Skocz do zawartości

Jeden właścicel nieruchomości a dwóch współkredytobiorców

mieszkanie nieruchomość prawo lokal kredyt współkredytobiorca księga wieczysta

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_KAROLINA

Guest_KAROLINA
  • Goście

Napisano 05 luty 2018 - 19:31

Mamy z mężem rozdzielność majątkową na potrzeby zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Mąż nie dostał sam więc jako współkredytobiorcę wziął moją mamę. Miała wyższą pensję. BAnk przyznal im kredyt pod hipotekę, ale tylko mąż jest jedynym właścicielem nieruchomości. Obecnie jesteśmy w trakcie rozwodu. Jakie szanse na wpisanie mojej mamy do księgi wieczystej? Kredyt został przyznany z wspólnych środków, zdolności kredytowej etc. Jeśli nie można dopisać mamy do księgi wieczystej to czy może po rozwodzie moim i meża odstąpic od umowy kredytowej?
Dodam, że w ciągu 8 lat trwania kredytu moja mama nie płaciła żadnych rat.

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 05 luty 2018 - 21:04

Nie ma podstaw wpisania mamy do hipoteki jako właściciela skoro przy braniu kredytu tego nie zrobiliście. O odstąpieniu od umowy kredytowej pytaj bank, może zgodzi się na innego kredytobiorcę.

#3 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 05 luty 2018 - 21:04

Nie ma podstaw wpisania mamy do hipoteki jako właściciela skoro przy braniu kredytu tego nie zrobiliście. O odstąpieniu od umowy kredytowej pytaj bank, może zgodzi się na innego kredytobiorcę.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mieszkanie, nieruchomość, prawo, lokal, kredyt, współkredytobiorca, księga wieczysta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych