Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypowiedzenie umowy na czas określony w 2018 roku

wróć do serwisu Kadry 56 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515791 postów

Napisano 31 styczeń 2018 - 08:57

Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony i nieokreślony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy. Jakie są okresy wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony? Jak wypowiedzieć umowę o pracę w 2018 roku?

Powrót do artykułu: Wypowiedzenie umowy na czas określony w 2018 roku

#2 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2018 - 08:57

Witam W związku z artukułem mam więc pytanie: od 2013 roku mam już drugą umowę na czas określony, w której czas wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie. Umowę mam do 2019 roku. Od sierpnia 2014 przebywałam na urlopie macierzystym i wychowawczym do obecnej chwili, czy po powrocie do pracy i teoretycznym dostaniu wypowiedzenia umowy obowiązywał mnie będzie 2 tygodniowy czy 3 miesięczny okres wypowiedzenia.

#3 Guest_gość gość

Guest_gość gość
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2018 - 09:23

Tu nawet teoretyzować nie potrzeba.....wypowiedzenie pewne jak w banku, pracowałaś 2013-2014 (sierpień)a nie ma cie już 4 lata, p0o co taki pracownik.........

#4 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2018 - 09:36

Tak tylko wczesniej na pierwszej umowie pracowalam ponad 6 lat, czyli łącznie 8 lat...ale nie chodzi mi teraz o to czy zostanę zwolniona tylko jaki okres wypowiedzenia mnie obowiązuje po zmianach opisanych w artykule.

#5 Guest_kom

Guest_kom
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2018 - 10:07

3 m-ce

#6 Guest_Adrianna

Guest_Adrianna
  • Goście

Napisano 05 luty 2018 - 18:24

Mam pytanie w marcu konczy mo sie umowa na czas okreslony czy pracodawca musi mi dac wypowiedzenie umowa zawarta w zeszlym roku

#7 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 06 luty 2018 - 10:17

Nie. Jeśli się kończy to się kończy. Nie ma potrzeby wypowiadania umowy o ile nie planuje się zakończenia pracy wcześniej niż z dniem zakończenia umowy. 

#8 Guest_XYZ

Guest_XYZ
  • Goście

Napisano 26 luty 2018 - 23:57

Witam, pracuje 2 lata na umowie na zaś określony. Wypowiedzenie składam jutro. Obowiązywać będzie od 1.03 do 31.03. Nowy pracodawca podpisze ze mną umowę 3.04 ponieważ 2.04 to Poniedziałek Wielkanocny. Czy w takim przypadku ciągłość składek będzie zachowana? Jak złożyć wypowiedzenie aby to zachować?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 luty 2018 - 12:36

Witam, pracuje 2 lata na umowie na zaś określony. Wypowiedzenie składam jutro. Obowiązywać będzie od 1.03 do 31.03. Nowy pracodawca podpisze ze mną umowę 3.04 ponieważ 2.04 to Poniedziałek Wielkanocny. Czy w takim przypadku ciągłość składek będzie zachowana? Jak złożyć wypowiedzenie aby to zachować?

Sposób wypowiedzenia nic tu nie zmieni. Natomiast nowy pracodawca powinien zatrudnić Cię z dniem 1 kwietnia i nie ma to żadnego znaczenia, że to dzień świąteczny.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 marzec 2018 - 12:46

Witam. Mam pytanie. Pracuję dwa lata u jednego pracodawcy, od 2 miesiecy przebywam na zwolnieniu lekarskim. L4 mam do 13 marca. Czy 14 marca mogę pójść rozwiązać umowę o pracę za porozumieniem stron w trybie natychmiastowym? Nie chcę blokować etatu, chcę na spokojnie się wyleczyć i dojść do pełni sił.

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17482 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 01 marzec 2018 - 12:50

Za porozumieniem stron , jeśli pracodawca wyrazi zgodę umowa się rozwiązuje od uzgodnionej daty. Nie ma nic takiego jak " rozwiązać umowę o pracę za porozumieniem stron w trybie natychmiastowym". Już teraz będąc na zwolnieniu możesz złożyć wypowiedzenie lub poprosić o porozumienie. Ale dlaczego???? przecież nic nie zablokujesz, w trakcie twojego leczenia pracodawca może zatrudnić kogoś na zastępstwo.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 marzec 2018 - 12:51

Witam. Mam pytanie. Pracuję dwa lata u jednego pracodawcy, od 2 miesiecy przebywam na zwolnieniu lekarskim. L4 mam do 13 marca. Czy 14 marca mogę pójść rozwiązać umowę o pracę za porozumieniem stron w trybie natychmiastowym? Nie chcę blokować etatu, chcę na spokojnie się wyleczyć i dojść do pełni sił.

Możesz, ale na porozumienie musi wyrazić zgodę pracodawca.Możesz także dać wypowiedzenie w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego.

#13 Guest_Teoś

Guest_Teoś
  • Goście

Napisano 18 marzec 2018 - 21:08

Witam jeżeli byłem na umowę o pracę próbną, teraz na czas określony do końca czerwca a pracodawca mówi żebym zaczął sobie szukać nowej bo redukuje koszty to czy mam jeszcze o co walczyć oprócz pełnego wynagrodzenia...?

#14 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17482 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 marzec 2018 - 08:02

O ekwiwalent za urlop jeszcze, jeśli nie wykorzystasz w naturze

#15 bobekos1

bobekos1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 06:25

Jest to likwidacja stanowiska mam rozumieć i czy w związku z tym na rozwiązaniu umowy za porozumieniu stron (innej opcji nie ma?) jako powód ma być likwidacja stanowiska? Słyszałem że to może być dla mnie korzystniejsze...? Jak przepracuje pełen marzec bez urlopu to będę miał do wykorzystania 7 dni urlopu (3 wybrałem). Czy ekwiwalent za urlop mogę sam wyliczyć żeby mieć pewność że pracodawca mnie nie oszukał...? Dziękuję

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2018 - 08:19

Dzień dobry, Jestem zatrudniona u pracodawcy 2,5 roku na umowie na czas określony do września 2018. Proszę o informację, jakie będą skutki odrzucenia wypowiedzenia za porozumieniem stron? Nie chcę się na to zgodzić, ale jak nie dać się podejść pracodawcy? Czy takie wypowiedzenie musi zawierać sformułowanie "wypowiedzenie za porozumieniem stron" czy tylko wystarczy jeśli będzie to wynikać z treści? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2018 - 12:10

Porozumienie stron, które wręczy Ci pracodawca powinieneś podpisać, wtedy jest ono ważne. Jeśli tego nie zrobisz, a nie musisz, pracodawca powinien dać Ci wypowiedzenie jednomiesięczne, gdyż Twój staż pracy jest mniejszy niż 3 lata. Podpisanie porozumienia stron przez pracownika skutkuje tym, że będziesz mógł zarejestrować się w urzędzie pracy dopiero po 3 miesiącach i otrzymasz zasiłek dla bezrobotnych tylko przez 3 miesiące.

#18 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2018 - 12:42

A to zależy. Umowę masz podpisaną przed 22 lutego 2016 roku więc możliwa jest jeszcze taka sytuacja, że umowa w ogóle nie przewidywała okresu wypowiedzenia. Wtedy nie podpisuj żadnego porozumienia a pracodawca nie może Ci wypowiedzieć tej umowy. Tak czy inaczej nie podpisuj porozumienia. Niech Ci wręczy wypowiedzenie to do końca maja jeszcze popracujesz.

#19 Guest_P.

Guest_P.
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 09:54

Witam,

We wrześniu 2014 roku dostałam umowę na czas okreslony (rok), po tym okresie dostałam kolejna taką umowę (również na rok), w 2016 r. otrzymałam umowę na dwa lata. W tym momencie w firmie pracuję 3 lata i 8 miesiecy. Chciałabym się dowiedzieć jak długi byłby mój okres wypowiedzenia, gdybym chciała się zwolnić?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
P.

#20 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 10:21

3 miesiące.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy