przedsiębiorców odprowadzać w całości na fundusz powierniczy, żeby było z czego wypłacać pensje w czasie, kiedy popyt zmaleje lub przedsiębiorca będzie miał przejściowe kłopoty?Niech odpowiedzialność będzie rozłożona po równo.

#7 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 13 luty 2018 - 10:25

Przecież nikt nie zgodzi się pracować za darmo. Bo de facto do tego się to sprowadza. Zarówno dla pracowników i pracodawców to zwyczajny samobój. Pracownicy nie będą zostawać i pracować w nadgodzinach kiedy będzie wymagał tego pilny interes firmy . A firmy z uwagi na niepotrzymanie terminów będą płacić kary umowne i koło się zamyka. Nie będzie to dobre dla nikogo. W Polsce to chyba już nikt nie zostanie.

#8 Marlenka22

Marlenka22

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 luty 2018 - 11:42

Mnie osobiście zaczyna powoli przerażać to co robi nasz rząd  :huh:

#9 Guest_Związkowiec

Guest_Związkowiec
  • Goście

Napisano 13 luty 2018 - 13:18

Tworzymy państwo zbyt opiekuńcze, przy czym chcąc, nie chcąc zaczynamy traktować ludzi jak debili, ale tego nikt nie dostrzega. Przepraszam bardzo, ale ja czuję się dotknięty do żywego takim podejściem. Już od 2014 roku w świetle prawa jako konsument jestem debilem, który nie wie co kupuje, po co kupuje i czy chce coś kupić. Teraz stanę się nieodpowiedzialnym pracownikiem debilem, który nie wie co ma zrobić z nadwyżką wypracowanego wynagrodzenia, więc pieniądze debila pracownika będą bezpieczniejsze w rękach pracodawcy, tak? Przecież pracownik debil nie umie obracać swoimi pieniędzmi. Jest na tyle głupi, że nie zdaje sobie sprawy z tego, że po szczycie sezonu pracując "normę" będzie zarabiał ciut mniej. To jedna sprawa, a druga sprawa to faktycznie kwestia obarczania pracowników ryzykiem pracodawcy (spadku koniunktury, awarii wysłużonego parku maszynowego, błędów w logistyce i organizacji pracy, wahań kursowych walut, bessy na giełdach, zwykłej niegospodarności, malwersantów wśród kadry zarządzającej, pożarów i innych katastrof spowodowanych wieloletnimi zaniedbaniami, etc.) - czyli tych i wielu innych czynników, na które pracownik nie ma i nie będzie miał nigdy wpływu a mogących być przyczyną spadku lub braku zapotrzebowania na pracę u pracodawcy. Wygląda to tak, że pracownik ma sobie wypracować "górkę" na wypadek zmniejszenia lub braku pracy z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. Tu się nasuwa pytanie, które nie pada w artykule, a mianowicie co będzie z dotychczas należnym pracownikowi wynagrodzeniem za czas pozostawania w dyspozycji pracodawcy i w gotowości do świadczenia pracy w sytuacji, gdy pracodawca tej pracy nie jest w stanie zapewnić? Jeśli wówczas będzie pracownikowi uruchamiane z konta depozytowego wynagrodzenie za wcześniej wypracowane nadgodziny to węszę tutaj chęć zniesienia wynagrodzenia za gotowość przynajmniej dla tych pracowników, którzy mieli wypracowane nadgodziny. Tak mówi logika a Pani ekspert na ten temat milczy. Ostatnia kwestia to tzw. elastyczny czas pracy. Obecne przepisy nie stoją na przeszkodzie stosowaniu elastycznego czasu pracy. W tak zwanym równoważnym systemie czasu pracy pracowałem już w latach 90-tych ubiegłego stulecia i z tego co wiem, przepisy w tym zakresie nie uległy większej zmianie. Rozumiem zatem, że chodzi o inną "elastyczność" lobbowaną już połowie lat 90-tych przez związki pracodawców przed ówczesną "wielką" nowelizacją KP z roku 1997. Oby tylko nie zaprowadziło to ustawodawcę na manowce i do "elastyczności czasu pracy" z przed II wojny światowej, o której opowiadał mi mój ojciec i dziadek. Praca była wtedy tak elastyczna, że najczęściej pracowali po jeden dzień w tygodniu przez 3 godziny. Opisane w artykule zmiany w prawie pracy nie są w żaden sposób korzystne dla pracownika. Ba, nie są nawet w dłuższej perspektywie korzystne dla pracodawców i gospodarki. Mamy rynek pracownika i to się nie zmieni w najbliższych dekadach ze względu na starzejące się społeczeństwo i zbyt mały przyrost naturalny. Po co więc udawać, że mamy inną rzeczywistość i tworzyć systemy zatrudnienia odpowiednie dla sytuacji, w której nie ma pracy?

#10 Guest_wpalesieniemiesci

Guest_wpalesieniemiesci
  • Goście

Napisano 14 luty 2018 - 16:45

coz to za kretyni wymyslają takie prawo ktore uderza w pracowników a moze bysmy musieli pracowac za miske strawy

#11 Guest_jatyon

Guest_jatyon
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 12:03

Ja pierdziele, a kiedy i co dobrego dla pracownika w końcu Banda kłamczuchów !!!

#12 Guest_Pracownik

Guest_Pracownik
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 19:47

Nastepne przepisy które będą działać na korzyść pracodawców a pracowników mają gdzieś. . Jak można przetrzymywac pieniądze za nadgodziny szok. Po to ludzie pracują nadgodziny żeby więcej zarobić A nie czekać łaskawie co zrobi z tym pracodawca. Poprostu krok w tyl. Jeżeli PiS to dopuści uznam że zachowuja się jak PO

#13 Guest_Ada

Guest_Ada
  • Goście

Napisano 19 marzec 2018 - 09:47

Jak nie wypłaca nadgodzin to ich się nie będzie robić, a zawsze można zmienić pracodawcę, pracy jest dużo.

#14 Guest_lolo

Guest_lolo
  • Goście

Napisano 19 marzec 2018 - 10:55

do Pracownik.... zachowują się dużo gorzej jak PO.....tak to należy uznać, szkoda, że dopiero teraz otwierają się wam oczy wyborcy PiS -u....

#15 Guest_Abcd

Guest_Abcd
  • Goście

Napisano 19 marzec 2018 - 20:27

Cos okropnego - pracuje w firmie do 10 osób jestem w pierwszej ciazy i zarabiam jak wysoko-wyspecjalizowany specjalista. Nic tylko czekać na wypowiedzenie. Na druga ciąże raczej sie nie odważę przy tym rządzie.

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 16:48

Chamstwo !!! Praca wykonana, i łaska pana czy i kiedy wypłacą. Wypłacą kiedy firma będzie miec problemy, a wtedy powinno byc płacone postojowe.Po 300 godzin praca, i grosze na konto,zastanowcie sie.

#17 Guest_matek

Guest_matek
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 11:06

Najtrudniejszy pomysł do tej pory. Będzie tylko wykorzystywanie pracowników żeby tylko coraz dłużej pracowali i praktycznie za nic. Zwykły pracownik nie będzie mógł sobie nic zaplanować itp. Juz teraz pracodawcy nie chcą dawać urlopów i za to trzeba ich karać . Zawsze pracownik ma gorzej ja chce tylko pracować 8 godzin dziennie pięć dni dostać pensje na czas i urlop wykorzystać w ciągu roku nic więcej. Jak ktoś chce niech se sam pracuje w nadgodzinach a nie zmuszać ludzi. Jak pracodawca się nie wyrabia to niech zatrudni dodatkowe osoby a nie zmuszać do nadgodzin. Durne złe prawo za bardzo teraz pracodawcy kombinują to ich trzeba pilnować żeby przestrzegali prawa. Trzeba polepszyć pracownikom u mnie w firmie ludzie maja urlop z trzech lat bo dostać nie mogą to jest złe.

#18 Guest_PiS=PO

Guest_PiS=PO
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2018 - 12:18

to jakaś tragedia, PiS chyba chcę umyślnie wprowadzić zamieszki w kraju

#19 Guest_xzc

Guest_xzc
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2018 - 10:45

ha ha paranoja o to walczyli i gineli Robotnicy

#20 Guest_fhr

Guest_fhr
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2018 - 21:40

Kiedy proponujący te rozwiązania zrozumieją , że wydajność pracownika po 8 godzinach drastycznie spada. To brak poszanowania zdrowia człowieka w imię interesu jednostki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy