Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy prowadził ktoś księgowość sam używając programu online?

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Karolsky

Karolsky

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 17:15

Witam
Dowiedziałem się, że można poprowadzić sobie księgowość bez biura rachunkowego, samemu, przez podobno dobry program InFakt. Trochę się boję tego rozwiązania, bo dopiero rozkręcam firmę, ale wiadomo kiedyś trzeba będzie przejść na duży ZUS i wtedy każdy grosz będzie się liczył a to jest tańsze rozwiązanie.

Poza tym, gość, który polecił ten program na swoim blogu pisze też, że jak księgowy się pomyli, to za jego błędy płaci i oczami świeci klient, a biuro rachunkowe ma to gdzieś

Ktoś korzystał? Może potwierdzić, że to się sprawdza? Zanim podejmę decyzję chciałbym zabrać opinię, póki co księgowa sprawdza się dobrze. Tyle, że po prostu kosztuje.

P.S.
Chodzi o blog Igora Mroza, tytuł posta: inFakt, czyli pozbądź się księgowego , łatwo w Google znaleźć, niestety forum nie przepuszcza postów z linkami :/

#2 Guest_KillBill

Guest_KillBill
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2018 - 14:07

Żenująca kryptoreklama. Tylko jeleń da się nabrać na taki tekst.

#3 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 07 luty 2018 - 12:44

Jak dla mnie za duże ryzyko, a do tego ogromny pochłaniacz czasu przecież! Biuro dobre nie musi wcale majątku pochłaniać i my za obsługę ze strony biura rachunkwego Rabat w Gdańsku naprawdę nie płacimy wiele ;) Nie warto prowadząc biznes brać wszystkiego na siebie bo o wypalenie będzie łatwiej niż nam się wydaje 

#4 konat1977

konat1977

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 13 luty 2018 - 16:03

Platformy online przeważnie ułatwiają prowadzenie księgowości ale nie biorą odpowiedzialności za np. błędne wprowadzenie dokumentu księgowego. W razie kontroli to właśnie przedsiębiorca będzie musiał wyjaśniać i tłumaczyć się z pomyłki i ponosić jej koszt. Dobre biuro rachunkowe działa trochę inaczej i do tego przeważnie ma ubezpieczenie OC na taki wypadek. Może wychodzi drożej ale jednak kupujemy swój spokój i czas który możemy poświęcić na zarabianie. Do tego nie wyobrażam sobie, że będę się dokształcał z przepisów podatkowych (które łatwe nie są). Księgowy jeździ na odpowiednie szkolenia, kursy, warsztaty, seminaria. To jego zawód więc i musi ciągle się dokształcać. A do tego obecnie coraz więcej takich biur jest dostępnych online. Miewają strony, można do nich pisać, można wysyłać faktury na meila itd. Inwestują w różne, nowoczesne rozwiązania, nowe programy (np. REST czy inny RAKS, Subiekt) inwestują w narzędzia do skanowania faktur papierowych (InvoiceDigitizer) i pozwalają na zdalny dostęp do dokumentów księgowych. Ta branża rozwija się jak każda inna. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednie biuro.

#5 TMK

TMK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 13 luty 2018 - 16:24

Zawsze do tej pory korzystałem z programów od RESET2 z Wrocławia.

#6 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 23 luty 2018 - 23:22

Ja korzystam z biura rachunkowego (Gama na Białołęce) imam całkowity spokój od wszelkich papierów, nie stresuję się, oni mi wszystkiego pilnują i odpowiadają za to. Więc nie wiem czy jest sens pchać się w online, chociażby ze względu na małe doświadczenie w tak istotnych kwestiach... Moje biuro nie zamieniłbym na taką opcję, w życiu!

#7 konat1977

konat1977

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 09 kwiecień 2018 - 14:21

Zawsze do tej pory korzystałem z programów od RESET2 z Wrocławia.

Bardzo dobry program. Wybór moim zdaniem bardzo trafiony. Zobacz sobie też InvoiceDigitizer które to doskonale współgra właśnie z RESET2. Mają fajnie napisaną integrację. Jak masz sporo faktur w formie papierowej, to takie rozwiązanie sporo przyspieszy i ułatwi Twoja pracę.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2018 - 13:57

Ostrzegam przed wirtualnym prowadzeniem firmy , brak dokumentów , brak zestawień , rejestrów , Deklaracji podatkowych nic po prostu nic nie otrzymałam , rozwiązałam umowę w listopadzie 2017r , efekt taki ze nowy księgowy wprowadza cały rok do programu ! zapłaciłam 2 razy za to samo.

Pozdrawiam wszystkie wirtualne biura , masakra , żadnej odpowiedzialności i żadnego kontaktu po prostu zniknęli ( Warszawa)

gość

#9 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 23 kwiecień 2018 - 10:08

Ja próbowałam poradzić sobie sama, ale szybko do mnie dotarło, że mnie to przerasta i zdecydowałam się na pomoc zewnętrznego biura rachunkowego. Wybrałam ofertę firmy https://www.tmf-grou...ices/companies/ TMF Group to światowy ekspert, który rozumie lokalne potrzeby. Niezależnie od skali i rozmiaru biznesu - czy klient prowadzi firmę lokalną, przygotowuje się do wejścia na nowy rynek lub jest międzynarodowym koncernem prowadzącym działalność w wielu krajach, spełnianie wymogów prawnych i operacyjnych może być bardzo trudne. Czy jesteś na bieżąco z lokalnymi przepisami dotyczącymi płac? Czy znasz ostatnio wprowadzone zmiany w ustawach regulujących kwestię dyrekcji przedsiębiorstw? Czy wiesz kiedy, gdzie i w jaki sposób składać sprawozdania roczne? TMF Group zatrudnia ponad 7.000 specjalistów w ponad 83 krajach, gotowych pomóc Twojej firmie w przestrzeganiu złożonych, zróżnicowanych i stale zmieniających się zasad oraz przepisów, aby ograniczyć wszelkie zagrożenia dla pomyślnego rozwoju firmy oraz zapewnić lepszą kontrolę kosztów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy