Skocz do zawartości

ZUS odebrał zasiłek chorobowy podczas trwania choroby

ZUS

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Karol3009

Guest_Karol3009
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2018 - 14:10

Witam.

Piszę tutaj do Was ponieważ jestem w bardzo nieciekawej sytuacji.Więc tak zaczęło się to 19 lipca ponieważ wtedy nastąpiło uszkodzenie kolana.W sierpniu miałem artroskopie kolana oraz inne badania które stwierdzą co jest przyczyną urazu.Od tego czasu byłem na zwolnieniu do 20 października.Podczas wizyty lekarz stwierdził że mogę podjąć dalej moją obecną pracę.Dnia następnego (21.10) udałem się do lekarza medycyny pracy i otrzymałem decyzję pozytywną abym powrócił do pracy.Dnia 23.10 podczas podnoszenia ciężkiego kartonu poczułem mocny ból w lewym kolanie.Od razu udałem się do ambulatorium w szpitalu i zostało stwierdzone że kolano zostało przeciążone i należy odciążyć natychmiast kolano.Na kolejnej wizycie to jest dnia 20.11 zostałem zakwalifikowany do użycia specjalnych zastrzyków do kolana w celu uzupełnienia jakiś płynów w kolanie.Niestety ból w kolanie cały czas stawał się coraz mocniejszy oraz zaczął mi przeszkadzać podczas normalnego chodzenia jaki i wchodzeniu i schodzeniu po schodach.Dnia 27.12 podczas wizyty u lekarza ortopedy zostały wystawione skierowania na usg kolana oraz rezonans magnetyczny w celu sprawdzenia kolana.Oczywiście zwolnienie zostało także wystawione do dnia 29.01 ponieważ nie jestem w stanie podjąć pracy.Zacząłem poszukiwania lekarza który zrobi USG oraz stwierdzi co może być przyczyną bólu.Wizyta umówiona na dnia 17.01.Rezonans magnetyczny umówiony na 18.01.Do końca roku miałem umowę o pracę i zostałem poinformowany wcześniej że niestety ale nie zostanie przedłużona.Czyli dzień 01.01.2018 staję się pierwszą datą która zaczyna nadawać bieg wydarzeń z ZUSem. Udałem się do kadr w pracy i otrzymałem szczegółowe informacje na temat dalszego postępowania ze zwolnieniem lekarskim oraz tego że będę musiał się udać do ZUSu. Podczas wizyty w ZUSie zostały podane mi informacje na temat kiedy gdzie co i jakie dokumenty należy dostarczyć. 15.01 dostaję list w którym dowiaduję się że zostałem wezwany na komisję lekarską dnia 22.01. Następnie dnia 17.01 dostają list z informacją na temat złożenia dokumentu Z-10.Dokument został złożony wszystko w jak najlepszym porządku.Wszystko odbyło się z rana ponieważ na godzinę 18:20 musiałem się udać 100 km poza miejsce zamieszkania na umówioną wizytę z lekarzem który zrobi USG.Podczas wizyty dowiedziałem się że mogę mieć zwichniętą rzepkę co wiąże się z operacją w celu jej stabilizacji albo uszkodzoną łąkotkę którą także trzeba będzie naprawić metodą operacji.Lekarz także stwierdził że nie może wydać pełnej diagnozy ponieważ potrzebuje opisu rezonansu magnetycznego.Nie chce podejmować pochopnych decyzji ponieważ kolano w sierpniu było operowane już 2 raz i każda ingerencja może pogarszać sprawę.Więc nie wiadomo co jest z tym kolanem ponieważ trzeba czekać na rezonans który jest jutro.Następnego dnia udałem się na rezonans i ku mojemu zdziwieniu dostaję wiadomość że na opis trzeba czekać do 21 dni roboczych.Więc wizyta która została umówiona u lekarza na dokończenie diagnozy na następny tydzień czyli 24.01 nie odbędzie się ponieważ nie dostanę opisu.Wizyta została przeniesiona na 14.02. Nadszedł dzień 22.01 udałem się na komisję z ZUSie.Podczas tej wizyty dowiedziałem się wiele obraźliwych rzeczach o mojej osobie.Mówiąc wprost byłem oczerniany ze względu na wiek ponieważ podjąłem pracę po nie udanej próbie na studiach.Wracając do sedna sprawy lekarz orzecznik magicznym zgięciem kolana oraz wyprostowaniem które sprawiało ból stwierdził że jestem zdrowy i udaję aby wyłudzić pieniądze od ZUSu. Porównał moje problemy zdrowotne do innych że ludzie pracują z cukrzycą i nie mają z tym problemu.Ale dobra. Zwolnienie zostało skrócone do dnia 22.01 ponieważ nie widział żadnych przeciwwskazań abym podjął pracę.Decyzję podjął na podstawie dwóch dokumentów z sierpnia : stare USG oraz karta informacyjna ze szpitala.No i historia moja kończy się tutaj ponieważ wiem parę informacji które Wam tutaj przekażę.Na opis rezonansu czekam na wizytę u lekarza także.Dnia 29.01 idę do lekarza u którego byłem w ambulatorium więc nie wiem co mam robić.

Do końca stycznia mam ubezpieczenie z byłej pracy.Od decyzji lekarza orzecznika mogę się odwołać ale jeżeli sprawa będzie się toczyć załóżmy w lutym,marcu i kwietniu to zostanę bez żadnego ubezpieczenia.Tę informację uzyskałem z ZUSu. Dopiero jak wygram sprawę w sądzie to wróci ubezpieczenie oraz pieniądze za zasiłek chorobowy.Ale tutaj pieniądz mniej ważny od ubezpieczenia.ZUS mówi że muszę się zarejestrować w Urzędzie Pracy ale z tego co mi wiadomo to nie dam rady się ubezpieczyć jeżeli będę na zwolnieniu lekarskim ponieważ nie będę zdolny do podjęcia pracy.Tutaj skończę ponieważ nie wiem co dalej czynić.

Co mam uczynić abym został ubezpieczonym w ZUSie albo Urzędzie Pracy?

Czy lekarz orzecznik mógł podjąć taką decyzję ponieważ nie dysponował żadnymi dokumentami które stwierdzą uszkodzenie? Moim zdaniem tutaj nie ma szans aby wygrać.

Chyba że mogę się ubezpieczyć w Urzędzie Pracy jak jestem na L4?

Wracają do komisji ZUS niech nikt nie mówi że za bardzo pokolorowałem historię bo nie ma ona tutaj aż takiego znaczenia.Jak ktoś jest chamski taki zostanie więc tylko tyle.Nie robię z siebie ofiary.

Pozdrawiam i liczę na jakąś odpowiedź.

Karol

#2 Guest_kom

Guest_kom
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2018 - 14:39

"....byłem oczerniany ze względu na wiek ponieważ podjąłem pracę po nie udanej próbie na studiach....."
logiki to tu żadnej "ni ma" :D

wex się za robotę to bedzie lepsze niż leserka

#3 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5334 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 14:39

Faktycznie sytuacja patowa. Ja na twoim miejscu odwołała bym się od decyzji ZUS, dalej była na zwolnieniu lekarskim i dostarczała do ZUS. Ale to jest moje zdanie, a Ty zrobisz jak uważasz. Policz wszystkie dni, gdzie byłeś na zwolnieniu lekarskim, czyli chyba od 19 lipca (bo wcześniej nie byłeś na zwolnieniu?), pomijając oczywiście dni pracy (chyba 22 i 23 października). Nie wiem czy dobrze rozumiem, że byłeś u lekarza 21 października, bo to jest sobota. Na zwolnieniu lekarskim możesz być max 182 dni, od 183 dnia zwolnienia są niepłatne. Chyba, że złożysz w trakcie zwolnienia obecnego dokumenty o świadczenie rehabilitacyjne. Ja bym tak zrobiła.

#4 Guest_Karol3009

Guest_Karol3009
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2018 - 14:58

Może być że pomyliłem dni w październiku ale tam była decyzja od lekarza że mogę podjąć pracę czyli pierwsze zwolnienie trwało od 19.07 - 23.10. Później nastąpiło kolejno ale to od dnia 26.10 do chwili obecnej. Były 2 dni pracy i ponowny uraz kolana. Czyli sugerujesz aby próbował się odwołać od decyzji ZUS i zostać bez ubezpieczenia? Każda informacja na wagę złota.

A co do kolegi który wypowiedział się wcześniej nie życzę Ci takiej sytuacji. Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZUS

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych