Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto przewalutować kredyt we frankach?

wróć do serwisu Moja Firma 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102430 postów

Napisano 23 styczeń 2018 - 22:42

Frank szwajcarski jest najtańszy od 3 lat. Stosunkowo niski kurs szwajcarskiej waluty do złotego może zachęcać osoby mające kredyty mieszkaniowe w tej walucie do przewalutowania go na złotówki i zdjęcie sobie z barków ryzyka zmiany kursu. Jednak zdaniem przedstawiciela Związku Banków Polskich warto poważnie rozważyć, czy taki krok nie podniesie jednak rat kredytów.

Powrót do artykułu: Czy warto przewalutować kredyt we frankach?

#2 Guest_ZBP - przestrzegajcie prawa!

Guest_ZBP - przestrzegajcie prawa!
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2018 - 22:42

A jaki jest sens przewalutowywać kredyty które są nielegalnie i umowy są naszpikowane zapisami abuzywnymi które nie wiążą kredytobiorcy od samego początku - co potwierdzają sądy w prawomocnych wyrokach? Tylko pozwać bank pozostaje i odzyskać ukradzione pieniądze! ZBP już sieje propagandę w mediach na zlecenie umoczonych banków!

#3 Guest_Karrol

Guest_Karrol
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2018 - 18:55

Znając życie, to takie przewalutowanie będzie sporo kosztować kredytobiorcę. Już banki o to zadbają, żeby nie stracić, a nawet zarobić na takiej operacji. Dlatego lepiej zostać przy tym co jest, samemu wymieniać złotówki na franki w jakimś dobrym kantorze on-line, jak np. Amronet, gdzie kursy mają zbliżone do rynkowych i mieć nadzieję, że będzie dobrze.

#4 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 172 postów

Napisano 23 czerwiec 2018 - 08:27

To prawda, bank za przewalutowania sobie sporo kasują. Mimo wysokiego kursu franka są możliwości by kupić taniej walutę. Na Cinkciarzu jest takie coś jak transakcje społecznościowe - https://cinkciarz.pl...spolecznosciowe i wiele osób właśnie w ten sposób kupuję walutę po odpowiednim dla siebie kursie między użytkownikami kantory bez kosztów i prowizji. Więc coś tam oszczędzamy. 

#5 Guest_Marczyk

Guest_Marczyk
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2018 - 12:35

Całkiem sporo oszczędzam kupując na własną rękę CHF, jak bank już mi nie narzuca kursu. Najpierw ta oszczędność jakaś duża nie była, natomiast obecnie jak kupuję franki i spłacam od razu za pośrednictwem Pluskantor.pl, co miesiąc ok 70 zł jest taniej, w skali roku już niezła suma, a jak pomyślę ile zostanie mi w kieszeni w ciągu tych 14 lat (do końca spłaty) uważam, że bardzo się opłaca wymieniać PLN/CHF w internetowym kantorze.

#6 Guest_izzazara

Guest_izzazara
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2018 - 14:04

Nigdy nie ma pewności czy przewalutowanie tak naprawdę będzie korzystne i chyba mało osób byłoby na to stać jak niektórzy nawet ze spłatami na bieżąco mają kłopoty.Wiem po moich sąsiadach. Tzn. od 3 lat już nie mają zaległości w płatnościach, ponieważ CHF kupują sporo taniej, chyba przez Amronet. Ja w tym kantorze parę razy kupowałam EUR natomiast więc mogę jedynie potwierdzić, że faktycznie znacznie lepiej wycenia waluty niż banki.

#7 Guest_muffas

Guest_muffas
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2018 - 11:30

Rzeczywiście na przewalutowaniu kredytu albo się zyska albo straci, a do zobowiązań  finansowych lepiej podchodzić ostrożnie. Zakup waluty online z żadnym ryzykiem się nie wiąże więc ten pomysł warto wdrożyć na pewno, ja na gieldawalut.com nawet firmowe transakcje bez obaw realizuję, a to oznacza że przekonałem się, że usługa jest pewna.

#8 Guest_Qra81

Guest_Qra81
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2018 - 00:33

Sądzicie że takie przewalutowanie odbyłoby się bez kosztów? Bo ja wątpię. Wolę oszczędzać regularnie w ten sposób, że splacam kredyt bezpośrednio w walucie z pluskantor.pl. Tam oczywiście kupuję CHF - własnie o to chodzi aby walutę kupować taniej i tym sposobem płacić niższe raty.

#9 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 582 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 13:10

Z tymi kredytami frankowymi sytuacja jest wciąż "dynamiczna". :) Rząd pomógł?

Aktualnie frankowicze mają taką oto sytuacje http://money.pl/bank...,0,2413717.html i czekają na lepsze czasy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych