Skocz do zawartości

Wypowiedzenie na wychowawczym w małej firmie

wypowiedzenie wychowawczy mała firma

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Nita

Guest_Nita
  • Goście

Napisano 02 luty 2018 - 13:47

Mam prośbę o pomoc. Jak wygląda sytuacja z wypowiedzeniem umowy o pracę w następującej sytuacji. Jedna z naszych dziewczyn kończy urlop macierzyński, zaraz po nim będzie wykorzystywała cały urlop wypoczynkowy, po urlopie chce wrócić do pracy na zmniejszony wymiar etatu do 1/2 - w tym czasie będzie podlegała ochronie jak na urlopie wychowawczym. Firma podczas jej nieobecności przeszła sporą zmianę i jej stanowiska już nie ma (zespół został bardzo "odchudzony"). Jesteśmy małą firmą - mniej niż 20 pracowników - wiec nie obejmuje nas ustawa o zwolnieniach grupowych. Nie mamy innego stanowiska, które możemy jej zaproponować - musielibyśmy kogoś innego zwolnić. Czy w takiej sytuacji można jednak zwolnić pracownika?

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21135 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 luty 2018 - 14:16

Nie można

#3 Guest_Nita

Guest_Nita
  • Goście

Napisano 02 luty 2018 - 14:25

Czy jest jakieś wyjście z takiej sytuacji. Nie stać mnie na opłacanie pracownika, dla którego nie mam zajęcia.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21135 postów

Napisano 02 luty 2018 - 14:30

Jedynie likwidacja lub upadłość pracodawcy a także wystąpienie okoliczności uprawniających pracodawcę do zastosowania tzw. zwolnienia dyscyplinarnego pozbawiają pracownika przebywającego na urlopie wychowawczym ( u ciebie korzystającego z obniżonego etatu) przywileju przebywania w okresie ochronnym.

#5 Guest_Nita

Guest_Nita
  • Goście

Napisano 02 luty 2018 - 14:57

czyli będę musiała zwolnić kogoś innego - troszkę to beznadziejne - będę musiała zwolnić kogoś w kogo sporo zainwestowałam (szkolenia) i teraz kiedy to się zaczyna zwracać muszę przyjąć osobę, której nie było 2 lata, nie zna nowej struktury i znowu muszę rozpocząć od szkoleń :( - musi być chyba jeszcze jakieś inne wyjście z takiej sytuacji.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21135 postów

Napisano 02 luty 2018 - 15:13

Dlaczego uważasz, że MUSI być inne wyjście? Nie ma, nie rozumiesz? możliwe, że w twojej ocenie brak jest logiki, ale takie jest prawo.

#7 Ewa_księgowa

Ewa_księgowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 02 luty 2018 - 15:14

A pomyślałaś o tej dziewczynie? Ma stracić pracę bo jest mamą? To nie jest beznadziejne wg Ciebie?

#8 Guest_Nita

Guest_Nita
  • Goście

Napisano 02 luty 2018 - 15:26

nie ma dobrego wyjścia - myślałam o tej dziewczynie bo sama jestem mamą ale muszę też myśleć o innych pracownikach, wśród których też są mamy, w tym samotne.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wypowiedzenie, wychowawczy, mała, firma

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy